ce pot face in acest caz?

Discutii privind Dreptul Penal
wittmann

Post by wittmann » 09 Sep 2006, 15:28

1. da
2. da
3. nu stiu

mariuca

Post by mariuca » 09 Sep 2006, 15:30

1. DA!
2. CERE SI ...O SA VEZI CE ZICE JUDELE!
3. DEPINDE CE REIESE DIN PROBE!

wittmann

Post by wittmann » 09 Sep 2006, 15:31

valentyn wrote:
:grin: o merita si plus ca are de unde..
De unde stii? Erai de fata? Si i-ai citit si declaratia anuala, cumva? :evil:

kinga

Post by kinga » 09 Sep 2006, 17:23

wittmann wrote:
valentyn wrote:
:grin: o merita si plus ca are de unde..
De unde stii? Erai de fata? Si i-ai citit si declaratia anuala, cumva? :evil:
pai ..da avea un spray de 100 de EUR.... :-D :-D :-D :-D

valentyn

Post by valentyn » 09 Sep 2006, 18:25

razi cat vrei..eu stiu cat costase pt ca ii vazusem comanda facuta la posta..doar intr-o vreme ma intelegeam cu ea..numai asa razi kinga sa faci misto de oameni..eu am rugat sa mi se dea un sfat sau ceva..nu sa fiu luat la misto..superioritatea de care vrei sa dai dovada nu are nici un efect asupra celor din jur care cred ca nu sunt impresionati de glumele tale ieftine ..poate nu e un site serios asa cum speram..oricum multumesc la restul pentru raspunsurile date..

kinga

Post by kinga » 09 Sep 2006, 18:43

valentyn wrote:inteleg ca face parte din breasla voastra:) si nici nu era mai mare ca fizic dar nu puteam sa ii iau la bataie si pana la urma sa pic ca inculpat si nu victima..puteam sa sustin eu la nesfarsit ca era legitima aparare..cine ar fi crezut? cum era sa dau in primul rand intr-o doamna si mai ales in matusa prietenei..plus ca imi faceam reputatie proasta.,.si dupa ce ai 2 jeturi de spray de 100 de euro in ochi..mai sari la bataie?sa fim realisti..ceea ce ma intereseaza este daca pot sa ii cer daune morale sau nu in caz ca as apela la un avocat..oricum trebuie sa gasesc pe cineva care nu se intelege cu ea..
deci sa recapitulam:
- sa pic ca inculpat ....nu ca victima
imi faceam o reputatie proasta
matusa prietenei mele
ceea ce ma intereseaza este daca pot sa ii cer daune morale

deci
da-i incolo de prietena,de sentimentele ei, de rubedeniile ei, de discutii civilizate, de rezolvare pe cale amiabila..... etcccc

baiatul vrea daune morale.......

da..este o gluma proasta ..si nu eu am inceput....

PS
mi se pare ...sau ma insel????????????..dar nu am fost singura care am ras....
in rest drum bun.... :-D :-D :-D

PS2

nu ma intereseaza parerea ta.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

luc4s

Post by luc4s » 09 Sep 2006, 20:28

Mai care ati suparat baiatul? :grin:

Valentyne, pt ca sunt sigur ca citesti, chiar daca ai spus ca nu mai intri, da-o in judecata, daca asta vrei.
Dar chiar tu spuneai ca ba te impaci, ba te certi.
Ai un termen de decadere de 2 luni in care poti face plangerea.
Deci ai timp sa te hotarasti. :)
Mergi pe penal(infr de lovire si amenintare) si constituie-te si parte civila in proces.
E bine sa ai martori, care au fost de fata cand te-a lovit.
Bafta

sebi77

Post by sebi77 » 09 Sep 2006, 21:34

Sa vina astia care se ocupa de drepturile barbatilor ... ! :) Ne persecuta femeile! :grin: :grin: :-D :-D

Infractiunea de viol merge?

PS
Macar arata bine avocata?

kinga

Post by kinga » 10 Sep 2006, 08:01

Luc4s wrote:Mai care ati suparat baiatul? :grin:
io.... :-D :-D :-D

valentyn

Post by valentyn » 10 Sep 2006, 12:12

luc4s multumesc de sfaturi ..asa voi face..maine voi cauta pe cineva care sa ma sustina..un avocat care sa nu se inteleaga cu ea..si am sa va anunt de rezultatul procesului in care voi putea deschide unul.nu am sa il ascund. :grin: poate exista precedent desi e greu de gasit asa ceva.pentru toti cei care faceau glume proaste ..gura mica :-x ciao :mrgreen:

kinga

Post by kinga » 10 Sep 2006, 13:58

succes....
:grin: :grin: :grin: :grin:

luc4s

Post by luc4s » 10 Sep 2006, 14:30

Valentyne, vezi ca daca nu esti politicos cu fetele de pe avocatura , te :mask: baietii :-?
8-)

jojo

Post by jojo » 10 Sep 2006, 14:49

ValentYne, io mai ca ti-as da ceva sfaturi, o vorba buna, da moooor cand vad grecul i nelalocul lui.

Oricum, de daune morale poti sa uiti...iar pt. cele materiale ada bonurile!

valentyn

Post by valentyn » 11 Sep 2006, 07:10

Jojo considera ca e inutil sa o dau in judecata si sa ii cer daune morale..se pare ca parerile sunt impartite..ok..

ADR

Post by ADR » 11 Sep 2006, 11:42

inutil nu este darasigura-te ca ai probe-martori si nu te astepta la daune morale ca sa-ti cumperi masina ca cel mult o sa iti iei o bicicleta second hand

am vazut oameni cu 7-8 zile de ingrijiri medicale care au primit 100-150 ron daca primesc

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests