Custodia Copiilor

Post Reply
alexandra1985

Custodia Copiilor

Post by alexandra1985 » 11 Sep 2012, 15:24

Buna ziua locuiesc in italia de 7 ani am trait in concubinaj cu un cetetean italian timp de 6 ani avem 3 copii minori .recent ne-am despartit copii sunt in grija mea acum prin intelegere amiabila fara acte fara tribunal problema este ca el nu se intereseaza deloc de copii nu a trimis nicun ban pt pensie nu suna sa vorbeasca cu ei nimic pt el sunt morti eu sunt intr-o situatie dificila acum pt ca nu am un loc de munca nu am casa locuiesc cu chirie aici in italia si doresc sa vin acasa cu cei trei copii am discutat cu el in legatura cu semnatura pt a iesi cu ei din italia dar nu este de acord doar pt a imi face rau ce este de facut ? va rog ajutati-ma cu un raspuns cum pot ajunge in romania cu copii care sunt cetateni italieni iar eu cetatean roman fara semnatura tatalui multumesc anticipat

Guest

Re: Custodia Copiilor

Post by Guest » 13 Sep 2012, 01:34

Cred ca trebuie sa iei legatura cu Consulatul romaniei de acolo, am impresia ca poti sa le faci certificate de nastere romanesti atata timp cat tu esti romanca, se fac niste foi temporare de calatorie in loc de pasapoarte tot la consulat dupa ce ai certificatele de nastere, o sa te cam coste 3 certificate de nastere si 3 acte de calatorie, dar nu stiu cum este cu autorizarea lui, daca mai trebuie sau nu asta nu stiu. mai intereseazate, copii tai sunt si Romani chiar daca inca nu le-ai facut actele, trebuie doar sa fie luati in evidenta de organele competente.
Iti doresc bafta multa.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests