soft legislativ pentru apple

Discutii filosofice pe teme actuale.
Post Reply
hanibal

soft legislativ pentru apple

Post by hanibal » 22 Nov 2008, 13:02

Am primit cadou un laptop Apple, pentru ca am fost cuminte... :lol:
As vrea sa il folosesc si la birou si as instala un soft legislativ dar cum are alt sistem se operare nu stiu care soft este compatibil. Daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscator... :cafea:

cleopatra71

Post by cleopatra71 » 22 Nov 2008, 18:56

Ma bucur pentru bucuria ta si pentru cadoul pe care l-ai primit. Stiu din informatii recente ca magazinele APPLE PREMIUM RESELLER au asa ceva, respectiv in luna septebrie m-au asigurat ca au un soft legislativ. Din pacate eu nefiind in posesia unui macbook nu m-am mai interesat, dar sunt covinsa ca vei obtine rezultate fructuoase intreband direct la ei. Stiu ca lantul de magazine se intinde pe mai multe localitati din tara. Nu stiu de unde esti asa ca iti urez succes in cautarea ta pe google. O seara buna si sa auzim numai de bine.

wittmann

Post by wittmann » 24 Nov 2008, 21:04

Din moment ce spui ca e cadou, banuiesc ca e nou. Fiind nou, are procesor Intel Core 2 Duo, ceea ce permite instalarea si rularea foarte usoara a unui XP sau Vista (recomand XP). Astfel ai posibilitatea sa instalezi nu numai un soft legslativ, dar si orice alt soft care merge numai pe "Uindouz"
Din cate stiu, nu exista programe legislative care sa aiba si varianta pentru Mac, pentru simplul motiv ca nu se merita sa dezvolti un soft pentru care la acest moment ai o piata FOARTE redusa. Gandeste-te... cati avocati, magistrati, consilieri, notari sau firme au "in dotare" Macuri...

ursu

Post by ursu » 25 Nov 2008, 08:30

Eu stiu unul ..care a fost ......si acum este......si este "dotat" cu...mac! :razz:

Guest

Re: soft legislativ pentru apple

Post by Guest » 24 May 2012, 15:06

De principiu poti folosi orice soft online, care nu necesita instalare, ci doar conexiune la internet.

Radulescu

Re: soft legislativ pentru apple

Post by Radulescu » 22 Jun 2012, 16:29

Unele companii au decis sa faca alternative de softuri legislative si pentru mac(nu fac reclama dar o cautare google te va lumina) , dar cum a spus si wittmann , cea mai buna solutie este instalarea unei masini virtuale pe acel Mac care te va scapa de probleme. Pentru orice probleme din punct de vedere al instalarii, imi poti trimite PM.

Dragos

Re: soft legislativ pentru apple

Post by Dragos » 06 Oct 2012, 07:30

Radulescu wrote:Unele companii au decis sa faca alternative de softuri legislative si pentru mac(nu fac reclama dar o cautare google te va lumina) , dar cum a spus si wittmann , cea mai buna solutie este instalarea unei masini virtuale pe acel Mac care te va scapa de probleme. Pentru orice probleme din punct de vedere al instalarii, imi poti trimite PM.
Umm.. Prietene, ai vazut de cand este subiectul.......??

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests