absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Examene, rezultate, pareri, etc
Trasca Ionut

absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by Trasca Ionut » 09 Jan 2012, 16:33

Am absolvit facultatea de drept din cadrul Universitatii Spiru Haret ID, 2009, si imi doresc mult sa sustin examenul de intrare in Barou, insa nu am decat adeverinta de absolvire, si am inteles ca diploma se obtine numai in instanta. Imi puteti da un sfat?
Multumesc

bobocel

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by bobocel » 09 Jan 2012, 22:57

eu cred ca nu ai inteles bine. dute la facultate si cere-le diploma. sunt obligati sa ti-o dea (daca o ceri).

johei

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by johei » 22 Jan 2012, 23:00

Diploma de la Spiru Haret???

mihaela24

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by mihaela24 » 24 Jun 2012, 12:54

buna ziua! am terminat anul trecut 2011 facultatea de drept la spiru haret si as vrea sa dau in toamna 2012 examenul pt barou si as dori sa stiu dupa ce trebuie sa invat pt examen va rog sa-mi raspundeti la acest msj si sa-mi dati mai detaliat multumesc mult

Radulescu

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by Radulescu » 25 Jun 2012, 11:55

Pentru acest lucru este necesar sa se parcurga si o procedura prealabila , in sensul ca trebuie depusa la institutia de invatamant o cerere in acest sens pentru eliberarea dplomei. Dupa ce se primeste raspunsul fie pozitiv fie negativ,se merge la instanta la sectia de contencios administrativ.

Cuculis

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by Cuculis » 25 Jun 2012, 15:06

Trasca Ionut wrote:Am absolvit facultatea de drept din cadrul Universitatii Spiru Haret ID, 2009, si imi doresc mult sa sustin examenul de intrare in Barou, insa nu am decat adeverinta de absolvire, si am inteles ca diploma se obtine numai in instanta. Imi puteti da un sfat?
Multumesc

Nu aveti cum pt ca nu o sa va dea diploma. Trebuie sa ii dati in judecata sa va obtineti diplma mai intai. Situatoa nu s-a reglemenat si nici nu s-a schimbat nimic. Va spun din punctul de vedere al grupurilor de studeti pe care ii reprezentam in aceeasi problema.

w0lfshad3

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by w0lfshad3 » 03 Oct 2012, 14:02

Eu sunt absolvent al Facultatii de Matematica Informatica specializarea Informatica a Universitatii "Spiru Haret", si mi-au eliberat diploma de licenta de la sediul Universitatii "Spiru Haret" de pe strada Nicolae Iorga (dupa ~1 an de zile). M-am angajat doar cu adeverinta in sectorul privat

Va provoc la o intrecere, cine-i va tranti primul pe mafiotii calomniatori, ad gloriam, pro bono, et fiat justitia :vin:

Sensul constitutional al principiului garantarii educatiei este educatia, cantitativa si calitativa, nu competitia capitalista deci in nici un caz "rezultatul intereselor din invatamant", ca sa-l citez pe dl presedinte impostor Traian Basescu, sau mai exact dintre universitatile private si afacerile universitatilor de stat care sunt autonome, deci practic tot "SRL"-ul cuiva.
Ecaterina Andronescu a distrus accesul la educatie si emanciparea la milioane de romani, si alte milioane potentiale pana cand se va remedia situatia, daca se va remedia vreodata, fiindca Spiru Haret prezenta accesul fara pile si spaga in invatamantul superior, la un pret accesibil proletariatului.
Mai mult de atat, Spiru Haret a spart monopolul burgheziei, a copiilor de bani gata, prefabricati pe pile si spaga sa ocupe posturile cheie si sa exploateze proletariatul prin sistemul de tampit oameni supranumit sistemul de invatamant romanesc, in care am fost incarcerat ca noi toti, 17 ani din viata, si 3 in care am ratacit pana mi-am gasit calea, bulversat de coruptia din Romania, 20 in total din cei mai buni ani ai vietii mele.

Educatia pe care o posed acum este autodidacta.

Rezultatul educatiei autodidacte, promovate de Spiru Haret, este ca desi sunt informatician, sunt fara studii un mai bun practicant al dreptului decat absolut toti magistratii intalniti:

Avertizez ca am facut plangere penala contra a doua firme de avocatura, de fapt ultima vine acum, in baza celor descrise in cealalta plangere penala de mai sus, dintre care amandoua au avocati in Baroul Bucuresti, si, judecand din actele concepute de acestia nu au la cunostinta nici notiuni elementare de drept. Mai mult, nu-si cunosc propriul statut de avocat, incalcandu-si deontologia profesionala penal.
Cu aceasta vreau sa spun ca accesul in Baroul Bucuresti nu se face meritocratic, si drept dovada suplimentara, apartenenta la Baroul Bucuresti nu se retrage avocatilor reclamati si dovediti a fi infractori penali.

Va urma...

gicuta_

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by gicuta_ » 28 Oct 2012, 22:46

Rezultatul educatiei autodidacte, promovate de Spiru Haret, este ca desi sunt informatician, sunt fara studii un mai bun practicant al dreptului decat absolut toti magistratii intalniti
Te provoc eu pe tine sa ajungi un bun profesionist in IT, macar cat au reusit altii la o amarata de facultate de stat. Sistemul de invatatamant romanesc nu este un "sistemul de tampit oameni" asa cum sustii ca a fost in cazul tau ci un sistem care iti ofera foarte multe fara sa-ti ia un leu. Eu am facut facultate la stat, nu numai ca nu am dat taxa sau spaga la examene, dar am luat si bursa, si imi practic cu succes meseria invatata.

Si daca tot esti un bun practicant autodidact al dreptului, cu studii IT, cate procese ai castigat? Sau cate softuri ai creat?

w0lfshad3

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by w0lfshad3 » 04 Nov 2012, 15:14

gicuta_ wrote:
Rezultatul educatiei autodidacte, promovate de Spiru Haret, este ca desi sunt informatician, sunt fara studii un mai bun practicant al dreptului decat absolut toti magistratii intalniti
Te provoc eu pe tine sa ajungi un bun profesionist in IT, macar cat au reusit altii la o amarata de facultate de stat. Sistemul de invatatamant romanesc nu este un "sistemul de tampit oameni" asa cum sustii ca a fost in cazul tau ci un sistem care iti ofera foarte multe fara sa-ti ia un leu. Eu am facut facultate la stat, nu numai ca nu am dat taxa sau spaga la examene, dar am luat si bursa, si imi practic cu succes meseria invatata.

Si daca tot esti un bun practicant autodidact al dreptului, cu studii IT, cate procese ai castigat? Sau cate softuri ai creat?
Ma asteptam la comentarii basiste astfel incat am strans dovezi 8)

1. Am executat un program de 100000 (o suta de mii) linii de cod:
lottomerc.com
Cel mai mare portofoliu de care am auzit la un roman este de 10000 (zece mii) linii de cod: lotoxp.ro

Diferenta dintre mine si acela, programele noastre avand acelasi scop, e ca rezultatul programului meu este de aproximativ 4000 (patru mii) de ori mai bun

Sunt singurul programator roman de care am auzit, sau au auzit si altii, care a creat un program de o asemenea anvergura, si, am intrebat toate departamentele de resurse umane ale firmelor de IT la care mi-am aplicat CV-ul, si nimeni n-a auzit de alt programator macar cu portofoliu. Aceasta demonstreaza direct ca nu conteaza ce stii in Romania, ci pe cine stii, sau in alte cuvinte, este dovada finala ca toti se angajeaza prin pile si spaga pe posturi cu "studii superioare" in Romania.

2. Am castigat impotriva SC ROMANIA HIPERMARCHE SA (Cora), si a politistilor, procurorilor, judecatorilor si avocatilor lor incompetenti si corupti ca si ei, care mi-au intimidat si avocatul in proces, si tot au pierdut, fiindca in fata avalansei de drept pe care am organizat-o, instantele s-au hotarat sa-si salveze pielea. Acela a fost dosarul 43961/3/2009. De atunci mi-am marit cunostintele, si...

...cine din Romania mai are curajul sa denunte magistratii mafioti?

johei

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by johei » 04 Nov 2012, 15:34

Ok, esti un geniu!
Te simti mai bine acum, ca pe un forum oarecare ti s-a spus ca esti cel mai tare?

w0lfshad3

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by w0lfshad3 » 04 Nov 2012, 16:23

johei wrote:Ok, esti un geniu!
Te simti mai bine acum, ca pe un forum oarecare ti s-a spus ca esti cel mai tare?
Nu. Vreau sa stie toata lumea ca invatamanul la distanta, fara profesori, este superior celui de stat, fiindca te scuteste de indobitocirea asa-zisilor profesori, si ca invatamantul intr-adevar scoate tampiti, care apoi se angajeaza pe pile si pe spaga (progeniturile burgheziei si clasei elitiste criminale, acesta fiind motivul pentru care "invatamantul" este asa, pentru a promova sistemul corupt al acestora si a crea si intretine separarea intre clasele sociale), si, acest adevar este rostit de Traian Basescu in scopul politic de a-si crea o imagine de falsa solidaritate cu poporul. Din acelasi motiv au scos manelistii ode ca "Basescu e cu poporul". Traian Basescu este la curent cu acest adevar de la securitatea ceausista, fiindca este tactica despotica lasata de Stalin, aceea de a elimina elita intelectuala si de a saraci populatia in scopul de a o controla, formand niste sclavi de fapt care nu stiu ce li se intampla, si care sunt dresati sa lupte chiar impotriva propriilor drepturi, ca toti cei care sunt impotriva comunismului, singura speranta a proletariatului de eliberare de sub sclavie si emancipare.

Sa va traduc "jargonul" dlui Basescu referitor la justitie si anticomunism?
Cand Basescu zice ca el apara justitia, in fapt atrage atentia ca daca el scapa haturile "justitiei", toti cei pe care i-a plasat in institutiile statului, toti "puscariabilii", intra la puscarie pentru ca toti bugetarii pe posturi cheie sunt in aceeasi situatie, niste mafioti.
Cand Basescu zice ca el ne apara de comunisti, sau ca vin comunistii la putere, avertizeaza ca vin la putere oamenii muncitori, cinstiti, cei care se vor elibera de sclavie si vor pune pilea-n bat celor ca Basescu si acolitii sai puscariabili
s.a.m.d.

Pe romaneste, daca esti muncitor, si nu esti comunist, in fond, nu-ti aperi drepturile, esti cel mai prost sclav...

decalex

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by decalex » 06 Nov 2012, 11:05

sunt convisa ca astia cu testele lor grila si cu raspunsurile afisate pe net inainte de examen, sunt net superiori celor care si-au tocit coatele pe bancile facultatilor de stat (unii dintre ei si bursieri), incercand sa invete carte. :)

w0lfshad3

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by w0lfshad3 » 07 Nov 2012, 03:25

Precum se vede, sunt.

johei

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by johei » 07 Nov 2012, 08:28

Asa-i, esti cel mai tare de pe formul asta.
Cu toate astea nu vezi cat esti de ridicol, cautand confirmarea geniului tau pe un forum oarecare...
Bravo!!!

w0lfshad3

Re: absolvent drept Spiru Haret - inscriere Barou

Post by w0lfshad3 » 24 Nov 2012, 20:14

Nu chiar. Tin sa afirm ca fara Dumnezeu sunt nimic

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests