Probleme cu redobindirea cetateniei romane

Post Reply
Oxana

Probleme cu redobindirea cetateniei romane

Post by Oxana » 01 Nov 2012, 14:21

Buna ziua, ma numesc Oxana sunt din Chisinau si am urmatoarea problema : in 2002 am depus cerere pentru redobindirea cetateniei romane, pe parcursul anilor nu am mai reusit sa aflu nimik despre cererea data, in asa fel am mai depus o cerere in 2010 si in 2011 am primit aprobarea cererii de redobindire a cetateniei romane. Insa in ordinul ANC era o gresala ,am depus cerere pentru rectificarea ordinului,neavind nici un raspuns m-am adresat cu cerere in judecata ,in judecata reprezentantii ANC au venit cu 2 ordine primul in baza cererii din 2002 si altul in baza cererii din 2010.Tot ANC mi-a comunicat ca anuleaza ordinul al doilea iar mie imi ramane sa valorific dreptul acordat in baza primului ordin.Problema este ca ANC nu-mi acorda permisiunea de ami prelungi termenul pentru reprogamare la juramint...cererea in judecata a fost respinsa din cauza avocatului anterior. Ma puteti ajuta?

decalex

Re: Probleme cu redobindirea cetateniei romane

Post by decalex » 02 Nov 2012, 10:33

Cum adaca dumneavoastradica a fost respinsa din cauza avocatului? Depinde care a fost capatul de cerere. Ca dumneavoastra avand ordinul emis deja nu aveati cum sa solicitati obligarea la emiterea ordinului. Deci care a fost obictul actiunii?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests