Vand carti de drept anul I si II

Vesti de interes.
Post Reply
raliushka

Vand carti de drept anul I si II

Post by raliushka » 07 Oct 2008, 16:25

Vand carti de drept anul I si II
titluri:
-drept civil.drepturi reale principale;Corneliu Barsan;curs universitar
-drept civil.teoria generala a obligatiilor;Constantin Statescu, Corneliu Barsan,editia aVIII-a,curs universitar
-contenciosul administrativ roman;Valentin I. Prisacaru
-drept civil.partea generala.persoanele;Gabriel Boroi,editia aII-a,curs universitar
-drept international public-sinteze pt examen;Adrian Nastase,Cristian Jura,Bogdan Aurescu,curs universitar
-tratat de drept constitutional contemporan;Cristian Ionescu,curs universitar
-drept penal roman.partea generala;Constantin Mitrache,Cristian Mitrache
-drept privat roman;Emil Molcut,editie revazuta si adaugita
-drept constitutional si intsitutii politice.tratat elementar,vol 1 si 2;Tudor Draganu
-dreptul securitatii sociale,Dan Top,editura bibliotheca
-drept constitutional si institutii politice.sistemul constitutional romanesc,vol. 2,,editie revazuta si adaugita,Cristian Ionescu
-drept comunitar general.tratat;Viorel Marcu,Nicoleta Diaconu
-administratia publica,editia a3a revazuta si adaugita.teorii,realitati,perspective;prof. univ. dr. Ioan Alexandru
-drept administrativ vol 1,curs universitar,Dana Apostol Tofan
-manual de criminologie,editia 4,Valerian Cioclei,curs universitar
-teoria generala a dreptului,editia2;Nicolae Popa,Mihail-Constantin Eremia,Simona Cristea;curs universitar
-drept financiar public;Dan Drosu Saguna,Dan Sova,curs universitar
-drept international public,vol I;Raluca Miga-Besteliu;curs universitar
-drept fiscal;Dan Drosu Saguna,Dan Sova,curs universitar
-teoria generala a dreptului;prof. univ. dr. Sofia Popescu,Editura Lumina Lex,Bucuresti 2000
-codul de procedura penala,Bucuresti 1997
-doctrine juridice;Simona Cristea,2005,Bucuresti,editura universul juridic
-drept constitutional comparat;prof. univ. dr. Victor Duculescu;lector univ. dr. Constanta Calinoiu,Georgeta Duculescu,1996
-teoria functiei publice comunitare;conf. univ. dr. Verginia Vedinas,1999
-curtea europeana a drepturilor omului-organizare-functionare-procedura-jurisprudenta-modele de cereri pt sesizarea Curtii;Marin Voicu,editura juridica
-drept civil.succesiuni-mostenirea legala,mostenirea testamentara,imparteala mostenirii;Marin Popa
-drept administrativ comparat,editia 2 revazuta si adaugita;prof univ dr Ioan Alexandru,bucuresti 2003
-interpretarea constitutiei-doctrina si practica;Ioan Muraru,Mihai Constantinescu,Simina Tanasescu,Gheorghe Iancu,bucuresti 2003
-integrare europeana.drept comunitar si institutii europene,curs,editia3;prof univ dr. Dumitru Mazilu,editura lumina lex,bucuresti 2005
-dreptul proprietatii intelectuale,Ioan Macovei,editura all beck,bucuresti 2005

cam acestea sunt cartile pe care le am la vanzare.va las si un nr de tel :0743157121
pretul il stabilesc in functie de fiecare carte dar este foarte avantajos,in plus se si poate negocia pt k vreau sa scap de ele...am un geamantan plin:D

kinga

Post by kinga » 07 Oct 2008, 18:48

o sa regreti... candva......

daca termini dreptul.. of course...

:roll:

serafim

Post by serafim » 07 Oct 2008, 21:00

:grin: poate...s-a saturat de drept si acum face stangul !!!

johei

Post by johei » 07 Oct 2008, 22:19

Acuntransa recunosc ca-s acolo 2-3 titluri pe care daca le-as avea, le-as da si pe gratis...
...aproape! :mrgreen:

mazgalici

Post by mazgalici » 19 Oct 2008, 17:20

Din ce oras esti? M-ar interesa vreo doua carti sa le citesc in comparatie cu ce am eu. Daca esti prea departe de capitala, ma las insa pagubasa, ca ma duc la depozitul de carti.

gavril

Post by gavril » 19 Oct 2008, 22:49

e in capitala.
am luat si eu cateva titluri.

mazgalici

Re: Vand carti de drept anul I si II

Post by mazgalici » 19 Oct 2008, 23:09

Pe mine ma intereseaza :

- drept civil.drepturi reale principale;Corneliu Barsan;curs universitar
-drept penal roman.partea generala;Constantin Mitrache,Cristian Mitrache
-drept comunitar general.tratat;Viorel Marcu,Nicoleta Diaconu
-integrare europeana.drept comunitar si institutii europene,curs,editia3;prof univ dr. Dumitru Mazilu,editura lumina lex,bucuresti 2005

Le-ai luat tu, Gavrile?

gavril

Post by gavril » 19 Oct 2008, 23:20

din cele mentionate am luat doar - Integrare europeana.drept comunitar si institutii europene,curs,editia3;prof univ dr. Dumitru Mazilu,editura lumina lex,bucuresti 2005.

mai aveam alte 2 tratate pe aceeasi tema .. dar am zis ca nu strcia si al 3-lea .. mai ales ca-s cam paralel aici.

mazgalici

Post by mazgalici » 19 Oct 2008, 23:26

Mersi de raspuns. Am sa ii dau tipei un telefon maine sa vad ce mai are.
Eu azi am citit postarea asta. Daca nu le mai are, asta e. Bucurestiul e plin de anticariate, mai e depozitul de carti, etc. Eu am citit Filipescu la reale, dar as mai vrea cate ceva...

gavril

Post by gavril » 20 Oct 2008, 17:26

mai importanti, la reale ar mai fi Liviu Pop si Barsan

KDCYES

Post by KDCYES » 21 Oct 2008, 01:22

POP, BARSAN, I. ADAM PE LARG, FOARTE PE LARG, V. STOICA SUPER PE LARG dar deja depasit la proprietatea comuna, asociatiile de proprietari. mai exista monografie recenta pe uzucapiune de o tanti ROS, mi se pare buna. plus altele...

KDCYES

Post by KDCYES » 21 Oct 2008, 01:26

cand dati banii pe carti uitati va la autor si la anul aparitiei. Aia de Saguna sigur e depasita, de aia nici nu are anul.
Sunt ok, daca nu sunt vechi, cele de C. IOnescu, care sunt pe constitutional si explica bine si pe larg.
de asemenea, as lua M. popa succesiuni, as lua daca mi ar trebui.

Cred ca o sa postez si eu o lista din asta, ca slava domnului, am maculatura in n exemplare.

gavril

Post by gavril » 21 Oct 2008, 07:26

posteaza aici .. poate devenim interesati. :mrgreen:

madalina44

Re: Vand carti de drept anul I si II

Post by madalina44 » 31 Oct 2011, 20:43

buna, m-ar interesa tratatul de drept constitutional contemporan;Cristian Ionescu,curs universitar. il mai ai? si daca, da ce pret are?

andreea200

Re: Vand carti de drept anul I si II

Post by andreea200 » 11 Oct 2014, 20:13

buna as vrea eu daca mai ai cartea scrisa de domnul cristian ionesc tratat de drept constitutional

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests