Cuim pot sa vad in ce stare e dosarul meu la CEDO?

Curtea Europeana a Drepturilor Omului
Post Reply
cubanez

Cuim pot sa vad in ce stare e dosarul meu la CEDO?

Post by cubanez » 03 May 2010, 20:27

Am incercat link-ul pe care il dati voi am dat nr de dosar nume da nu imi gaseste nimic .Ce as putea face?Va rog sa imi raspundeti.

DevilMean

Re: Cuim pot sa vad in ce stare e dosarul meu la CEDO?

Post by DevilMean » 03 May 2010, 21:34

Daca nu apare nimic, probabil nu a ajuns inca pentru a fi inregistrat.

cubanez

Re: Cuim pot sa vad in ce stare e dosarul meu la CEDO?

Post by cubanez » 03 May 2010, 22:40

DevilMean wrote:Daca nu apare nimic, probabil nu a ajuns inca pentru a fi inregistrat.
Stiu sigur sunt la camera a 3 a.Am primit instiintarea.Oare cum sa nu fie inregistrat?te rog niste explicatii daca se poate.

DevilMean

Re: Cuim pot sa vad in ce stare e dosarul meu la CEDO?

Post by DevilMean » 04 May 2010, 07:50

Atunci schimba criteriile de cautare, daca-i dai prea multe, de exemplu un numar si un nume, e posibil sa nu gaseasca nimic.
Incearca ori dupa numar ori dupa nume.

Guest

Re: Cuim pot sa vad in ce stare e dosarul meu la CEDO?

Post by Guest » 13 Oct 2012, 00:00

cubanez wrote:Am incercat link-ul pe care il dati voi am dat nr de dosar nume da nu imi gaseste nimic .Ce as putea face?Va rog sa imi raspundeti.

salut

o nelamurire: am depus un dosar la CEDO si am primit o adresa acasa cu un nr de inregistrare. Cum as putea sa verific in ce stagiu e dosarul?

Leon Carmen

Re: Cuim pot sa vad in ce stare e dosarul meu la CEDO?

Post by Leon Carmen » 13 Oct 2012, 14:53

o nelamurire: am depus un dosar la CEDO si am primit o adresa acasa cu un nr de inregistrare. Cum as putea sa verific in ce stagiu e dosarul?[/quote]

Veti fi informat de catre acestia, in mod oficial numai la momentele cand dosarul trece dintr-un stadiu in altul.
Dosarul trece printr-o analiza preliminară. După o astfel de analiză, in cazul in care acesta se va respinge veti fi anunţat imediat iar dosarul va fi distrus într-un an de zile. Curtea respinge orice cerere pe care o consideră inadmisibilă. In cazul în care cererea dvs. este considerată admisibila, cererea va fi adusă la cunoștința Guvernului României şi vi se va comunica si dvs.
O alta varianta ar fi sa formulati o cerere prin care sa solicitati stadiul dosarului inregistrat.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests