Proiectul Montauk

Discutii filosofice pe teme actuale.
kinga

Post by kinga » 23 Apr 2009, 11:05

agenda wrote:desi cu profesiile noastre avem acelasi motto si anume "adevarul este dincolo de noi"......sunt unii care inca raman sceptici... :-P
tu sa crezi in ce vrei... e dreptul tau..
dar de aici pana a convinge pe altii ca asa e corect e un drum lung :evil:

johei

Post by johei » 23 Apr 2009, 11:14

Sa inteleg deci ca ziua are totusi 24 de ore si nu 16?

Nasol tare... si eu tocmai am gasit vinovatul, privitor la faptul ca nu reusesc sa fac tot ce mi-am propus zilnic... :aplauze: :aplauze: :aplauze:

Acum e musai sa caut vinovatul in alta parte! :( :(

kinga

Post by kinga » 23 Apr 2009, 11:22

Johei wrote: Nasol tare... si eu tocmai am gasit vinovatul, privitor la faptul ca nu reusesc sa fac tot ce mi-am propus zilnic... Acum e musai sa caut vinovatul in alta parte! :( :(
paiiiiiiiii
vinovatu esti tu :-P

stii cum se zace?
1. ziua are 24 de ore si daca te trezesti cu o ora mai repede are 25...

daca aceasta solutie nu -ti convine... atunci optezi pe varianta 2 si 3 care suna in felul urmator

2. nu lasa pe maine ce poti face azi, lasa pe poimaine poate nu mai trebuie sa-l faci...

3. lucrul care nu se rezolva de la sine in 30 de zile nu merita sa te apuci de ea..

deci.... e bine???

agenda

Post by agenda » 23 Apr 2009, 11:24

KINGA! sa inteleg ca spre deosebire de mine tu nu crezi in spiridusi??? :x

si johei parca era vorba de ceva despagubiri? sau ma insel? :mrgreen:

johei

Post by johei » 23 Apr 2009, 11:30

agenda wrote:KINGA! sa inteleg ca spre deosebire de mine tu nu crezi in spiridusi??? :x

si johei parca era vorba de ceva despagubiri? sau ma insel? :mrgreen:
avocatul din mine spune: te inseli! :grin:
Nu exista despagubiri decat daca au fost stabilite printr-o hotarare judecatoreasca! :evil:

Insa io-s baiat bun si-ti ofer: :cafea: :cafea: :cafea:
e bine? :razz:


Kinga, aplic cu un succes oarecare regula nr. 2, cu mentiunea ca partea cu "...poate nu trebuie sa mai faci" nu prea functioneaza... cam trebuie sa fac!

O sa ma gandesc si la o modalitate de aplicare a regulilor Nr 1 si 3!
Oricum multam!!!
:cafea: :cafea: :cafea:

agenda

Post by agenda » 23 Apr 2009, 11:42

ma bucur ca in apriga lupta dusa intre baiatul bun si avocat ...a castigat baiatul bun :mrgreen:

e ok :razz: ...
:cafea:

kinga

Post by kinga » 23 Apr 2009, 11:44

agenda wrote:KINGA! sa inteleg ca spre deosebire de mine tu nu crezi in spiridusi??? :x

si johei parca era vorba de ceva despagubiri? sau ma insel? :mrgreen:
dezolant nu???
nu cred ... :grin: :grin: :grin: oricum povestea asta cu proiectu e ca si folclorul... se raspandeste cu vorba..
x a spus ca .. dar stie de la Z care de fapt a auzit de la V , dar V stie din sursa sigura ca doar a auzit de la D care a participat la experiment..
a si putem sa vorbim cu D??
nuuuuu
a murit
:mrgreen: :mrgreen:


Johei.. multumesc frumos pentru cafea..
iaca iti dau si io sa nu spui ca sunt egoista :cafea:

aham.. deci ai adoptat varianta 2 modificat cu efectul de luminare???
stii ala care arde....

agenda

Post by agenda » 23 Apr 2009, 12:01

sincer nu e chiar asa de dezolant :-D

cu proiectul asta nu stiu ce sa zic...de studiat prea mult nu l-am studiat si nici nu imi vine :lol:

o fi ...nu o fi.....important este sa crezi in spiridusi...sunt tare dulci :mrgreen:

kinga

Post by kinga » 23 Apr 2009, 12:14

nu ...

categoric nu cred in spiridusi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ai poze cu spiridusi???
io vreau acum broasca testoasa .. din plus..
si de ce nu Gollum ? din stapanu cu inele.. sa zaca my precious ;-) ;-) ;-) ;-)
imi place accentu...

deci
am preocupari mult mai serioase decat spridusiii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MedEx

Post by MedEx » 23 Apr 2009, 14:08

Pentru Kinga: Desi nu te cunosc imi esti prietena! Imi place cand spui replici taioase fiindca cu siguranta exista ceva adevarat in ele.
Efectiv m-am simtit obligata sa reamintesc ceva ce unii stiu si sa spun ceva pentru cei ce nu au cunoscut.
Din moment ce tu stii, nu ma face decat fericita!
Eu nu stiam si m-am bucurat cand am aflat si am vrut sa spun si altora!
Proiectul M ca proiectul, dar ce zici de celelalte doua carti deoarece acolo doream sa ajung? :floare: :cafea:

Si suntem la divagatii.... ce naiba!

johei

Post by johei » 23 Apr 2009, 14:20

MedEx wrote:Pentru Kinga: Desi nu te cunosc imi esti prietena! Imi place cand spui replici taioase fiindca cu siguranta exista ceva adevarat in ele.
Efectiv m-am simtit obligata sa reamintesc ceva ce unii stiu si sa spun ceva pentru cei ce nu au cunoscut.
Din moment ce tu stii, nu ma face decat fericita!
Eu nu stiam si m-am bucurat cand am aflat si am vrut sa spun si altora!
Proiectul M ca proiectul, dar ce zici de celelalte doua carti deoarece acolo doream sa ajung? :floare: :cafea:

Si suntem la divagatii.... ce naiba!
De asta se si divagheaza la maxim! :| :| :|

kinga

Post by kinga » 23 Apr 2009, 14:30

care carti??
de care ai pomenit tu??

nu nu am citit ..e SF.. nu-s prea incantata
incerc sa gasesc explicatii plauzibile mai pamantesti...

Adevărata cauză a schimbărilor de climă, activării vulcanilor, intensificării activităţii seismice etc., o reprezintă apropierea de sistemul nostru solar a planetei Eris, denumită intermediar 2003-UB-313 şi cunoscută în Antichitate sub mai multe denumiri: Nibiru, Marduk, Nemesis, Hercolubus, Planeta Zeilor, Planeta Împărăţiei, Planeta Crucii, Planeta Roşie, etc. A primit denumirea oficială de Eris în urma hotărârii Uniunii Astronomice Internaţionale de la Praga , din august 2006.

Dr. Cristian NEGUREANU

Bucureşti, aprilie 2007

ghici cand va fi marea intalnire... cam prin 2010 - 2011

agenda

Post by agenda » 23 Apr 2009, 16:16

aaaaa...nibiru......parca imi aduc aminte ceva de chestia asta...legat de extraterestri...primi care au populat lumea asta...razboi intre civilizatii...ceva de genul asta

suna cunoscut...

cate teorii sunt....wauuu

MedEx

Post by MedEx » 26 Apr 2009, 18:37

Toata lumea citeste.... dupa cutremurul de ieri?
Ca eu nu am putut nici citi si nici dormi! La mine s-a simtit al naibii de tare si ma gandesc infricosata la cele citite in INUAKI.... mai bine nu citeam! :-|

agenda

Post by agenda » 26 Apr 2009, 18:49

parca era vorba ca pui mana pe carte :floare: dupa ce ai luat examenul o sa ai timp sa citesti si sa te sperii......pana atunci lasa frica .....pune frica intr-un buzunar si inchide fermoarul :lol:

bafta :floare:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests