CEDO

Curtea Europeana a Drepturilor Omului
Post Reply
popa maria

CEDO

Post by popa maria » 09 Sep 2012, 09:34

Am trimis dosar la CEDO in septembrie 2010.In februarie 2011 am primit raspuns ca dosarul a fost admis si in cel mai scurt timp posibil va fi si judecat.O data cu acest raspuns am primit si niste capete de bara sa le aplic pe coltul formularului pe care daca ar fi fost nevoie sa-l trimit sa le lipesc.In febr.2012 am scri si am cerut lamuriri despre dosarul meu.Dar am primit doar confirmarea primirii scrisorii la ei si altceva nu.Va rog mult daca puteti sa ma ajutati sa pot afla ceva de dosarul meu sau ce ar trebui sa fac.
O alta problema la care va cer sprijinul este urmatoarea.In 2009 am terminat facultatea de psihologie ."Distinsa "doamna Andronescu a blocat eliberarea acestor diplome ale promotiei 2008 si 2009.Suntem numai din 2009 peste doua sute de mii de cursanti.In 2010 cu adeverinta eliberata am sustinut examen de suplinitor calificat pentru invatamantul special.M-am incadrat ca prof.itinerant(de sprijin) in scoala de masa pentru copiii cu dizabilitati.In 2011 de la facultate ni s-a eliberat (ptr.anul respectiv)o alta adeverinta care ne-a ajutat sa sustinem examen tot ptr.suplinitor ca ptr.titularizare trebuia depusa diploma de licenta.Am dat in judecata in febr.2012 la Curtea de apel Buc.un numar de 50 de colege.Termenul a fost in mai ,iar CDA a trimis dosarul spre judecare la Tribunalul Buc. In acest an noul director(cu toate ca i-am spus ca suntem in litigiu cu ME si cu Spiru Haret )nu vrea sa ne ia in calcul noua adeverinta si nici certificatul de grefa.Deci eu nu dau examen ca titular ci ca suplinitor unde lucrez de trei ani.Din suflet va rog sa ma ajutati sa-mi pot postra incadrarea ca si asa suntem platiti cu un salariu de 950 lei.Daca ne duce la necalificati salariul este de 700 lei.Munca este enorma ca sa lucrezi in scolile de masa cu copiii cu dizabilitati.Va rog mult daca puteti sa-mi raspunde-ti astazi deoarece maine trebuie sa depunem cererea ptr.post si ptr.comcurs.
In speranta ca ma veti putea ajuta - va multumesc mult.Popa Maria.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests