magistratura 2010

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
cory_pisycutz06

Re: magistratura 2010

Post by cory_pisycutz06 » 21 May 2010, 18:54

daca pe forum exista cineva care are media 7.00 la procurori la examenul din 21 martie, va rog m.p. multumesc

lipici

Re: magistratura 2010

Post by lipici » 10 Aug 2010, 12:20

Salutare!
va rog spuneti-mi cum va pregatiti voi pentru organizare judiciara si jurisprudenta Curtii Europene a Drepturilor Omului?

Este de ajuns sa citesc legislatia, respectiv deciziile sau cititi si de pe vreun tratat?

Ma pregatesc pt examenul pe post de la anul pentru prima oara :ziar: si m-ar ajuta orice informatie.

Multumesc anticipat! :cafea:

cyclop

Re: magistratura 2010

Post by cyclop » 10 Aug 2010, 14:48

La organizare judiciară citeşte legile din tematică. La CEDO citeşte hotărârile din tematică. Io zic că e suficient. Tre să mai ai în vedere şi faptul că organizarea + CEDO valorează un punct (parcă) din totalul de 10.

lipici

Re: magistratura 2010

Post by lipici » 11 Aug 2010, 21:03

hm,ai dreptate, 1 punct valoreaza cele 2 materii; la calculul asta nu ma gandisem, ramasesem cu calculul grilelor la INM.
Este foarte stufoasa jurisprudenta CEDO, nu cred ca am timp sa o parcurg de prea multe ori.Mai bine ma concentrez pe ..celelalte 9 pcte :mrgreen:.
Multumesc :wink:

moncu

Re: magistratura 2010

Post by moncu » 24 Aug 2010, 10:23

Buna ziua. Anul acesta se mai da examenul? Stie careva cand se da? Auzisem ca in Noiembrie dar nu stiu cand.
Multumesc.

lollita

Re: magistratura 2010

Post by lollita » 26 Aug 2010, 07:45

moncu wrote:Buna ziua. Anul acesta se mai da examenul? Stie careva cand se da? Auzisem ca in Noiembrie dar nu stiu cand.
Multumesc.

Pe calendarul estimativ publicat pe site-ul CSM la inceputul anului scria ca e posibil sa se organizeze in octombrie-noiembrie. Nu stiu in contextul actual...

lexiulia

Re: magistratura 2010

Post by lexiulia » 10 Sep 2010, 19:47

In ianuarie 2011 se mai organizeaza un concurs la inm.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests