decanul baroului prahova incurajeaza coruptia !!!

Examene, rezultate, pareri, etc
Post Reply
sah

decanul baroului prahova incurajeaza coruptia !!!

Post by sah » 19 Nov 2009, 21:43

din motive personale, am renuntat la indrumatorul meu. de doua luni am fost la decan si am discutat cu dansa problemele mele. Azi, cand m-a intrebat daca mi-am gasit alt indrumator ... (mi-a dat ultimatum pana la sfarsitul lunii asteia sa-mi gasesc alt indrumator, ori ma suspenda) ... i-am raspuns cat se poate de sincer ca, toti celor carora le-am cerut sa ma ia ca stagiar mi-au cerut bani. Aceasta mi-a raspuns: "pai, ce facem? altfel cum vrei sa profesezi in continuare?"

nu am bani, nu am parintii avocati, sau macar neamuri in avocatura...pile...nimic!!!

ma vad nevoit sa ma reprofilez. imi pare rau ca traiesc in Romania !

Timea

Post by Timea » 21 Nov 2009, 21:38

Sunt in situatia ta!....Mai cauta!....Sunt si "marinimosi" care ies in pensie si...nu au nevoie de nimic...Iti doresc mult succes!!!!

cdm

Re: decanul baroului prahova incurajeaza coruptia !!!

Post by cdm » 10 Jan 2010, 18:38

Dupa parerea ta, cam ce ar fi trebuit sa faca dna decan pt. tine? Sa forteze pe cineva sa te ia gratis? Cum ai ajuns la concluzia ca incurajeaza coruptia? Sa stii ca suspendarea, pentru situatia in care te afli, este prevazuta de statutul profesiei. Daca iti doreai sa fii avocat(a) trebuia sa tolerezi mizeriile maestrului. Pare cinic ce spun dar asta este situatia.

cristal

Re: decanul baroului prahova incurajeaza coruptia !!!

Post by cristal » 10 Jan 2010, 19:31

vai tu sah..sau bobocel..sau cum iti mai spui: te-ai reprofilat sau..te-au suspendat? :mrgreen:

sansiro

Re: decanul baroului prahova incurajeaza coruptia !!!

Post by sansiro » 19 Mar 2011, 12:18

Clar ca incurajeaza coruptia. Personal consider ca "profesiile liberale' juridice sunt o rusine in Romania (avocat, notar de exemplu) Nu sunt controlati absolut de catre nimeni. Fac EXACT CE VOR. E o bataie de joc in toata regula, din pacate. ori mita ori norocul de a da peste oameni cumsecade. Din pacate ultima situatie este destul de rara...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests