Termen legal redactare Decizie Curtea de Apel

Discutii privind procedura civila
mariusrizea

Re: Termen legal redactare Decizie Curtea de Apel

Post by mariusrizea » 24 Mar 2014, 21:00

Buna seara,

Azi mi s-a dat castig de cauza intr-un recurs la curtea de apel Bucuresti, facut de Administratia Financiara ( recuperare taxa poluare) si doresc sa stiu cum procedez in continuare pentru continuarea solutionarii cauzei mele.
Pot ridica de la arhiva Curtii de Apel redactarea solutiei, sau trebuie ridicata de la Tribunalul Bucuresti, unde s-a solutionat pe fond ?
Dupa noul cod civil a ramas neschimbat termenul de redactare de 30 zile ?

Multumesc
Marius

monika22

Re: Termen legal redactare Decizie Curtea de Apel

Post by monika22 » 08 May 2014, 11:24

buna,in situatia de fata sunt si eu,hotararea sa pronuntat in 31 martie si nu am primit inca nimic acasa,am sunat la arhiva dar nu e redactata,urmeaza sa depunem luni o cerere pentru urgentarea hotararii scrisa,cine stie cat mai dureaza si pana scriu oameni astia o hotare.eu am deschis un proces de custodie de anul trecut din aprilie,si uite cum a durat 1 an procesul si acum redactarea inca cine stie cat.de ce nu angajeaza mai multi judecatori,redactori,asistenti,sau stiu eu cine redacteaza hartiile alea,cand te uiti pe o hotarare nu are mai mult de 3 pargini,maxim,nu inteleg ce le ia atat sa scrie.sincer,numai in romania vezi asa ceva,si ne mai miram de ce toti romani fug cat vad cu ochii.frumoasa tara avem dar saraca cu duhul.

Alex78

Re: Termen legal redactare Decizie Curtea de Apel

Post by Alex78 » 16 May 2017, 16:16

Eu am castigat in 26.01.2017 un proces la tribunalul Brasov in legatura cu niste drepturi la locul de munca si nici pana in ziua de azi nu am primit redactarea sentintei,am facut cred ca zeci de cereri pentru grabirea redactari si au trecut aproape 5 luni,ce este de facut??

Alex78

Re: Termen legal redactare Decizie Curtea de Apel

Post by Alex78 » 16 May 2017, 16:18

trebuie sa ma adresez intantelor europene?? poate la C.E.D.O.??

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests