va rog sa ma ajutati

Familiei
Post Reply
adida

va rog sa ma ajutati

Post by adida » 06 Jan 2014, 20:47

Buna ziua va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat daca se poate....sunt casatorita de 5 ani si am un baietel de ani. Neintelegerile cu sotul au aparut din momentul in care el a inceput sa lucreze ca si taximetrist.Am ajuns sa ne certam foarte tare,sa ne jicnim,dar cel mai rau este ca,el face aceste lucruri in fata copilului. Sunt convinsa de faptul ca m-a inselat,iar cand i-am spus ca intentionez sa divortez m-a amenintat ca va spune toate minciunile posibile si inposibile despre mine doar ca sa perd copilul. El lucreaza la negru,nu are nici un fel de venit legal,eu lucrez in invatamant. Se bazeaza foarte mult pe asa zisele relatii pe care le are si din cate am aflat chiar ar avea o relatie cu o avocata din orasul nostru. Ar fi posibil sa imi ia copilul? Locuim in casa parintilor mei,singuri, dar mutatia o avem la domiciliul mamei lui.Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat.

Multumesc anticipar

Leon Carmen

Re: va rog sa ma ajutati

Post by Leon Carmen » 08 Jan 2014, 09:13

Introduceti dvs. actiunea de divort si cereti incredintarea minorului cu stabilirea domiciliului la dvs. Tatii pot obtine incredintarea minorului doar daca demonstreaza in instanta ca este in interesul copilului, daca dovedesc un comportament inadecvat al mamei in raport cu minorul nu alte aspecte cum ar fi comportamentul mamei fata de tata.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests