DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Discutii privind Codul Rutier, contraventii si probleme conexe, Dreptul Transporturilor, etc
Robert robert

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Robert robert » 08 Nov 2017, 15:29

Salut si eu am aceeasi problema ca si tine si nam idee unde trebuie sa ma dc acm am fost prins acm 2 samp si nu stiu unde trebuie sa ma dc acm sa ma interesez de dosar i idee dp cat timp pkeaca dosarul de la politie de la sectie

Radu

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Radu » 06 Dec 2017, 12:47

La o alcolemie de 0.80 fix e dosar penal în sange

Tudor

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Tudor » 21 Dec 2017, 13:17

Am avut alcoolemie 0.38. M-am rasturnat cu masina. Risc dosar penal?

Bogdan

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Bogdan » 10 Jan 2018, 18:34

Buna ziua. Am si eu aceiasi problema. Am fost prins baut la volan. Mi s a intocmit dosar. Cand si inde pot cere recalcularea. Daca la recalculare rezultatul este sub limita de dosar ce se intampla cu dosarul, se mai trimite la judecatorie, imi da permisul inapoi. Vreau sa stiu o parere oficiala sau de la cineva care a trecut prin asta, pentru ca pe cine intreb , fieecare spune altceva.isi dau cu presupusul. Multumesc

andrei123

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by andrei123 » 01 Feb 2018, 17:52

Te inteleg foarte bine, eu am din 2016 dosar penal si de mai bine de 1 an si 2 luni stau fara permis de conducere, si nici acm nu stiu nimic !dupa atata timp

Gabi bararu

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Gabi bararu » 09 Mar 2018, 17:43

Cumnatul meu ă fost găsit cu 0.86 alcolemie,probele la sânge nu au venit încă.ce sfat ne dati ca pedeapsa sa fie cat m ai minima.multumesc

olguta

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by olguta » 10 Jun 2018, 21:25

pe sotul meu la prins politia cu 1,5 alcolwmie ce se poate antampla

olgutaelena

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by olgutaelena » 10 Jun 2018, 21:28

daca pe sotul meu la prins cu alcolemie de 1,5 ce se poate antampla multumesc

alexandru

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by alexandru » 23 Jul 2018, 13:42

Te salut! Ce s a mai intamplat cu dosarul tau? Si eu sunt in aceeasi situate de 1 an de zile si nu am primit nici un raspuns..

Chindris

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Chindris » 22 Aug 2018, 08:22

Salut,ma numesc Vasile și in 2015 mi sa anulat permisul avânt o alcoolemie de 1,45 in sânge in 2016 am dat redobândire și l-am recuperat mi-a ieșit termenul de încercare de 2 ani,dar in urma cu trei luni iar ma prin baiț la volan cu o alcoolemie in sânge de 1,85 respectiv 1,75,ce se poate întâmpla ????

Chindris

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Chindris » 22 Aug 2018, 08:26

Dar pe cazier încă figurez cu dosar penal,îmi ieșea doar in 2021 de pe cazier,oare ce poate fi,tot cu suspendare,in 2015 am primit un an și doua luni.

Chindr

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Chindr » 22 Aug 2018, 08:27

Cu suspendare

Vikut

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Vikut » 22 Aug 2018, 12:39

Buna ziua sunt foarte nelamurita cu o alcolemie de 0 51 in aeru expirat cat imi va esi la sange si la ce ma pot astepta

Otescu valentin

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Otescu valentin » 06 Sep 2018, 09:55

Cum sa procedezi am avut un accident cu un sofer care o consumat alcol si avea 1.55 alcolemie asi dori sa stiu cum sa procedezi..

Augustin

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Augustin » 13 Sep 2018, 13:25

Buna ziua.am fost oprit de politie si am avut 0,63 in alcooltest la sange a iesit 1.nu ama vut antecedente.nu m am opus nu am refuzat sa suflu in etilotest.asta s a intamplat in noiembrie 2017.ce pedeapsă risc.prima abatere.astept un raspuns.va multumesc

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests