va rog din suflet ajutati-ma -legea prescriptiei extinctive

Discutii privind Dreptul Civil, Noul Cod Civil si Noul Cod de Procedura Civila
Guest

Re: va rog din suflet ajutati-ma -legea prescriptiei extinct

Post by Guest » 05 Jan 2012, 21:29

Buna, acum am citit povestea ta cu datoria de 25 de mil. Pot sa stiu ce ai facut pana la urma:ai platit sau nu? Acum e totul OK? Ai putut sa-ti faci un credit? Acum sunt si eu in aceeasi situatie dar cu KRUK cu o datorie din 2002

simpatikul_67

Re: va rog din suflet ajutati-ma -legea prescriptiei extinct

Post by simpatikul_67 » 04 Nov 2012, 04:27

Asculta-ma cu atentie.Dormi linistita in continuare si nu te mai stresa atat.Gata,s-a terminat joaca cu recuperarea banilor ,odata ce termenul s-a prescris.Intr-un cuvant spus ''au luat-o in mana''.Trebuie vazut si faptul daca cei de la firma de recuperari creante(camatari cu acte ion regula) au fost mandadati de catre cei de la Orange (adica sa preia ei toata suma ta restanta),intelegi?.Numai au ce sa-ti faca.Important este un singur lucru,sa nu fi achitat nici macar 5 banuti catre ei in toata aceasta perioada sau sa fi semnat ceva.Ei folosesc tactica asta de intimidare ptr ca sunt constienti ca au pierdut si incearcxa sa te determine prin orice mijloace sa le achiti banii.Asa ca stai linistita.Iar in ceea ce priveste firma de telefonie mobila Orange sunt niste excroci cu acte in regula.Chiar daca fac greseli enorm de mari tot pe abonat arunca.
Au incercat si cu mine(firma respectiva de recuperatori),dar au luat-o in mana.Sunt prea fraieri ,doar ca folosesc tactica asta de intimidare si daca le tine bine daca nu ADIOS.Asa ca iti recomand sa stai linistita si nu te mai stresa atat.Nu mai au ce sa-ti faca.Datoria respectiva o vor achita ei,asta ca sa-si bage mintile in cap si sa numai mearga cu clientii la santaj.Ai grija de problemele ce tin de familia ta si uita acest eveniment neplacut pe care ti l-au creat acesti excroci cu acte in regula.Pastreaza-ti banii,mai bine cumparale la copii ,mancare,hainute si tie orice iti doreste sufletelul.Numai sta stresata din cauza acestor DERBEDEI,ca numai au ce sa-ti faca.O zi frumoasa in continuare.Bye,bye.Rugamintea mea este ,sa numai suni niciodata la ei si nici daca iti mai vin plicuri cu amenintari din partea lor sa nu le mai primesti sau sa semnezi undeva ceva,ok?
Nelu-Tulcea

simpatikul_67

Re: va rog din suflet ajutati-ma -legea prescriptiei extinct

Post by simpatikul_67 » 04 Nov 2012, 04:35

It mai dau un sfat ca,sa numai fi deranjata nici macar sa fi sunata pe telefonul mobil sau fix.Schimba-ti cartela sau numarul de fix daca ai.Ti-am spus sa numai stai stresata nici macar o secunda.Gandeste-te la sotul tau ,dute si fa sragoste cu el si iubeste-ti copii la maxim.Daca ai sa te gandesti tot restul vietii la excrocii astia ai sa te imbolnavesti .Fi cuminte si lasa-i sa faca spume la gura.
Bye,bye

vulturu39

Re: va rog din suflet ajutati-ma -legea prescriptiei extinct

Post by vulturu39 » 01 Mar 2013, 09:36

Eu cred ca numai o firma juridica aflata in insolventa sa poate ceda datoriile la cererea creditorilor firmei juridice. Altminter sa fie obligata sa negocieze cu debitorul. De obicei prin cedarea datoriei pur si simplu banca se sustrage propriilor greseli si altfel ocoleste princiile piete libere, cerere si oferta.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests