Activitati juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Examene, rezultate, pareri, etc
Post Reply
angel

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by angel » 20 Jul 2010, 11:28

:cake: :cafea:

Agenduto :floare: precum bine vezi si tu, rolul tau de mediator, de aceasta data a esuat...insa ramai un f bun avocat..problema se pune pe cine o sa reprezinti, ca eu mi-s tentata sa cred ca pe vulpe, ca vulpea-i mieroasa si stie a te convinge ...si cum tu esti un tigrisor rezonabil s-ar putea sa accepti.

Vulpe :cafea: este extrem de evident ca sunt un ingeras, beligerant ce-i drept, dar tot un ingeras...eu asta declar si sustin,dar nu semnez,de cand ma stiu :crizaderas: ...sarcina probei nu este rasturanata aici...tu trebuie sa-mi probez ca nu sunt, nu eu ca sunt...prezumtia fiind de partea mea....deci, cade in sarcina ta, sa-mi probezi falsa identitate, in cazul in care aceasta ar exista...

nu ramai o vulpe cheala zburatoare,ca te las si fara aripioare,cred ca in mod deliberat ai omis acest aspect invederat la un post anterior...deci, tot soricel ramai :dans: :crizaderas:

vulpe eu deja sunt umbra ta, da' normal ca tu nu ma vezi, ca esti prea mandru si increzatoar in abilitatile tale vulpesti,ca sa mai ai si atentia distributiva cu tine...deci nu despre mine era vorba cu ursul din poveste :-P

sa te vad acum, cum ma rogi sa ne asezam la masa tratativelor,si eu o sa zic ca nu mai vreau sa negociez nimic, ca ai incalcat armistitiu...si o sa ma tot las rugata asa...pana pun aripile pe tine si iti voi arata lumea de sus de nici trigrisor n-o sa te mai poata apara ca va ramane cu ochii atintiti catre cer :dans: .:crizaderas: :crizaderas:

:dans: :dans: am prins vulpea,care-n curand va arata ca un soricel :crizaderas: :crizaderas:
:cake: :cake: :cake:

agenda

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by agenda » 20 Jul 2010, 14:49

angel wrote: Agenduto :floare: precum bine vezi si tu, rolul tau de mediator, de aceasta data a esuat...insa ramai un f bun avocat..problema se pune pe cine o sa reprezinti, ca eu mi-s tentata sa cred ca pe vulpe, ca vulpea-i mieroasa si stie a te convinge ...si cum tu esti un tigrisor rezonabil s-ar putea sa accepti.
angel :floare: eu ca si orice alt tigrisor sunt corecta si rezonabila.
eu o sa reprezint pe cel care plateste mai bine :grin:

angel

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by angel » 20 Jul 2010, 16:22

agenda wrote:
angel wrote: Agenduto :floare: precum bine vezi si tu, rolul tau de mediator, de aceasta data a esuat...insa ramai un f bun avocat..problema se pune pe cine o sa reprezinti, ca eu mi-s tentata sa cred ca pe vulpe, ca vulpea-i mieroasa si stie a te convinge ...si cum tu esti un tigrisor rezonabil s-ar putea sa accepti.
angel :floare: eu ca si orice alt tigrisor sunt corecta si rezonabila.
eu o sa reprezint pe cel care plateste mai bine :grin:
:cake: :aplauze: :aplauze:

bine zis...
tipic avocatesc :crizaderas: :crizaderas:

inseamna ca trebuie sa incepem licitatia...cine ofera cel mai mare onorariu, este adjudecat ca si client :razz:

agenda

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by agenda » 20 Jul 2010, 20:44

:-D :-D :-D

adica eu am cauzat cearta asta...voi doi va certati acum...si eu....

pai eu se pare ca o sa castig!

logic :-D :-D

angel

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by angel » 21 Jul 2010, 00:38

agenda wrote::-D :-D :-D

adica eu am cauzat cearta asta...voi doi va certati acum...si eu....

pai eu se pare ca o sa castig!

logic :-D :-D

ca bine zici...

stii ca asta-i regula, cand doi se cearta, al treilea castiga... :-D :-D

Agenduto :floare: ca mi-am amintit de originea acestei divergente...pai tu zici ca plecam impreuna la razboi, si tu te retragi si ma lasi doar pe mine...pai e frumos asa ceva?! :-P

cat o fi vulpea de sireata...da' nici eu nu ma las...

:crizaderas:

DevilMean

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by DevilMean » 21 Jul 2010, 07:11

Da` jralec s-a mutat de aici? Sau incearca sa faca in asa fel incat ma cauta? :mrgreen:

vulpacris

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by vulpacris » 21 Jul 2010, 09:34

agenda wrote:
angel wrote: Agenduto :floare: precum bine vezi si tu, rolul tau de mediator, de aceasta data a esuat...insa ramai un f bun avocat..problema se pune pe cine o sa reprezinti, ca eu mi-s tentata sa cred ca pe vulpe, ca vulpea-i mieroasa si stie a te convinge ...si cum tu esti un tigrisor rezonabil s-ar putea sa accepti.
angel :floare: eu ca si orice alt tigrisor sunt corecta si rezonabila.
eu o sa reprezint pe cel care plateste mai bine :grin:

:floare: tigrisor, parca ai spus candva ca nu calci prin salile de judecata !?

Asa ca te las sa ii iei banii ingerasului cu cornite, ca are de unde sa dea, doar se lauda ca este un pradator nemaipomenit. :wink:

Eu, ca un biet si amarat justitiabil, :scuze: o sa incerc sa opun cat de cat rezistenta, macar pentru ca sa poti justifica onorariul exorbitant :grin: pe care o sa il ceri de la asa-zisul ingeras, care din negru ce era, doar s-a albit cu vopsea, si si-a ascuns coada. :grin:

Si revenind la conflict ...

Si ce spui tu acolo, ingerasule :floare: ?!
am prins vulpea,care-n curand va arata ca un soricel
Unde si cand m-ai prins !? :roll: ... si afirmatia ca o sa arat ca un soricel este total falsa, ca, si fara blana (pe caldurile astea chiar prinde bine :grin: ), si fara aripi, tot ca o vulpe o sa arat, sau crezi ca degeaba am fost numit vulpe-zburatoare, si nu liliac ?! :-P :crizaderas:

Dar tu, in mod sigur o sa semeni cu un pui jumulit, bun de bagat in oala, ca nu mai poti sa-ti dai seama daca esti vultur, sau doar un pui urat de gaina, cand nu mai ai pene. :crizaderas:

STL719.jpg
:cafea:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

agenda

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by agenda » 21 Jul 2010, 15:30

vulpacris wrote:
:floare: tigrisor, parca ai spus candva ca nu calci prin salile de judecata !?
:-D :-D
pai si daca a esuat medierea tu crezi ca la mine urmatorul pas este sala de judecata? :-D :-D :-D

uiti ca sunt si cobra... :D

angel

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by angel » 21 Jul 2010, 23:59

vulpacris wrote:
Asa ca te las sa ii iei banii ingerasului cu cornite, ca are de unde sa dea, doar se lauda ca este un pradator nemaipomenit.

Eu, ca un biet si amarat justitiabil, o sa incerc sa opun cat de cat rezistenta, macar pentru ca sa poti justifica onorariul exorbitant pe care o sa il ceri de la asa-zisul ingeras, care din negru ce era, doar s-a albit cu vopsea, si si-a ascuns coada.


Unde si cand m-ai prins !? ... si afirmatia ca o sa arat ca un soricel este total falsa, ca, si fara blana (pe caldurile astea chiar prinde bine ), si fara aripi, tot ca o vulpe o sa arat, sau crezi ca degeaba am fost numit vulpe-zburatoare, si nu liliac ?!

