subiecte examen grefieri organizate de Curtile de Apel

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
jilly_902000

subiecte examen grefieri organizate de Curtile de Apel

Post by jilly_902000 » 14 Oct 2010, 14:01

Buna ziua,

As dori sa aflu cate ceva, despre subiectele date la concursurile organizate de Curtile de Apel,privind ocuparea posturilor vacante de grefier cu studii superioare.

Ma intereseaza sa stiu,daca poate sa-mi spuna cineva,cum sunt formulate subiectele(gen sinteza,grila)


Multumesc foarte mult

georgiana RO

Re: subiecte examen grefieri organizate de Curtile de Apel

Post by georgiana RO » 26 Sep 2012, 20:23

Pe data de 18.02.2012 am avut proba practica (elimimatorie,trebuie sa obtii nota 7 ca sa trci examenul) si am avut de scris pe calculator in 5 min in Word textul legii 20 din cod penal .

La proba de scris 3 subiecte:
-enumerati 3 abateri disciplinare din leg 567/2004.
- atributiunile grefierului arhivar si registrator din regulamentul de ordine interioara al instantelor judecatoresti.
- art 129 doar aliniat (1) din regulamentul de ordine interioara al instantelor judecatoresti (restituirea inscrisurilor originale).

P.S ptr cine invata(ptr ca au fost cazuri care au si copiat iar altii au invatat ca nebunii degeaba)trebuie de retinut asa cum sant tiparite ,cu punct si virgula adica mecanic. Nu scieti nimic in plus ca va depuncteaza.

Bafta celor care se incumeta!

Guest

Re: subiecte examen grefieri organizate de Curtile de Apel

Post by Guest » 21 Mar 2013, 15:06

Buna, Georgiana! Proba practica a constat in scrierea cu diacritice? Ce windows au instalat pe calculator?
Multumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests