Sfat divort

Familiei
aho

Post by aho » 19 Jan 2006, 21:32

nu-i chiar asa de simplu! trebuie un av. bun deoarece in 90 % din cazuri viitorii exsoti devin violenti si trebuie evacuati reprede pe cale de ord. presed. si un stagiar nu cred ca se misca atat de repede si convingator .

KANSARA

Post by KANSARA » 22 Jan 2006, 12:39

Dpdv al casei de ce ar fi probleme atata timp cat vom ramane doar 3 persoane (eu + copiii) ? Parintii mei numai au alt copil, iar el nu are alta locuinta, bani nu are sa cumpere, poate doar sa inchirieze! Nu se descurca perfect cu limba! Chiar ar putea sa ia unul dintre minori?!

DACA am cadea la intelegere si ar fi de acord sa mi-i lase mie, tot ar mai trebui citata autoritatea tutelara pentru ancheta sociala? Nu ca nu as avea conditii pentru ei, dar mi se pare atat de complicat!!!

insolit

Post by insolit » 23 Jan 2006, 17:56

din ce spui tu ar trebui sa ai in totalitate castig de cauza, cu ancheta sociala obligatorie a autoritatii tutelare

ERA2005

Post by ERA2005 » 02 Feb 2006, 01:29

:!: copii vor fi ai tai atata timp cat tata nu ii vrea..daca ii vrea si el demonstrezi ca poti fi capabila sa ii cresti singura si nu vor fi probleme.
Nu ai discutat cu sotul tau despre divort?

ERA2005

Post by ERA2005 » 02 Feb 2006, 01:37

autoritatea tutelara trebuie citata obligatoriu in procesul de divort cu copii minori ! fara ancheta sociala nu se va finaliza procesul!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests