Credit bancar pentru avocati

Discutii privind profesia de Avocat. Organizare. Fiscalitate.
Post Reply
b_42_jim

Credit bancar pentru avocati

Post by b_42_jim » 16 May 2006, 22:13

Ati reusit sa obtineti recent credite bancare pentru liber-profesionisti? Vreau sa iau o suma mai consistenta (vreo 40.000 E) fie ipotecar, fie pentru nevoi personale, ca sa-mi cumpar un apt. pt. cabinet.

Puteti recomanda vreo banca cu dobanda mai decenta? Eu am reusit sa identific vreo doua, Raiffeisen si Banca Romaneasca. Ultima are chiar conditiile cele mai relaxate (se analizeaza doar venitul solicitantului pe ultimul an de activitate, in baza deciziei de impunere finale si a registrului de venituri / cheltuieli). Raiff are dobanda mai buna, dar analizeaza pe ultimii 2 ani. Bancile mari (BRD, BCR) nu prea se inghesuie sa ne dea credite, au dobanzi cam piperate si intreaba si de membrii familiei, ceea ce nu e avantajos in cazul meu (am copil).

Voi cum si pe unde v-ati descurcat? Exemple concrete n-ar strica (suma imprumutata, durata, rata finala cu toate comisioanele / politele incluse).

teodora29

Post by teodora29 » 17 May 2006, 14:11

Si pe mine m-ar interesa , deci, va rog , si eu dati-ne ceva date daca stiti.
:floare:

indian

Post by indian » 19 May 2006, 22:28

Eu am incercat sa fac un astfel de credit dar m-am lasat pagubas.

ATX2003

Post by ATX2003 » 21 May 2006, 21:04

nu am umblat pe la banci dar iti spun sigur ca ING da credit pana la 15.ooo euro pt nevoi personale cu ipoteca pe un imobil si trebuie sa-ti faci un card la ei, iar alpha bank parca 10.000 euro tot pentru nevoi personale.poate te ajuta poate ca nu e convenabil pt tine asa, asta tu decizi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests