Proiectul Montauk

Discutii filosofice pe teme actuale.
MedEx

Proiectul Montauk

Post by MedEx » 21 Apr 2009, 08:21

Credeti in intrarea Pamantului in centura fotonica si in comprimarea timpului sau in schimbare polilor magnetici?
Ce spuneti de proiectul Montauk prin care s-a stabilit ca vom trece intr-o noua dimensiune(nu toti, cei drept)?
Am deschis acest subiect mai ales pentru cei care nu au auzit sau nu cunosc si sunt ocupati prea mult de grija zilei de maine in speranta ca vor cauta cateva minute pe google informatii cat se poate de REALE!
DUMNEZEU EXISTA ! iar noi vom fi martori a prezentei acestuia cat de curand!
Ce ne mai ascunde oare Vaticanul?

scar

Post by scar » 21 Apr 2009, 09:31

Ce zasasi?

Si daca ar fi real, tu ai impresia ca esti atat de informata incat sa ti dai cu parerea acia? Sau vrei sa discutam discutii?
Si daca Iisus era extraterestru? am mai auzit si din astea? Ce zici?
Intr o alta dimensiune, altii sunt deja. Spre ex. aerienii.
Nu stiu cu Dumnezeu.
Iar cu restul nu pot.

Oricum...daca astia da...noi luam! Ce ti mai e si cu Vaticanul asta! Sa inteleg ca nu esti ortodoxa. Ca altfel...nu ar putea sa ti ascunda tie Vaticanul aceste lucruri care ne doare. Sau luasi exprimarea ca atare?

Te miri ca faci viroze cand nu trebuie...daca te indoiesti? :-D

johei

Post by johei » 21 Apr 2009, 10:14

Eu deja ma gandesc la implicatiile juridice ale unei astfel de transformari...

Oare o sa intre in sfarsit in vigoare noul cod civil macar in cinstea modificarii polilor magnetici.. sau al transformarii asteia? :?: :?: :?:

agenda

Post by agenda » 21 Apr 2009, 13:55

ce interesant! data de 2012 "coincide" cu ultima datare a calendarului mayas...

kinga

Post by kinga » 21 Apr 2009, 14:32

si prin metodele de divinatie I Ching se prevede un sfarsit in 2012..
astia s-or fi inteles... ;-) ;-) ;-)

uffffffffffffffff
ce tzapa mi-a tras Nostradamus...
a zas ca sfarsitu lumii va fi la 1 octombrie 2436...
asteptam sa vad.... optimista cum sunt... :-P :-P :-P
si vine Medex sa-mi distruga iluziile... :-D :-D :-D

agenda

Post by agenda » 21 Apr 2009, 14:35

nu, nu...

medex spune ca de fapt vei putea vedea muuuult "mai repede"...avand in vedere ca timpul nu va mai exista :mrgreen:

te vei gandi si vei fi acolo :mrgreen: I think...

kinga

Post by kinga » 21 Apr 2009, 14:47

http://www.scribd.com/word/full/236772? ... 8yc2j759zq

iaca cartea.. citeste...

si daca nu stiai momentan ziua are 16 ore.... :mrgreen:

ca ce are asta cu Dumnezeu si Vatican.. imi scapa...

agenda

Post by agenda » 21 Apr 2009, 15:00

16 ore...hmmmmmmm... oare cati ani avem noi atunci?

kinga

Post by kinga » 21 Apr 2009, 15:28

deh... ca tre sa te gandesti la varsta imediat....
noi femeile avem 3.... varste.... :grin: :grin: :grin:
deci oricum ala din acte nu conteaza :-P :-P :-P

agenda

Post by agenda » 21 Apr 2009, 15:32

:-D

nu la asta faceam referire :-D

dar e un punct bun :mrgreen:

ursu

Post by ursu » 21 Apr 2009, 18:31

kinga wrote:I Ching
Ce-i ma cu Yi Jing-ul asta? Ca m-a convins una ca e bine sa o am (cartea, ofcourse!)..dar nu am priceput exact de ce!
Si am luat-o !(tot cartea..ofcourse)..si cica imi trebe niste betisoare...sau nu stiu ce monede!

Daa, gata, cica e bun cu orice fel de monede dar..nasol..yin..yang...linie continua..linie discontinua!
Hmmm...ma las!

mirelle

Post by mirelle » 21 Apr 2009, 20:23

Cica se va intampla ca vom muri, ne vom transforma, ne vom comprima...cine stie ce altceva. Posibil sa se intample tot atat de multe cate s-au intamplat si in 2000 cand trebuia sa murim, cum s-a intamplat si in 1000 cand iar trebuia ca lumea sa se sfarseasca, sau cum s-a intamplat la eclipsa totala din n99 cand iarasi unii spuneau ca ne vom prapadi...poate de ras.
Ce ascunde Vaticanul? Nu trebuie sa fii catolic ca sa spui ca Vaticanul ascunde ceva. Printre altele se spune ca Vaticanul ascunde adevaratele invataturi descoperite la Marea Moarta si care ar fi cu totul altceva decat ceea ce spune religia astazi. La urma urmei, invataturile religioase pe care ni le baga unii cu forta pe gat astazi sunt mai mult politica si manipulare decat divintate. Nu stiu cum e la catolici, dar in bisercile ortodoxe am auzit duminica rugaciuni pentru nationala de fotbal a Romaniei, pentru eliberarea lui Jiji, pentru sanatatea lui Basescu....printre rugaciunile pentru sanatatea popoarelor, lumii, pace, etc. Ce discrepanta! Hai free jiji!

wittmann

Post by wittmann » 21 Apr 2009, 20:51

Stiu ca aici e forumul DIVAGATII, dar voi ati divagat rau de tot... :-D

kinga

Post by kinga » 21 Apr 2009, 21:21

URSU wrote:
kinga wrote:I Ching
Ce-i ma cu Yi Jing-ul asta? Ca m-a convins una ca e bine sa o am (cartea, ofcourse!)..dar nu am priceput exact de ce!
Si am luat-o !(tot cartea..ofcourse)..si cica imi trebe niste betisoare...sau nu stiu ce monede!

Daa, gata, cica e bun cu orice fel de monede dar..nasol..yin..yang...linie continua..linie discontinua!
Hmmm...ma las!
si chiar ai cumparat???
deci.. acu mai urmeaza niste carti de Feng Shui.. taoism, niste carti de tarot....cum sa mobilam sanatos casa, biroul.. amulete norocoase... si talismane ca e musai... cand ai colectia sa ma suni..
:-D :-D :-D :-D :-D

si da Mirelle... Vaticanu a ascuns multe...
colaboreaza si cu extraterestrii.... :mrgreen:

io oricum raman fan Nostradamus.. el macar zace ca murim in 2436
io am rabdare sa astept pana atunci.... :-D :-D :-D

ursu

Post by ursu » 21 Apr 2009, 22:42

kinga wrote: si chiar ai cumparat???
deci.. acu mai urmeaza niste carti de Feng Shui.. taoism, niste carti de tarot....cum sa mobilam sanatos casa, biroul.. amulete norocoase... si talismane ca e musai... cand ai colectia sa ma suni..
:-D :-D :-D :-D :-D
daaaa, am cumparat! am luat teapa, si?
de fapt cautam una cu...kama sutra ..si....m-a pacalit desenul de pe carte..si..proasta cum sunt..am luat teapa....ziceam ca reprezinta vreo alta pozitie necunoscuta din kama sutra..

o vrei? cartea cu...kama sutra..normal! si daca nu pricepi..iti arata fata..e usor!
oricum e mai interesant decat ..proiect Montauk a lun ...medex...impex

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests