Ce plictiseala...

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
procurorul

Ce plictiseala...

Post by procurorul » 10 Oct 2004, 21:03

E pustiu tare in ultimele zile pe site-ul acesta...
Cat timp a fost examenul la INM a mai fost cum a fost...
Acum , rar mai spune unul cate o vorba (fie ea si prostie)...
S-a lasat toamna trista peste avocatura.com... :cry:
Atmosfera bacoviana ... :cry: ...Rar se mai aude un scartait ... E cate un ratacit care mai scrie cate un mesaj... :cry:

procurorul

Post by procurorul » 10 Oct 2004, 21:08

...scaaaaart....scaaaart..... E cinevaaaaa...?
Doar ...ecoul.... :lol: :lol: :lol: ........vaaaa...vaaa.... :lol:

innuenda

Post by innuenda » 10 Oct 2004, 21:10

Ei hai, nu te deprima bacovian, :lol: ca la o adica in week-end a fost intotdeauna mai slaba miscarea. Probabil ca multi intra de la serviciu.

procurorul

Post by procurorul » 10 Oct 2004, 21:12

Un om....Mi-a raspuns o fiinta omeneasca... :lol: .... I am not alone... :wink:

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 11 Oct 2004, 12:56

chiar ca-i mare plictiseala pe aici.
Si de data asta nu-i duminica si chiar sunt vreo 10 membri pe listulita din stanga ecranului meu.
Ma intreb, oare ce or face.....

EllaB

Post by EllaB » 11 Oct 2004, 13:17

Stimate domn Procuror,
nu fi dezamagit de nr. mesajelor, ci mai degraba de calitatea unora.
Pe de alta parte, chiar daca listuta e lunga, poate ca unii doar vor sa se informeze, sa se mai puna la curent cu unele lucruri, nu doar sa posteze de dragul de a li se vedea numele pe undeva.
Acum, te rog nu o lua ca pe o aluzie nesuferita, chiar daca si mesajul meu poate fi catalogat ca fiind unul de "pierdere de vreme", desi numai D-zeu stie ca nu am timp de asa ceva. Cu toate acestea, apreciez f. mult mesajele unora (asa cum esti dumneata, cum e Innuenda) si consider ca am cite ceva de invatat din ele.
Poate ca si altii fac la fel ca mine, prefera sa fie doar spectatori, doar ca uneori ai parte de un circ, alteori de o piesa de calitate.
Toate cele bune.
EllaB.

jurist27

Post by jurist27 » 11 Oct 2004, 18:37

Am venit si eu de ceva timp pe avocatura.com si am observat ca nu e chiar asa mare agitatie pe forum. Cred ca nu si-a revenit lumea dupa examene. Totusi unele discutii sunt interesante.
:roll:

dinubocos

Post by dinubocos » 11 Oct 2004, 18:37

Bine zis EllaB, uneori o piesa buna,alteori doar circ. Exact ca-n viata.
Nu cantitatea este importanta ci calitatea!

jus2001

Post by jus2001 » 11 Oct 2004, 18:55

Nu cred ca posteaza cineva pe aici doar de dragul de a-si vedea numele. Cat despre cantitate si calitate cei care stau doar sa citeasca nu pot veni sa scrie un mesaj si sa se transforme in mari critici. Forumul e doar un loc unde oamenii interactioneaza si vorbesc vrute si nevrute. Nu e o sedinta de academicieni.

jurist27

Post by jurist27 » 11 Oct 2004, 19:22

Sunt de parere ca acest forum e unic intre paginile de acest gen si e un lucru bun sa te informezi si sa afli pareri de la alti colegi mai cu experienta.

Krondet

Post by Krondet » 13 Oct 2004, 09:33

Ca sa nu mai spunem ca peste 30 de zile, urmeaza examenul de admitere in avocatura :wink:

procurorul

Post by procurorul » 14 Oct 2004, 22:28

Ce pustietate...Mai nimeni nu are nici o idee.Nimeni nu scrie nici la can-can , nici la subiectele teoretice controversate.
De unde adormirea aceasta? :wink:

EllaB

Post by EllaB » 15 Oct 2004, 12:44

Pentru ca tot te plingi de plictiseala, hai sa-ti pun o intrebare cu care ma confrunt eu acu.
Avem un angajat de 12 ani; cind s-a angajat la noi nu avea carnet de munca, noi l-am facut. Buun. Dupa acesti 12 ani se trezeste ca, inainte de a lucra la noi, a mai lucrat in alta parte timp de 1 an, i s-a facut CIM, dar din anumite motive nu i s-a facut si carnet de munca. Acum el intreaba ce sa faca ca sa beneficieze de vechimea in munca. Vrea sa aduca o adeverinta de la acel loc de munca. OK.
Dar n-ar fi trebuit sa spuna acest lucru atunci cind i s-a facut carnet de munca? Se mai pot face inscrieri in carnet cu privire la perioada de dinainte de carnet? Decretul nu mentioneaza nimic cu privire la acest aspect, decit ca el trebuie sa anunte la angajare ca a mai lucrat fara carnet de munca, sa aduca acte doveditoare, dar toate inainte de a i se face aceste carnet.
Intrebare intrebatoare: mai pot sa fac inscrieri cu privire la acel contract de acum 12 ani. Ma gindesc ca pe vremea aceia o intreprindere mare cum e cea la care spune ca lucrat facea si carnete la angajare, deci daca el totusi nu avea CIM ci doar o conventie?
Ce sa fac?
EllaB.
PS. Ti-as fi tinut de urit daca nu as fi avut o problema cu PC, nu ma pot loga la site. Iar acum sunt la alt calculator.

attorneyatlaw

pentru procurorul

Post by attorneyatlaw » 15 Oct 2004, 12:54

la 22 si ce-ti pasa nu-i de mirare ca e plictiseala pe aici.
e plictiseala mare si in cursul zile, daramite la miezul noptii.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests