444 modele perfecte de Contracte si Acte notariale

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
gia

444 modele perfecte de Contracte si Acte notariale

Post by gia » 04 Jun 2005, 22:11

Am gasit o colectie de 444 modele perfecte de Contracte, Acte notariale, etc.
Stie cineva ce calitate au aceste acte?

indian

Post by indian » 04 Jun 2005, 22:19

In general sunt corecte, insa necesita adaptari si completari in functie de situatia concreta.

serafim

Post by serafim » 06 Jun 2005, 18:59

Gia
Te scot banii afara din casa de vrei sa cheltui bani pentru obtinerea unor contracte tip?
Vezi ca astfel de contracte gasesti si pe google.ro - le deschizi doar pe cele in format word.doc sau pe cele in format pdf. normal prima data te pui sa cauti tipul respectiv.
Mai gasesti unele si pe dsclex.ro ( intradevar poti sa le numeri pe "degete" nu sunt 444...dar sunt.

ATX2003

Post by ATX2003 » 07 Jun 2005, 14:41

Nu cred ca exista modele perfecte de contracte. fiecare contract are particularitatile lui si cel mai perfect este cel negociat de partile implicate si nu impus de una din parti.in rest acele modele te pot ajuta orientativ.sunt totusi cam scumpe.

marylin

Post by marylin » 07 Jun 2005, 16:42

Limba romana este "CEA MAI PERFECTA" limba din lume! O poti vorbi cum te taie capul, ca nu se supara nimeni pe tine.

dinubocos

Post by dinubocos » 07 Jun 2005, 18:19

Sunt de acord cu ATX2003.
Nici un contract nu este perfect . Totul depinde de buna credinta a partilor atat in momentul negocierii cat si in momentul - mai ales - in momentul executarii.

judge

Post by judge » 08 Jun 2005, 09:54

eu folosesc internetul si ma descurc...nu am nevoie de "modele" de contracte, actiuni etc., pe care le gasesc pe net

gia

Post by gia » 08 Jun 2005, 14:08

sunt de acord in mare parte cu voi, dar atunci cand ai nevoie urgent de un contract pe care poate l-ai redactat sau nu pana in acel moment ai nevoie de o anumita siguranta ca nu vei omite atat cat poti o clauza sau alta.

am rasfoit cartile si in mare parte sunt contracte tip pe care le poti gasi in cartile publicate pana in prezent sau cum bine spuneti , pe internet sau printre colegi daca nu ai timpul necesar sa ti le redactezi singur.

nu am avut timpul necesar sa le analizez sau sa lucrez cu ele dar avand o asemenea publicitate ( si pret!!!!!!) ma gandeam ca ar fi mai complete si cu ceva notari pe margine inlocuind intr-o anumita masura parerea colegului, care nu este intotdeauna langa tine ....

picasso

Post by picasso » 08 Jun 2005, 16:24

Gasiti aici niste modele:
www.avocatulstagiar.ro

bursucina

Post by bursucina » 11 Jun 2005, 19:39

buna,
nu stiu daca ma incadrez in subiect dar eu am o carte de Crisu "actiuni civile in justitie", si e bunicica.cam veche dar ....merge.
Bafta

fanna

Post by fanna » 13 Jun 2005, 08:49

Si pe mine ma bate gindul sa imi cumpar.La o adica , daca se pune la socoteala timpul care il pierzi cu redactatul unor contracte iesi in avantaj, mai ales cind iti trebuie unulpe care nu il ai deja redactat, si daca se poate pe ieri :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 12 guests