Dar tu, in mod sigur o sa semeni cu un pui jumulit, bun de bagat in oala, ca nu mai poti sa-ti dai seama daca esti vultur, sau doar un pui urat de gaina, cand nu mai ai pene.
vulpe, :cafea: da' eu n-am nevoie de avocat,ca ma apar singura :-P

si uite asa Agenduto :floare: se pare ca ai ramas fara clientii de noi :-D

vulpe, da' de unde stii tu ca eu m-am vopsit ca mi-am ascuns si coada, ha?tot insinuezi c-as fi un inger cu cornite=diavol....nu-i frumos :-? :-? poate diavolita... :crizaderas:...da' nu-i asa...eu sunt un ingeras-vultur pur :-P

si, mi-l tot postezi, pe vulturul acela chelios...cred ca tot stand ascunsa,de teama ca voi pune gheara pe tine, evident...ti s-a facut foame, si ai inceput sa vezi numai pui jumuliti si gata de bagat in oala...si pentru ca n-ajungi la ei, zici ca-s...urati :-P

da' eu nu ma las indusa in eroare...neee :-?

tare ai vrea sa ma vezi tu jumulita asa, si urata...ca sa-ti potolesti foamea,fara sanse insa...

si uite, de la mine...ia cu praji :cake: :cake: ca sa te mai indulcesti putintel asa, ca pana la pui jumuliti mai e cale lunga...si ca sa nu te gasesc mort de inanitie prin tufisul in care tocmai ce te vad ascuns,caci altminteri raman fara adversar in lupta prin abandon...si nu vreau...ca eu sunt ingeras-vultur sadea,si-mi place sa castig lupta onorabil. :kiss: ..asta-i pentru mine. :grin: ...ca-mi vine sa ma pup cand stiu ca am o lupa ca si castigata...

si...tot soricel o sa ramai ca n-ai cum fi o vulpe zburatoare, fara aripi :wink:

si de prins, te-am prins, doar ca tu nu-ti dai seama...doar sa intind ciocul si gata esti...ti-ai cam pierdut vigilenta vulpe...nu-ti prea mai simti dusmanul care-ti sta in coaste :crizaderas:

:cake: :cafea: :cake:

agenda

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by agenda » 22 Jul 2010, 09:03

ufffff...angel :floare: eu nu am plecat cu tine la razboi si apoi te-am abandonat.
a fost o neintelegere cu vulpita ... m-am impacat cu vulpita ... si tu ...nu stiu de ce ai continuat fara motive :grin:

acum ... si eu daca eram in locul vulpitei nu as fi inteles de ce vrei sa mergi mai departe cu un razboi fara motiv.
asadar nici eu nu as fi vrut sa negociez cu tine.
pt ca eu nu negociez cu teroristi :grin:

acum tot mai esti sigura ca nu vrei sa te reprezint? :-D :-D :kiss: :floare: :floare:

angel

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by angel » 22 Jul 2010, 14:42

agenda wrote:
angel :floare: vrei sa batem vulpita impreuna? dar decide rapid pt ca vrea sa plece de aici si nu stiu unde o sa il mai gasim pe vulpita :floare: care incurajeaza artistii :lol:
agenda wrote:ufffff...angel :floare: eu nu am plecat cu tine la razboi si apoi te-am abandonat.

acum ... si eu daca eram in locul vulpitei nu as fi inteles de ce vrei sa mergi mai departe cu un razboi fara motiv.
asadar nici eu nu as fi vrut sa negociez cu tine.
pt ca eu nu negociez cu teroristi :grin:

acum tot mai esti sigura ca nu vrei sa te reprezint? :-D :-D :kiss: :floare: :floare:
:floare:
cum nu?!
uite proba...

pai tot eu sunt terorista?!cand eu am invitat vulpea la masa negocierilor, a zis nu si nu...si tot vrea sa ma jumuleasca, sa ma bage-n oala, zice ca-s :twisted: ...etc...etc...

cum sa fac eu pace?! asa? eu cu mine? nu vezi ca vulpea nu ma lasa si nu vrea sa se aseze la masa tratativelor, ca sa incheiem tratatul?!

ca sa-ti probez ca nu sunt o terorista, fac din nou apel public lui vulpe :cafea: :Vulpe te chem azi, pe tine in camera de consiliu,unde mediator este Agenduta, sa negociem si sa incheiem tratatul de pace dintre vulpea-liliaco- soricel si ingerasul-vulturas :-P

agenda

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by agenda » 22 Jul 2010, 15:49

nu vreau sa pierd timpul prin camere ...

repeta asa: iubesc vulpita ador vulpita nu vreau si nu am vrut niciodata sa fac rau vulpitei, declar ca vulpita nu este soricel si ma oblig sa nu aduc atingere dintisorilor, aripioarelor si blanitei vulpitei... :mrgreen: si vulpita nu va mai dori sa te jumuleasca :grin:

si asa scutim timp :floare: :floare: :floare:

angel

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by angel » 23 Jul 2010, 23:36

agenda wrote:nu vreau sa pierd timpul prin camere ...

repeta asa: iubesc vulpita ador vulpita nu vreau si nu am vrut niciodata sa fac rau vulpitei, declar ca vulpita nu este soricel si ma oblig sa nu aduc atingere dintisorilor, aripioarelor si blanitei vulpitei... :mrgreen: si vulpita nu va mai dori sa te jumuleasca :grin:

si asa scutim timp :floare: :floare: :floare:
:floare: :cake:
Bine, bine...zic :mrgreen: cam cu foarte mare greu, si numai de dragul tau...dar daca si dupa ce prestez juramantul acesta, vulpe tot vrea sa ma jumuleasca,pune la indoiala sorgintea mea pura...trec direct la atac,deci, sa nu crezi ca asta poate fi asa doar o mediere de tip vulpesc, ca sa-mi distraga atentia,ca sa pierd vulpea din raza vizuala...
In fata natiunii, azi 24 iulie, h.00.28 GMT,eu, ingerasul-vultur,rasa pura,de sorginte nobila si neandoilenica, declar urmatoarele, da' nu semnez :razz:

Iubesc vulpita, ador vulpita, nu vreau si nu am vrut niciodata sa fac rau vulpitei, declar ca vulpita nu este soricel si ma oblig sa nu aduc atingere dintisorilor, aripioarelor si blanitei vulpitei.

E bine asa?

agenda

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by agenda » 24 Jul 2010, 12:05

wauuuuuuuuu... :floare: sa vezi cate praji primim acum de la vulpita :razz:

vulpacris

Re: Activitãþi juridice - Cod CAEN 6910 - eludare 51/1995?

Post by vulpacris » 24 Jul 2010, 14:57

angel wrote:
agenda wrote:nu vreau sa pierd timpul prin camere ...

repeta asa: iubesc vulpita ador vulpita nu vreau si nu am vrut niciodata sa fac rau vulpitei, declar ca vulpita nu este soricel si ma oblig sa nu aduc atingere dintisorilor, aripioarelor si blanitei vulpitei... :mrgreen: si vulpita nu va mai dori sa te jumuleasca :grin:

si asa scutim timp :floare: :floare: :floare:
In fata natiunii, azi 24 iulie, h.00.28 GMT,eu, ingerasul-vultur,rasa pura,de sorginte nobila si neandoilenica, declar urmatoarele, da' nu semnez :razz:

Iubesc vulpita, ador vulpita, nu vreau si nu am vrut niciodata sa fac rau vulpitei, declar ca vulpita nu este soricel si ma oblig sa nu aduc atingere dintisorilor, aripioarelor si blanitei vulpitei.

E bine asa?

:dans: :floare: :floare: :floare:

Image

Image

Asa da !


si ce-au mai crescut, si ma cam impiedica la zburat ...

Flying-fox with horns1.jpg
Image

Image


:cafea:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests