a cumpara sau a nu cumpara?

Discutii filosofice pe teme actuale.
Post Reply
bianca_r

a cumpara sau a nu cumpara?

Post by bianca_r » 15 Jul 2009, 08:55

Luam in considerare contextul economic actual.
Ai 50mii de eur cash.
Ai vrea sa iti cumperi un ap de 3 cam. Ai vrea sa iei un credit de vreo 30mii eur.
Ce faci? Cumperi acum, sau mai astepti? Faci un credit acum sau mai astepti momentul oportun? Oare acesta e momentul?
Voi cum ati proceda?

MedEx

Post by MedEx » 17 Jul 2009, 18:43

Acum este momentul sa cumperi! Acum cine are bani ii plaseaza bine in imobile pe care ulterior le inchiriaza!
Cumpara dar nu masini! Cumpara terenuri apartamente in zone cat mai buneiar daca la tine in oras nu au prea mare cautare cumpara intr-un oras cum ar fi Constanta, Bucuresti Brasov etc.

floryxsx

Post by floryxsx » 18 Jul 2009, 00:42

Subscriu la ce a spus MedEx.

Daca ai lichiditati acum si cumperi terenuri si case, te imbogatesti vazand cu ochii. O sa traiesti doar din chirii :-P

lupusinguratic

Post by lupusinguratic » 27 Jul 2009, 12:29

Intotdeauna imobiliarele ,si aurul au avut pret.Ele reprezinta o valoare ce se pastreaza in timp ,si am curajul sa afirm ca sint printre cele mai bune investitii

mariusms

Post by mariusms » 27 Jul 2009, 13:31

Nu cred ca devii un nou Donald Trump cu 50 de mii de euroi.

mariuca

Post by mariuca » 27 Jul 2009, 13:51

Ahahah mi-a placut faza cu Donald Trump...cred ca exista totusi un avantaj pt. ca achizitionzrea este la un pret rezonabil..insa daca te astepti sa revinzi peste cativa ani ca sa castigi ...vei pierde sac..

gavril

Post by gavril » 28 Jul 2009, 00:08

as spune ca preturile vor scade si mai mult. investitia ar fi una ... neinspirata.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests