Reusita in cariera!!2005

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
DukeD_2004

Post by DukeD_2004 » 16 May 2005, 09:48

adviser treaba cu falimentul/compromisul nu era decat o constatare amara a starii de fapt - a se vedea emoticonul furios.
in forumul despre inm imi spui ca sunt prea optimist/visator acum ma ataci ca sunt prea pesimist. hotaraste-te!

Eu am mai spus problema e mentalitatea - lipsa solidaritatii, a viziunii de ansamblu, si a gandirii pe termen lung. J Verne spunea ca nndaca vrei sa fii maret acum gandeste-te ce se va intampla peste 100 aninn
Din pacate, la noi nu se gandeste decat la ziua de maine si la banul de azi.
E trist, dar la fel de adevarat.

Cat despre solutia dorita de tine : DE MAINE SA-SI PLATEASCA FIECARE AUTOBUZUL & SA ARUNCE GUNOIUL UNDE TREBUIE si mai discutam de aici.

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 16 May 2005, 10:02

murik wrote:Omul in viata trebuie sa-si asume anumite responsabilitati.
Eu personal, din respect fata de minei insumi NU AS FACE COMPROMISURI. Stiu ca e greu, insa daca vrei sa nu-ti fie rusine cand te uiti in oglinda...
chestia asta cu oglinda este, din pacate, complet straina pentru 90% din populatia acestei tari.
Eu cred ca nu numai in materie de compromisuri in domeniul discutat dar in rezolvarea oricarei alte problema (mica sau mare) de care ne lovim in viata de zi cu zi ar trebui sa ne intrebam in primul rand daca solutia aleasa ne-ar mai permite sa ne uitam senini in proprii nostri ochi in oglinda, dimineata cand ne spalam pe dinti.
"Sinergia faptelor" ne arata insa ca 90% dintre noi fie ca se uita senini in oglinda indiferent ce caci nu au un nici un fel de sistem de valori dupa care sa-si organizeze viata, fie nu se uita in oglinda niciodata, fie nu se spala pe dinti.

elena23

Post by elena23 » 22 May 2005, 01:22

Dupa ce termini o facultate trebuie sa ai pile si bani ca sa poti ocupa un loc bun de munca, experienta o capeti in timp doar sti vorba aiann toata viata invetiin si in plus trebuie sa ai tupeu . Ca avocat sau jurist trebuie sa ai un vocabular bun si sa sti sa raspunzi cat mai repede 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests