CTS vs. Expertizã

Discutii privind Dreptul Penal
jojo

Post by jojo » 29 Oct 2006, 12:14

Da Krisstina, am inteles si sunt de acord cu tine. :lol:

krisstina

Post by krisstina » 29 Oct 2006, 16:07

:-D Scuze, am vrut sa va intre bine in CAP.

Samurai

Post by Samurai » 31 Oct 2006, 00:01

Ia, ca am trait s-o vad si pnasta. Krisstinutza prefesoara de drept. Sau poate am halucinatztii io la ora asta.

norocel

Post by norocel » 31 Oct 2006, 13:43

krisstina wrote:Daca a facut 8 din 3 nu sunt suficiente elemente pentru o expertiza grafoscopica..
JOJO wrote:.Sigur ca nu se impune expertiza grafologica atunci cand se modifica, de pilda i in a, insa daca din 3000 a facut 8000 ori s-a "umblat" astfel la data, deja este "facatura"..
Stie cineva deosebirea dintre cele doua tipuri de expertiza?

nicuvar

Post by nicuvar » 31 Oct 2006, 14:03

GRAFOLOGIE SI GRAFOSCOPIE

Intre cele doua, grafologie si grafoscopie exista cateva diferente fundamentale:

- grafologia urmareste descoperirea personalitatii unui autor cunoscut iar grafoscopia (expertiza grafica) urmareste identificarea autorului unui scris a carui paternitate este incerta (necunoscuta sau contestata).

- in grafologie se examineaza un singur scris (o proba sau mai multe provenind de la aceeasi persoana), stabilindu-se caracteristicile generale si interpretandu-se acestea din punct de vedere psihologic; in expertiza grafica se compara doua scrisuri sau grupe de scrisuri, evaluandu-se asemanarile si deosebirile.

- in grafologie se examineaza scrisuri sincere, nedisimulate, pe cand in expertiza grafica se examineaza adesea scrisuri intentionat modificate sau contrafacute (copiate sau imitate).

norocel

Post by norocel » 31 Oct 2006, 20:50

:cafea: :cafea:

jojo

Post by jojo » 31 Oct 2006, 21:13

[quote="NorocelStie cineva deosebirea dintre cele doua tipuri de expertiza?[/quote]

Vaiiii Norocel, nu! :grin:

norocel

Post by norocel » 31 Oct 2006, 21:27

Nicuvar vad ca stie. :razz:

jojo

Post by jojo » 31 Oct 2006, 21:47

E ha, unii e culti.
Doamne, ce se intampla daca nu ne salva Nicuvar??!! :x :x :x

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 02 Nov 2006, 08:57

JOJO wrote:E ha, unii e culti.
Doamne, ce se intampla daca nu ne salva Nicuvar??!! :x :x :x
Jojo de ce esti uracioasa?

jojo

Post by jojo » 02 Nov 2006, 19:53

Nici nu stiu. :(

jojo

Post by jojo » 03 Nov 2006, 17:29

attorneyatlaw wrote:
JOJO wrote:E ha, unii e culti.
Doamne, ce se intampla daca nu ne salva Nicuvar??!! :x :x :x
Jojo de ce esti uracioasa?
Doamna sau domnita Attoetc, sunt mama lui Jojo si am venit sa-mi apar fiica.
Auzi doamna, de ce o faci tu uracioasa pe fetita mea, cu ce drept si pe ce te bazezi dumneata?
Aaaa, ca nu stie care e diferenta dintre grafologie si grafoscopie?? maaaare branza! nici nu e nevoie, ca avem casa de avocatura si cu toate ca secretara, de altfel superprofesionista, a omis un document, am batut o casa de avocatura mai veche si... desi viata noastra nu urmeaza calea normala, avem biliardul propriu in vila din Pipera...
Si ce daca se baga in seama acolo unde habar n-are, ca face draga de ea experiente virtuale cu voi, ce n-are voie?
Si ce daca e obraznica cu altii care stiu, ce sare Nicuvar sa o invete una alta???? este adevarat ca n-am educat-o, da o apar orisicand si orisiunde!
Si lui domnun Norocel nu i jena sa atraga atentia asupra greselilor dragei mele?
Voi sunteti rautaciosi si uraciosi, vedeti numa ca va virusez pe toti!


Mama lui Jojo

norocel

Post by norocel » 03 Nov 2006, 17:35

JOJO wrote:Si lui domnun Norocel nu i jena sa atraga atentia asupra greselilor dragei mele?
Nu. :-D :-D :-D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests