DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Discutii privind Codul Rutier, contraventii si probleme conexe, Dreptul Transporturilor, etc
Borlea

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Borlea » 09 Oct 2018, 12:18

Buna este neaparat la recalculare sa iau cu mine un avocat? Si daca da cat mar costa . Ps. Mia iesit 1.0 la prima probă de sange si la a doua 0.80.

Flr

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by Flr » 06 Dec 2019, 21:06

la recalcularea alcolemiei nu ai cum sa participi ,recalcularea se face de catre o comisie de medici legisti -si deobicei in cel mai fericit caz iti pune dublu cat a iesit la suflat. îti doresc mult noroc.

anica

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by anica » 17 Sep 2021, 20:21

buna seara , deci , am paecat masina dimineata la 9 am blocat o masina numaru in geam , pe la 16 a sunat cineva initial nu am raspuns apoi -am dus sa muta masina 1 metru , in parcare am cobarat din masina .Am am atis doar atis de fapt roate de masina lui nici vopseaua nu s-a luat . m-a buscat m-am speriat m-am dus si telfonul sa sun sotul , politia si de aici ... 1.5 in aer , nu am probele de sange ,am intels se calculeza dublu,dosar penal ,stiu ca am miscat masina si nu trebuia . daca am acte medicala ca am avut un avc ischemin,de la neuro am ajus la cardio mi-a spus ca am atac de panica , si la psiholog apoi la psihitertu depresie moder... ma poate ajuta in instata sau ma poate ma incurta .? ce pedeapsa credeti ca o sa iau , suspendoare mai mult 1 an ? sper ca puscaria ca nu , nu am avut niciodata problema cu lege ,ce inseamna amanarea pedepsei ? cat o sa fie in cazier scris cati ani ? permisul se poate anula defintiv ,sau trebuie sa fac scoala iar si examen si daca este dupa cati ani ? ce pare aveti ? ce pedeata as puta sa primesc , amenda penala nu cred ca este cazul .doar in cele mai frumoase vise ale mele . propurarul probabil o sa imi dea cea mai grea de pedepse tolerata 0 am inteles .Munca in folosila comunitati unde ar putea sa se faca era o intrebare ,stiu ca primaria ..ce anume .. multumesc , stiu ca am gresit de cateva satamana ma certam cu sotul , aveam problema de ce tip ...dar nu a fost o solutie ,regret , pedepsa pe are o primesc de la hudecar este blanda ,,,dar eu trebuie sa traiesc restul viata cu rusina , am dezaamagin, pe cei dragi ..oameni care m-au cunoscun inainte si ma cunosteam .................am un baetel de 9 ani are neviie de mine .. am greit trebuie sa platesc

anica

Re: DOSAR PENAL CONSUM ALCOOL LA VOLAN

Post by anica » 21 Sep 2021, 15:17

buna seara , deci , am paecat masina dimineata la 9 am blocat o masina numaru in geam , pe la 16 a sunat cineva initial nu am raspuns apoi -am dus sa muta masina 1 metru , in parcare am cobarat din masina .Am am atis doar atis de fapt roate de masina lui nici vopseaua nu s-a luat . m-a buscat m-am speriat m-am dus si telfonul sa sun sotul , politia si de aici ... 1.5 in aer , nu am probele de sange ,am intels se calculeza dublu,dosar penal ,stiu ca am miscat masina si nu trebuia . daca am acte medicala ca am avut un avc ischemin,de la neuro am ajus la cardio mi-a spus ca am atac de panica , si la psiholog apoi la psihitertu depresie moder... ma poate ajuta in instata sau ma poate ma incurta .? ce pedeapsa credeti ca o sa iau , suspendoare mai mult 1 an ? sper ca puscaria ca nu , nu am avut niciodata problema cu lege ,ce inseamna amanarea pedepsei ? cat o sa fie in cazier scris cati ani ? permisul se poate anula defintiv ,sau trebuie sa fac scoala iar si examen si daca este dupa cati ani ? ce pare aveti ? ce pedeata as puta sa primesc , amenda penala nu cred ca este cazul .doar in cele mai frumoase vise ale mele . propurarul probabil o sa imi dea cea mai grea de pedepse tolerata 0 am inteles .Munca in folosila comunitati unde ar putea sa se faca era o intrebare ,stiu ca primaria ..ce anume .. multumesc , stiu ca am gresit de cateva satamana ma certam cu sotul , aveam problema de ce tip ...dar nu a fost o solutie ,regret , pedepsa pe are o primesc de la hudecar este blanda ,,,dar eu trebuie sa traiesc restul viata cu rusina , am dezaamagin, pe cei dragi ..oameni care m-au cunoscun inainte si ma cunosteam .................am un baetel de 9 ani are neviie de mine .. am greit trebuie sa platesc varog sa ma ajutati cu un raspuns

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests