Admitere Barou 2011

Examene, rezultate, pareri, etc
Post Reply
rolandmindrila

Admitere Barou 2011

Post by rolandmindrila » 20 Jun 2011, 17:07

UNBR ORGANIZEAZĂ ÎN 24 IUNIE 2011
EXAMEN DE PRIMIRE ÎN PROFESIE

- DREPT PENAL, DREPT PROCESUAL PENAL, DREPT CIVIL, DREPT PROCESUAL CIVIL, LEGEA NR. 51/1995, REPUBLICATĂ -

INFORMAȚII – TELEFON UNBR: 021/3150244

Acte necesare înscrierii

Copii după actele de identitate şi stare civilă – xerox
Dovada calităţii de licenţiat în drept – xerox
Certificat de cazier din care să rezulte că nu vă găsiţi în vreunul dintre cazurile de nedemnitate prevăzute de art. 13 din Legea nr. 51/1995, replublicată – original
Două fotografii color – 3×4 cm;
Taxă de înscriere (o donaţie de min. 2.000 RON);
Certificat medical (clinic sănătos, nu este în evidenţă cu boli cronice neuropshihice şi contagioase) – original;

Calitatea de AVOCAT DEFINITIV se dobândeşte conform art. 19 alin. 1, 2, 3 din Legea nr. 51/1995, republicată.

romcos

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by romcos » 20 Jun 2011, 17:41

Informatia e falsa ......

rolandmindrila

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by rolandmindrila » 20 Jun 2011, 20:37

romcos wrote:Informatia e falsa ......
E pe bune !!!!!!

Aveti sansa sa ajugeti avocat fara plata unei spagi , fara atentii ori obligatii ulterioare si sa faceti parte dintr-un Barou Legal Constituit si nu un Clan de incompetenti depasiti de situatiile vremurilor noastre!!!

verificati pe http://www.bota.ro

Va multumesc!

angel

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by angel » 21 Jun 2011, 11:00

:crizaderas: :crizaderas:

ce glumeti mai sunt cate unii pe aici.

evident ca informatia este falsa....exista un singur Barou legal constituit si acela nu este a lui Bota.

rolandmindrila

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by rolandmindrila » 21 Jun 2011, 19:00

angel wrote::crizaderas: :crizaderas:

ce glumeti mai sunt cate unii pe aici.

evident ca informatia este falsa....exista un singur Barou legal constituit si acela nu este a lui Bota.
arata-ne un act de contituire pentru ce sustii tu ! dar nu te chinui sa cauti pt ca sigur nu ai .... doar daca fabricati un fals :scrie:

sa inteleg ca esti din clanul de spagari care moare de suparare ca se poate si fara voi ... asta e ... se poate si fara voi si fara spaga !!!

ASA CA MAI PUNE MANA PE CARTE!!!! Incepe cu LEGEA 3 DIN 1948.... CARE DESFINTEAZA BAROURILE ... si care nu mai este urmata de alata lege care infinteaza BAROURI

bobocel

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by bobocel » 22 Jun 2011, 15:34

rolandmindrila wrote: Taxă de înscriere (o donaţie de min. 2.000 RON)
hmm :grin: cui trebuie sa-i fac donatia??

rolandmindrila

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by rolandmindrila » 22 Jun 2011, 21:44

Dar concret tu ce recomanzi:

- sa dai o spaga grasa de 10.000 euro la traditionali si sa speri ca vei primi si tu aceeasi spaga candva... dupa ani si ani ... de la un absolvent care poate o sa vrea sa-ti plimbe mapa

sau

- sa ajungi sa practici avocatura legal fara spaga si fara regrete ca ai platit spagi .


Asteptam recomandarea ta !!!!

bobocel

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by bobocel » 23 Jun 2011, 13:08

rolandmindrila wrote:Dar concret tu ce recomanzi:

- sa dai o spaga grasa de 10.000 euro la traditionali si sa speri ca vei primi si tu aceeasi spaga candva... dupa ani si ani ... de la un absolvent care poate o sa vrea sa-ti plimbe mapa
cine da orice fel de spaga este un mare Prost !
rolandmindrila wrote:Asteptam recomandarea ta !!!!
recomand ca taxa de inscriere (adica donatia) sa se faca la o casa de copii si daca s-ar putea, donatia sa fie anonima :grin: ... in felul asta vei demonstra ca vrei cu adevarat sa ajuti pe cineva.
:cafea:

angel

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by angel » 23 Jun 2011, 23:38

rolandmindrila wrote: arata-ne un act de contituire pentru ce sustii tu ! dar nu te chinui sa cauti pt ca sigur nu ai .... doar daca fabricati un fals :scrie:

sa inteleg ca esti din clanul de spagari care moare de suparare ca se poate si fara voi ... asta e ... se poate si fara voi si fara spaga !!!

ASA CA MAI PUNE MANA PE CARTE!!!! Incepe cu LEGEA 3 DIN 1948.... CARE DESFINTEAZA BAROURILE ... si care nu mai este urmata de alata lege care infinteaza BAROURI
de Legea 51/1995 rep. in 2011, ma gandesc ca n-ai auzit...ca doar tu nu pui mana pe carte.
Legea 51/1995 rep.
Art. 1
(1) Profesia de avocat este libera si independenta, cu organizare si functionare autonome, in conditiile prezentei legi si ale statutului profesiei.
(2) Profesia de avocat se exercita numai de avocatii inscrisi in tabloul baroului din care fac parte, barou component al Uniunii Nationale a Barourilor din Romania, denumita in continuare U.N.B.R.
(3) Constituirea si functionarea de barouri in afara U.N.B.R. sunt interzise. Actele de constituire si de inregistrare ale acestora sunt nule de drept. Nulitatea poate fi constatata si din oficiu.



Am "fabricat falsul"ca eu sunt puterea legiuitoare a tarii :-D
Daca ai fi pus si tu mana pe carti ca sa le citesti si aprofundezi, evident...nu doar ca sa le stergi de praf, ai fi promovat examenul de la Baroul legal unicul Barou dealtfel si n-ai fi "donat" sume considerabile ca sa te inscrii in Baroul bota....si acum nu mai aveai atatea frustrari.


daaaaaaaa....m-ai gicit! sunt una din acel clan de spagari! :crizaderas: :crizaderas:

cine :evil: da spaga ca sa intre in Barou?!
nici daca ar avea si ar da, la modul cum se organizeaza examenele...ar fi imposibil de fraudat.
eu n-am auzit in veci de asa ceva...erau niste cutume cu foarte multi ani in urma despre asa ceva....si doar la nivelul de barfa...mi-e greu sa cred ca s-a intamplat cu adevarat si cu atat mia mult ca s-ar intampla acum.

rolandmindrila

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by rolandmindrila » 25 Jun 2011, 08:29

Se vede ca tu doar sustii ca rasfoiesti cartile si legile dar habar nu ai despre ce spune legea pe care ai invocat ca o stii si cu atat mai putin stii s-o interpretezi.
Sa inteleg ca la intrebarea mea despre actele baroului imi raspunzi cu legea 51/ 1995????
Daca este asa in locul tau mi-ar fi rusine sa postez raspunsuri pe forum-uri.
Legea 51/1995 nu infiinteaza nimic, nici un barou nimic, doar organizeaza profesia, adica pe intelesul tau doar va explica cum trebuie sa va organizati.
Scrie clar in lege ca Barourile se constituie , daca ai ajuns sa citesti pana acolo.
Si acum sa-ti explic ce inseamna se constituie???? Inseamna ca se formeaza( cauta cuvantul in dex)., normal ca in urma constituirii trebuie sa existe si un act constitutiv , nu ti se pare????
Sfatul meu sincer este sa pui mana pe carte fara gluma, ca te faci de rusine si mai pretinzi si ca stii ce spui, dar esti pe langa.
Daca doamne fereste esti avocat, vai de clientii tai pentru ca nu stii nici macar sa citesti si sa interpretezi o lege!!!!!!!!
Vezi asta este diferenta intre avocati buni si voi!!!!!

paisie

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by paisie » 27 Jun 2011, 20:03

decat sa va fugareasca judecatorii de pe la instante cum va prind mai bine va apucati de citit si promovati examenul in aceleasi conditii cu ceilalti 20000 de avocati din Romania. Dar cred ca este mai greu cu promovatul examenului, ca deh pe voi va cam bate stresul tare, si cand e de examen bagati repede textul cu spaga. Bota asta al vostru e foarte inteligent, a fost si condamnat, acum ca nu mai poate invoca exceptii de neconstitutionalitate cam sufera omul ca acusi trebuie sa execute.
Sunteti asa de cititi incat in momentul in care anulati un proces verbal de constatare a contraventiilor emis de catre politia rutiera va duceti repede la tv sa va laudati. Mie jena de clientii pe care ii omorati cu zile.

Ps: nu stiu altii cum sunt dar ICCJ a stabilit in mod clar prin Decizia nr. XXVII din 16 aprilie 2007 cu privire la efectele asistarii invinuitului sau inculpatului in cadrul procesului penal de persoane care nu au dobandit calitatea de avocat in conditiile Legii nr. 51/1995 cine are si cine nu are calitatea de avocat. Deci hai sa vedem ce si cum mai studiem.

rolandmindrila

Re: Admitere Barou 24 iunie 2011

Post by rolandmindrila » 30 Jun 2011, 19:07

Asa si .... cred ca tu nu intelegi o ioata din toata decizia si nici din legea de organizare a profesiei.... spagarule va e ciuda ca ati platit ? :wall:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests