procurorii nostrii

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
alx_free

procurorii nostrii

Post by alx_free » 26 May 2004, 13:28

Ati auzit ca procurorii beau f. mult , si au bautura si in birou (de la vin pana la tiuca de toate).
de ce oare ?
sunt ingroziti si stresati de tot cea ce trebuie sa faca?
oare este un lucru demn de un magistrat?
daca ar fi dupa progam as mai intelege.
dvs. ce parere aveti?

Francesca

Post by Francesca » 26 May 2004, 20:50

cred ca trebuie sa te gandesti ca printre procurori sunt oameni si oameni si ca ei nu au alta constitutie decat niste oameni normali, or mai fi din aceia, orice padure are uscaturile sale. NU este o regula, eu pe cei pe care ii cunosc garantez ca nu am vazut sa fie asa. Apoi, in ultima vreme marea majoritate a procurorilor sunt femei, daca ar ajunge sa se spuna ca au ajuns sa bea tuica si sa o aiba si la serviciu cred ca ar trebui sa li se schimbe cel putin titulatura...
Esti destul de rau informat, or fi si exceptii, nu este o regula!!!

DanFranga

@@@@@@

Post by DanFranga » 15 Jun 2004, 15:01

:roll: Oare mataluta nu servesti nici macar apa? Apropos olecuta de alcool mai ajuta la cercetari dificile. Si mai lasati fratilor zvonurile ca nimeni nu este perfect@!

dricaru

Post by dricaru » 06 Jul 2004, 19:23

Esti de rea credintza , dezinformat si cam agramat.
Nu as fi facut caz de asta( ca erori de tastare pot exista) dar iti aduc la cunostintza ca NOSTRI se scrie cu un sg nIn.
Pot exista si oameni care beau in t serviciului (inclusiv in parchete) dar a afirma ca procurorii cam beau este chiar o afirmatzie insultatoare la adresa multor oameni onesti.
Fii te rog mai rezervat in afirmatzii!! :evil:

virtual

Post by virtual » 20 Sep 2004, 09:35

Corect....Dricaru are dreptate.
Poate se bea cam mult prin Parchete, dar de unde stim cat se bea pe altundeva...plus ca astea sunt zvonuri lansate de "bine-voitori" convinsi...asa ca pana la probe concrete mai bine ne abtinem.
in relatie cu intrebarea propriu-zisa, am cunoscut multi procurori si cu multe defecte, dar curios nu beau mai mult decat un om normal (gen week-wnd, nunta, iarba verde, meci, etc), si chiar deloc in timpul serviciului...asta e parerea mea personala despre procurori in general.
Anybody else?

innuenda

Post by innuenda » 20 Sep 2004, 11:27

Perfect de acord cu toti antevorbitorii mei. Alex a cazut victima titlului topicului si s-a gandit sa propuna un subiect "la obiect". Din pacate insa, barfa adusa in discutie e subtire, copilareasca si, cum a zis si Dricaru, cu iz de rea-credinta.

procurorul

ptr alx_free!!!!!

Post by procurorul » 20 Sep 2004, 11:35

Uite , alx_free...Hai sa iti dau o speta..
Sa luam un subiect determinat...sa ii zicem...A.
El vede pe strada un grupulet de femei cu un anumit gen de comportament social , anume...o atractie "deosebita" fata de barbati "generosi"...vezi rubricile matrimoniale... :lol:
Conform teoriei tale...A va induce ca TOATE FEMEILE AU ACELASI GEN DE COMPORTAMENT SOCIAL...!?!?!?! :lol: :lol: :lol:
De aici A va deduce ca...MAMA SA ( A LUI A) ARE ACEST GEN DE COMPORTAMENT SOCIAL ...!?!?!?!!? :D
Corect ? sau Fals???
:lol: :lol:

jus2001

Post by jus2001 » 20 Sep 2004, 14:07

In opinia mea procurorul ar trebui sa aiba la birou un bar de unde sa-si serveasca musafirii! Sau este prea mult pentru spiritul nostru conservator?

virtual

Post by virtual » 20 Sep 2004, 16:18

Nu jus, e ok..:))
Apropo, nu v-ati intrebat niciodata de ce in filmele alea pe care le vedeam toti in copilarie toti marii afaceristi beau alcoole pe la pranz la serviciu, ba mai mult isi invitau si partenerii de afaceri, care dusmani sau aliati, bagau si ei mare...

Dubios...oare nu ii afecteaza?

PSn a se intelege ca o gluma puerila, generata de o remarca amuzanta...

judge

Post by judge » 29 Sep 2004, 10:35

foarte dura afirmatia ca "toti" procurorii nostri sunt alcoolici, ingroziti si stresati!?! daca as fi foarte dur as spune ca aceasta informatie este o calomnie. are cel ce afirma acest lucru dovezi in acest sens? nu? atunci zvonul ramane doar zvon, foarte rauvoitor insa. cum spunea un antevorbitor orice padure are si uscaturi, indiferent de soiul ei. asa ca...barfe,barfe dar cu masura...ca maine poimaine vine cineva aici pe forum si zice ca tot sistemul juridic romanesc este sub influenta alcoolului...

medeea

Post by medeea » 07 Dec 2004, 06:26

:D
eu mi-am facut practica la parchet si n-am vazut urma de alcool.
probabil ca ne place sa ne agatam de imaginea procurorului singuratic cu trabuc si alcool langa el mereu incordat,mereu pe urmele nu stiu carui criminal feroce...

sa fim seriosi,poate mai beau si tipii astia din cand in cand dar ce relevanta are?

apoi,alcoolicii nu tin de parchet,ii vezi peste tot,de la medici la boschetari.

medeea

Post by medeea » 07 Dec 2004, 06:28

:D
eu mi-am facut practica la parchet si n-am vazut urma de alcool.
probabil ca ne place sa ne agatam de imaginea procurorului singuratic cu trabuc si alcool langa el mereu incordat,mereu pe urmele nu stiu carui criminal feroce...

sa fim seriosi,poate mai beau si tipii astia din cand in cand sau mai des.si? ce relevanta poate sa aiba?

apoi,alcoolicii nu tin de parchet,ii vezi peste tot,de la medici la boschetari.

rrroxana

Post by rrroxana » 13 Dec 2004, 14:19

o discutie fara obiect...asa as califica-o eu!

jus2001

Post by jus2001 » 14 Dec 2004, 08:58

O discutie fara obiect nu are cum sa fie, deoarece avem un obiect principal - procurorul si un obiect adiacent - bautura. Mai degraba am putea spune ca e o discutie mai mult fictiva, decat reala. Betivi sunt peste tot. Marele Beleiu a murit de bautura, dar nu l-a acuzat nimeni pentru ca era prea mare. Daca procurorul este betiv e treaba lui atat timp cat isi face datoria. Si important e sa bea acasa sau la carciuma si nu in cladirea parchetului. Si ma indoiesc ca acolo se consuma in draci bauturi alcoolice. A poate accidental cine stie. Si atunci doar sampanie pentru copii.

virtual

Post by virtual » 16 Dec 2004, 00:53

Right again Jus...
My opinion sa fiu mai exact e cam tot pe acolo!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests