caut niste raspunsuri

Ce vreti sa mai vedeti pe acest sit?
ariam

Post by ariam » 01 Sep 2009, 14:39

Eu m-am uitat la art. 321 Cod penal.
Da, stiu, fapta nu s-a savarsit "in public". Si oricum, ar fi fost trecuta cu vederea...Ce mai conteaza bunele moravuri...

ignite

Post by ignite » 01 Sep 2009, 15:00

catalinbogdan40 wrote:Fa pisamas pe tine de analfabeta zdreanta dracu te gasisi tu sa ma critici.
Saraca dracu dute si prostitueazate in *** matii de urata.
Luavas in *** cu ironiile voastre .
Va mai palngeti de ce in mortii vostrii va alegeti cu capetele sparte sau mainile rupte.
Sa ma pis pe voi de ACADEMICIENI imputitii dracu.
Toti aveti tupeu in spatele unui calculator futuva in gura de jigodii si infata va tremura chilotii in cur saraciile dracu.
Daca nu intelegeti in mortii vostrii ce va intreb mergeti mai bine si sugeti o *** ca aia poate este pe intelesu vostru.
Ce curios as fi sa vad o zdreanta in fata daca ar mai fii asa desteapta mai ales clara_22 din piza fa jegoaso sa imi sugi *** de handicapata ce esti cu ironiile tele si desteptaciunea de care dai tu dovada.
Ia sa imi sugeti toti *** care va mai gasiti destepti!!!!!
[/u]

uau...unde am fost si nu am vazut?

bai ... esti mai vulgar decat mine?

sau esti doar complect prost. iti plac POMENELE?

chiar nu te poti abtine?
nici eu.

nici nu mai stiu ce ai intrebat...dar un lucru stiu sigur...nu ai minte deloc.

nu e nici dracu academician...nu face nimeni pe desteptul din spatele calculatorului...esti doar tu de vina...incearca sa ti dai seama...caci daca o vei face...eu unul...nu am nimic impotriva sa vorbim, insa...la cum te exprimasi...e clar ca departe nu bati.

FUEREA...veronica stie ce stie...FUEREA E O CHESTIE...GRADUALA...cum ii place lui. mie unul nu mi se pare mare branza...

un profesor care nu practica prea mult...si nu stiu daca asta o face, insa mie asa imi parea...nu inseamna prea mult...

un profesor...e specializat pe bucatica lui...e capabil sa ti spuna pe dinafara timp de 20 de ani vreo 25 de cursuri per an. si cam atatica.

mie mi se pare ca pe tipul asta l.a lansat, ca sa zic asa, desi nu stiu daca sunt foarte corect...FILIPESCU...care a fost altceva...in parerea mea...chiar daca are carti scrise ... cu tot soiul de exprimari anapoda...si chiar daca la cursurile lui erau nesimtiti care vorbeau.

bine...acu...si fuerea a lansat..parca...pe fii/sa, nu?

MORTII VOSTRI!... :-D

angel

Post by angel » 01 Sep 2009, 15:22

nu stiu daca este lansat de Filipescu, insa au scris impreuna "drept institutional comunitar european" in patru editii (1994, 1996,1997,1999)Editura ACTAMI BUCURESTI, deci, Ignite s-ar putea sa nu gresesti cand spui ca l-ar fi lansat FILIPESCU.

Si chiar nu intleg inversunarea asta cu Fuerea...l-am zis si eu la rand...daca s-a observat era chiar ultimul din cei enumerati...aveam o carte pe birou scrisa de el si mi-am amintit ca-n facultate parca imi facuse o impresie buna si l-am scris si pe el...e drept ca nu-mi mai amintesc cu exactitate cum era...

A nu se intelege ca-l ridic in slavi pe Fuerea, pe altii insa, poate da.Si apoi a fost o parere...


si...MORTII CU MORTII, VII CU VII ca sa fiu si eu in trandul topicului ca si complectare.

PS. Catalineee, nu vrei tu sa te duci in vizita pe la mortii nostri sa ne spui si noua cam ce mai fac, cum o mai duc?...atunci cand te vei intoarce?!

asurbanipal

Post by asurbanipal » 01 Sep 2009, 16:01

Exista o modalitate de a distruge haitele de lupi flaminzi de la Polul Nord de catre eschimosi care locuiesc in acea zona.
Ei aseaza in fata caselor lor cate un cutit insingerat care atrage spre seara haitele de lupi.
Lupul cand vine incepe sa linga lama cutitului insingerat si din cauza frigului si a amorteli el nu realizeaza ca aceasta lama produce rani adanci pe limba lui care face ca singele sa curga si mai abundent in timp ce lupul linge pana dimineata cand este gasit mort inconstient din pricina ranilor.
Catalin Bogdan nu trebuie niciodata sa te lasi antrenat in asemenea discuti pentru ca daca o faci ele pot fi o capcana pentru tine.
Am urmarit sa vad daca va fi cineva care sa/ti ia apararea dar nu a existat nimeni. Nu sunt de acord deloc cu limbajul folosit de tine dar nici nu imi place sa te vad cum esti ridiculizat si cred ca mania ta vine din acest sentiment ciudat ca esti singur intr/o haita de lupi care fiecare musca din tine si ai vrea sa ripostezi numai ca nu ai alta arma decat cuvintele vulgare.
Daca te uiti pe forum ai sa vezi ca si eu am trait o experienta asemanatoare si am realizat care este metoda cea mai buna de ai imblinzi pe ceilalti. In primul rind sa te linistesti si apoi sa-ti asumi greselile ma refer la limbajul trivial folosit, fi barbat si asuma-ti greseala si cereti iertare.
Eu cred ca vei reusi sa faci lucruri bune in viata dar nu lasa ca prin furia ta necontrolata alti sa profite de tine tu vei avea de pierdut.
Stapanirea de sine este o dovada de caracter mai bine zis de tarie de caracter si crede-ma vei avea nevoie de ea in viata.
Hai ca te salut acum si sper sa reusesti la examen.

ignite

Post by ignite » 01 Sep 2009, 16:08

HAI CA...ce te faceai daca nu stiai povestea asta misto?

ti se pare ca trebuia sa ia cineva apararea cuiva?

eu ce am facut?...nu am spus ca eu sunt dispus sa discutam? omu se mai enerveaza...ii mai trece...se mai gandeste...daca e tip ok...intelege si el ... inteleg si altii...si tot asa.

am spus noi ca nu speram sa ia ex?

omul a fost un pic arogant...cu faza ca a terminat unde a terminat...i s a dat un anumit raspuns...deloc neindreptatit...si cu asta basta...el a tinut o pe a lui...astia l au luat in bocanc...iar el a dat drumu la poeziile patriei...

sa ia ex...nu spune nimeni sa nu ia...

nu e cazul celui care intra pe ring si sar toti cu pumnii in capul lui...stai linistit.

eu imi mentin ce am spus mai sus...eu unul discut cu oricine...afar de cory pisica :lol:

salut...mortii vostri!

agenda

Post by agenda » 01 Sep 2009, 16:34

asurbanipal wrote: esti singur intr/o haita de lupi care fiecare musca din tine ...
:-D :-D

yep...sunt sigura ca exact asa se simte... :-D

a fost tare.... :cafea:

asurbanipal

Post by asurbanipal » 01 Sep 2009, 16:36

CA VENI VORBA DE MORTI AM AUZIT POVESTEA UNUI INFRACTOR CARE ERA RECUNOSCUT CA EVADA DIN TOATE INCHISORILE CARE EXISTAU REUSEA SA EVADEZE DIN CELE MAI PERFORMANTE PENITENCIARE.
INTR-O ZI A AJUNS DIN NOU LA INCHISOARE SI DEJA PLANUIA SA EVADEZE.
S-A DUS SA VORBEASCA CU GROPARUL CIMITIRULUI CARE ERA AMPLASAT IN AFARA INCHISORI SI UNDE ERAU INGROPATI DETINUTI CARE AU DECEDAT.
A INCERCAT SA-I OFERE BANI IN SCHIMBUL PROMISIUNI GROPARULUI CA-L VA AJUTA SA EVADEZE.
IMPREUNA AU PLANUIT CA DESEARA INDIVIDUL SA VINA LA MORGA UNDE ERAU SICRIILE CU DETINUTI DECEDATI CARE URMAU SA FIE INGROPATI A DOUA ZI. ACOLO ACEST OM S-A STRECURAT PE FURIS INTR-UN SICRIU UNDE ERA O O PERSOANA DECEDATA SI A INCHIS CAPACUL.
A DOUA ZI SICRIUL A FOST RIDICAT SI A FOST INGROPAT IN PAMANT.
CEI DOI S-AU VORBIT CA DUPA CATEVA ORE GROPARUL SA VINA SI SA-L DEZGROAPE PENTRU CA DETINUTUL SA EVADEZE.
ORELE TRECEAU SI GROPARUL NU MAI VENEA SI ACEST INFRACTOR A INTRAT IN PANICA. DACA NU VINE CE VA FACE?
LA UN MOMENT DAT S-A GANDIT SA VADA CINE ERA DETINUTUL CARE A MURIT SI CARE ERA IMPREUNA CU EL IN SICRIU?
A APRINS UN CHIBRIT SI A INLEMNIT........................................
ERA GROPARUL A MURIT GROPARUL SINGURA LUI NADEJDE SI A REALIZAT CA A FOST INGROPAT DE VIU IN PAMANT SI NICIODATA NU VA MAI REUSI SA SCAPE DE ACOLO. :-(

agenda

Post by agenda » 01 Sep 2009, 16:41

si pana in ziua de azi, in unele nopti...se aud bataile disperate ale infractorului...ingropat de viu...

asurbanipal

Post by asurbanipal » 01 Sep 2009, 16:42

AM AUZIT DE UN SARPE CARE STATEA TOLANIT PE O CREANGA STATEA LA SOARE LENES TIMP IN CARE UN PAIANJEN A TESUT IN JURUL LUI O PANZA SI L-A INCONJURAT PANA CE SARPELE IMOBILIZAT DE PANZA DE PAIANJEN A MURIT.
PANZA DE PAIANJEN ESTE CEA MAI REZISTENTA SI PUTERNICA CA SI MATERIAL.
EVIDENT SARPELE NU A SESIZAT PERICOLUL STATEA LINISTIT LA SOARE TIMP IN CARE PAIANJENUL ISI FACEA TREABA CAND S-A TREZIT ERA PREA TARZIU.
MORALA FI ATENT DE OAMENI DIN JURUL TAU SA NU AI INCREDERE IN NIMENI

agenda

Post by agenda » 01 Sep 2009, 16:50

asa e ...nici eu nu am incredere in paianjeni ...sunt niste serpi...toti...TOTI!

luxor23

Post by luxor23 » 01 Sep 2009, 16:51

hai k sunteti simpatici...

mirelle

Post by mirelle » 01 Sep 2009, 17:01

Apropo de morti si in afara topicului asta fierbinte. Stiti ca a murit Prof Univ Gheorghe Nistoreanu? Era profesor de drept penal. Am aflat si eu intamplator si nu mi-a venit a crede. Mie mi-a fost profesor si coordonator al lucrarii de licenta si mi s-a parut un cadru didactic extraordinar. Era destul de tinerel (pentru varsta a III a :( ). Chiar m-a uimit vestea, ca de la profii universitari am pretentii. De regula astia nu sunt stresati ai ating lejer 80 de ani. Ce o fi patit? 8O

Cataline, multa bafta la examene.

angel

Post by angel » 01 Sep 2009, 20:13

@ Asurbanipal:
nu pot spune decat....wow!! esti un bun povestitor :aplauze: . multumesc . Frumoase povesti :cafea:

@ Catalin: multa bafta la examen iti zic si eu!, chiar sincer, oricat de greu ti-ar veni sa crezi asta.

si.. nu pune prea mult la suflet,ca se poate intampla oricui...mi s-a intamplat chiar si mie la inceput ( e drept ca eu n-am dat dovada de aroganta :| ):) :mrgreen: ,dar...e un forum super, cu oameni deosebiti.

@ IGNITE:am inteles: nu-ti plac pisicile :) ,acesta fiind considerentul pt. care nu vrei sa "discuti" cu ele.

@ mirelle: Pacat. Au si ei puncte vulnerabile... si apoi, boala nu intreaba pe nimeni cand vine si nici ce varsta are, din pacate :( :(

agenda

Post by agenda » 01 Sep 2009, 20:28

ce? lui ignite nu ii plac pisicile? noooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

stiam ca nu ii plac iepurasii dar pisicile? whyyyyyyyyyyyyyyy

angel

Post by angel » 02 Sep 2009, 12:48

Agendo :grin: :floare: , o anumita rasa, nu toate. Sa nu generalizam.Am presupus eu,din postarea lui IGNITE, dar...el stie mai bine.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests