R E V E L A T I E

Discutii privind Dreptul Penal
agenda

Post by agenda » 22 Aug 2007, 20:51

da axion ai dreptate. stiu ca nimeni nu este perfect. (acuma cand ma gandesc sper ca denumirea axion nu are legatura cu esenta acestor mesaje). pur si simplu am avut o zi oribila si nu prea aveam chef de chestii serioase.

ai dreptate bineinteles. dar ...la mine gandacul este gandac. si nu reprezinta altceva decat un gandac.
gandac.
atat.
doar gandac.
si numai gandac.

insa fantomele nu imi lipsesc :-D :-D :-D

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 20:52

Este un inceput ...

mariusms

Post by mariusms » 22 Aug 2007, 20:54

Gandac, bug ... fantoma. Vezi ca e dat dr... axion, anagrama ... noxa-i. :evil:

agenda

Post by agenda » 22 Aug 2007, 20:56

mariusms wrote:Gandac, bug ... fantoma. Vezi ca e dat dr... axion, anagrama ... noxa-i. :evil:
si acuma imi spui? :x
dar nu conteaza, inseamna ca elimina gandacii :twisted:

agenda

Post by agenda » 22 Aug 2007, 20:59

axion wrote:Este un inceput ...
da recunosc ca am scheleti in sifoniere. este un inceput .....
ce nashpa suna .....

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 21:02

Sunt, pe forum, alti 12 membrii; oare ce gandesc acestia?

Marius, nu a inceput meciul?

mariusms

Post by mariusms » 22 Aug 2007, 21:03

Ba da, dar mai bine nu incepea. Imi spui scorul final, daca mai esti inca in 26 august?

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 21:12

Nu sunt in 26.08., precizez, "am visat" doar numerele la loto 6/49.

agenda

Post by agenda » 22 Aug 2007, 21:24

inainte de a pleca am si eu o curiozitate. de unde sti axion ca nu sunt becuri intre ora 2 si 3 dimineata in cimitirele din comune?

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 21:28

Tot pe net gasesti bugetul unei primarii, mai ales daca primarul nu face parte din partidul de guvernamant.

Sa spun, din experienta!, ar fi de necrezut; precizez ca nu sunt psihopat.

agenda

Post by agenda » 22 Aug 2007, 21:30

axion wrote: precizez ca nu sunt psihopat.
:-D :-D :-D
gata ma retrag si eu. noapte buna axion

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 21:31

somn usor!

Samurai

Post by Samurai » 25 Aug 2007, 16:16

Si la revedere !

Today

Re: R E V E L A T I E

Post by Today » 25 Aug 2007, 22:59

axion wrote:Este ora stirilor de seara, bun! Nu am avut, nu am si, probabil, nu voi avea o fire poetica, dar, la acest moment, brusc, am o revelatie: BULA, personajul fictiv al copilariei mele, personajul imaginar, sursa de nenumarate glume, TRAIESTE, este real. Cum?, veti intreba, unde?, ei bine, nu numai ca exista, ci "salasluieste" prin televizor, in persoana av. CHristy Marsavu/Marsanu, imi cer scuze, nu am fost prea atent, din Baroul Iasi. Evident, imi sun un coleg din judetul moldav si il intreb, chiar este un avocat de exceptie si nu am inteles eu sau...? Raspunsul este uluitor, este "protejatul fostului decan"; pe un alt site o femeie intreba care ar trebui sa fie relatia avocat - client si a beneficiat de niste raspunsuri pe care nu le pot califica. 8O
In conditiile in care absolvent/licentiat/student in stiinte juridice ar fi,undeva, pe la 50% din populatie, 8O stau si ma intreb: cum poate acest Bula in stiinte juridice sa spuna atatea prostii intr-o singura fraza, prostii care ar trebui sa aiba o baza juridica 8O 8O ? A trecut acest om prin facultate? Stie macar unde este?
Poate sistemul meu de valori este gresit, poate sunt rupt de realitate, insa imi doresc sa aud si alte pareri...
Eu nu am retinut aspecte penale.

Dar revelatia ta e, intr-adevar, foarte complexa.

axion

Post by axion » 25 Aug 2007, 23:09

Ai dreptate, greseala este a mea, nu voi "deranja" pe viitor. Pe un alt site, sora lui Bula, evident, tot din Iasi, pseudo-jurista, fost membru al Baroului constitutional, imi da "galcin; bun, accept si "violul", dar sa stiu si eu!

Promit sa nu mai deranjez.

ADIO.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests