Avocatul a luat certificatele medico-legale si a disparut

Examene, rezultate, pareri, etc
Post Reply
M L R

Avocatul a luat certificatele medico-legale si a disparut

Post by M L R » 14 Dec 2011, 13:38

Am inmanat avocatului doua certificate MEDICO-LEGALE de agresiune cu rugamintea de a deschide proces penal impotriva agresorului si a ma ajuta si reprezenta in acel proces.A trcut un an si zece luni de atunci si nu s-a intamplat nimic. Mentionez ca am dat avocatului doua mii lei in ianuarie 2010,dar nu mi-a dat chitanta. Agresiunile au avut loc in 04 si 07 ianuarie 2010 in apartamentul proprietate personala,agresorul fiind cetatean italian( concubinul fostei sotii).VA ROG SA MA AJUTATI DACA SE MAI POATE FACE CEVA impotriva agresorului si/sau avocatului. Locuiesc in Vulcan jud.Hunedoara iar avocatul este in BAROUL de HUNEDOERA. Va multumesc anticipat.

Avocat

Re: Avocatul a luat certificatele medico-legale si a disparu

Post by Avocat » 14 Dec 2011, 13:39

Incercati sa vorbiti cu Decanul Baroului Hunedoara. Exista in cadrul Baroului o Comisie de disciplina care poate cerceta disciplinar avocatul.

Guest

Re: Avocatul a luat certificatele medico-legale si a disparu

Post by Guest » 14 Dec 2011, 13:41

Trebuie sa mergeti la Baroul Hunedoara si sa faceti o sesizare scrisa pentru al sanctiona pe avocat. De asemena puteti merge sa faceti si o plangere penala pt inselaciune impotriva acestuia daca aveti cum sa dovediti ca i-ati dat banii

C_A_Coltuc

Re: Avocatul a luat certificatele medico-legale si a disparu

Post by C_A_Coltuc » 14 Dec 2011, 13:41

Nu cred ca situatia este cea reala

Daca este este foarte grav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests