sal la toata lumea

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
raluk_ms

sal la toata lumea

Post by raluk_ms » 20 Jul 2011, 14:13

ma numesc raluca si as dori sa imi dati anumite sfaturi, daca puteti, despre inm. acum am terminat fac de drept si (normal) e prima oara cand vreau sa dau acest examen. poate puteti sa imi dati anumite sfaturi. stiu ca materia trebuie sa fie toata pusa la punct, nici nu s-ar putea altfel. dar ce ma intereseaza este daca intr-adevar subiectele sunt asa de greoi formulate, incat sa nu poata toata lumea sa ia acest examen. poate stiti vreo modalitate de intelegere a acestor grile. :roll:

bogdancostin

Re: sal la toata lumea

Post by bogdancostin » 23 Jul 2011, 18:16

grilele nu sunt facute dupa un anumit tipar, deci e greu de crezut ca ar putea exista o modalitate de intelegere..
sunt cursuri organizate de profesori renumiti, special pentru examenul de admitere la inm. acestea ar putea sa te ajute!

ps: inscrierile s-au finalizat pe 15 iulie!

raluk_ms

pentru bogdancostin

Post by raluk_ms » 26 Jul 2011, 13:14

ms pt ceea ce mi-ai spus, dar asta stiam deja. app de cursuri cu profesori renumiti, si de acest lucru am auzit, dar costa 45000 ron, ceea ce mi se pare foarte mult. stiu k inscrierile au fost pana pe 15 iulie pt ca m-am inscris. pb e k nu stiu daca fac fata anul asta la examen. tu ai intrat acolo sau esti inca "in probe"? :scrie:

bogdancostin

Re: sal la toata lumea

Post by bogdancostin » 26 Jul 2011, 13:48

imi pare rau ca nu ti-am putut fi de mare ajutor.. eu am avut o tentativa de a incerca dar am considerat ca nu sunt suficient pregatit, poate cu alta ocazie. :D
in fine, mult succes la admitere!

ps: cred ca ai pus un "0" in plus la suma cursurilor de pregatire pt inm.. :shock:

irisnicole

Re: sal la toata lumea

Post by irisnicole » 28 Jul 2011, 10:50

ce cursuri? aş vrea să ştiu şi eu...

bogdancostin

Re: sal la toata lumea

Post by bogdancostin » 28 Jul 2011, 13:18

sunt cursuri organizate special pentru pregatirea examenului de admitere la inm, bineinteles, contra cost..
le gasesti daca dai search pe google! :ziar:
pentru anul asta cred ca s-au facut deja inscrierile, in cazul in care erai interesata.

raluk_ms

Re: sal la toata lumea

Post by raluk_ms » 28 Jul 2011, 18:47

asa este, bogdancostin, am pus inca un 0 la suma de 45oo ron. cursurile sunt in august, dar se mai face un curs in septembrie, curs la care, daca platesti anticipat, trebuie sa dai "doar" 3500 ron. oricum ar fi, mi se pare o suma astronomica. dar mi-ar placea sa stiu daca chiar da roade acest curs. asa ca, cei care ati auzit ceva de acest curs sau cei care urmati acest curs, postati si voi aici un mesaj si spuneti daca chiar se merita sa umblam la pusculita pentru el. ms si bafta tuturor celor care dati akum in august la inm

cyclop

Re: sal la toata lumea

Post by cyclop » 28 Jul 2011, 19:45

Cursurile sunt într-adevăr foarte scumpe şi, zic io, nu neapărat necesare. E o afacere pt cei care le organizează. Tre avut în vedere faptul că, deşi cei care organizează şi ţin cursurile sunt magistraţi sau foşti magistraţi cu vechime considerabilă în magistratură, "legea" la INM e făcută de alţii, tendinţele sunt noi.
Studiul individual e sfânt Dacă eşti serios, ai încredere în tine, ştii să te organizezi, munceşti, te duce capul şi ai şi ceva baftă, ai toate şansele să intri şi fără cursul fermecat.

raluk_ms

Re: sal la toata lumea

Post by raluk_ms » 06 Aug 2011, 20:24

intrebare: credeti ca se va pune mare accent pe L 202 la examen? dati-va si voi cu parerea. ms

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests