Leustean fara palarie

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
siad

Leustean fara palarie

Post by siad » 09 Oct 2006, 21:22

Am remarcat ca Leustean a renuntat la palarie tocmai acum cand a venit toamna. Imi placea mai mult avatarul cu palarie!

leustean

Post by leustean » 10 Oct 2006, 08:59

Pe meleagurile natale pe care leusteanul a incoltit si infrunzit (fara sa ajunga sa se si vestejeasca insa) este acum o toamna superba.
Moriv pentru care palaria nu se impunea in mod necesar.
De acord, palaria este un atribut al elegantei si nu neaparat un accesoriu util, dar exista intentia clara a deposedatului ca simbolul acesteia sa ramana in esenta mesajelor forumistice.
In masura posibilitatilor empatice, desigur, fiindca sa recunoastem : sint si situatii in care iti vine sa iti montezi pe avatar o basca proletara, care ofera avantajul ca iti permite sa te tragi de bracinar cu alti combatanti, ce o fac (din pacate) fara vreo permisiune prealabila.
In orice caz, boala de a schimba avatarul de la Robin Hood se trage si sper sa fie molipsitoare : sa ne mai scaldam si noi privirile cand intram pe forum.
Si JoJo vad ca si-a schimbat look-ul, oferind privirii pe frumoasa fata afgana, fotografiata de Steve McCurry la varsta la care probabil ii era permis sa lase la vedere splendoarea sa de ochi.
Aceeasi ochi ce au fost ascunsi peste ani si ani sub binecunoscuta "burka" musulmana si acelasi fotograf a fotografiat-o din nou, de data aceasta invesmantata din cap pana in picioare si purtand in mana portretul ce i-l facuse cu ani in urma.
E singura dovada ca este aceeasi persoana si, vazand fotografia facuta la maturitate, nu putem decat sa regretam ca asemenea privelistea ochilor este tinuta ascunsa in acel fel.
Deci, pentru sezonul toamna-iarna, se recomanda bulinele colorate, menite sa infrumuseteze existenta destul de anosta (de juristi, deh!) si mina flegmatica exprimata atat de bine de figura de bebeu din imagine.

siad

Post by siad » 10 Oct 2006, 19:29

Avataruri se schimba mereu. De ce mi-a atras atentia in mod deosebit aceasta schimbare, determinandu-ma sa scriu pe forum? Cautand un raspuns la aceasta intrebare, gandul ma duce in lumea reclamelor ce contin efecte speciale, insesizabile la prima vedere. Vi s-a intimplat vreodata sa treceti pe langa o vitrina si, dupa ce ati trecut de ea, sa simtiti impulsul de a va intoarce sa priviti din nou? Ceva a existat si nu neaparat in avatar ci mai curand in asocierea, facuta mental, a ceea ce reprezenta imaginea respectiva, cu modul elegant si concis, de regula fara sageti inutile indreptate impotriva cuiva, in care-si formuleaza argumentatia posesorul avatarului. Asocierile de acest gen se fac, de cele mai multe ori, involuntar si ele influenteaza modul cum percepem materialele prezentate pe forum, nivelul de incredere in ceea ce se scrie si, de ce nu, respectul pe care-l induce o anumita logica in expunerea ideilor. Oare, schimbarea avatarului a avut efect datorita faptului ca-mi place Leusteanul ?

leustean

Post by leustean » 11 Oct 2006, 08:05

O mica erata a avatarului si multumiri.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests