sechestru asigurator

Discutii privind procedura penala
Post Reply
minodora

sechestru asigurator

Post by minodora » 22 Jun 2004, 07:46

Amo sentinta penala a TMB prin care se hotaraste mentinerea sechestrului asigurator stabilit printr-o Ordonanta a Parchetului de pe langa TMB si am de platit daune.
Daunele au fost achitate.
Acum, cum pot sa fac sa ridic sechestrul?
Multumesc anticipat pentru raspuns. :lol:

minodora

Post by minodora » 23 Jun 2004, 07:21

Chiar nu ma ajuta nimeni?

dricaru

Post by dricaru » 07 Jul 2004, 20:20

Fa o cerere la instanta de executare in acest sens.(penala!)
Bineinteles ca nu prea primesti raspunsuri.
Intrebarea ta era una tehnica si necesita un dram de procedura penala nefiind suficient datul aiurea din gura si etalarea aerelor de mari corifei ai dreptului.

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 08 Jul 2004, 15:32

daca nu a expirat termenul ataca hotararea TMB sub acest aspect.
Daca termenul a expirat faci cerere de ridicare a sechestrului asigurator la care anexezi dovada ca s-au platit daunele.
daunele fiind civile parerea mea e ca te adresezi instantei de executare conform codului de procedura civila (respectiv instanta in raza careia se afla bunurile sechestrate.

minodora

Post by minodora » 09 Jul 2004, 09:45

Multumesc pentru raspunsuri :lol:

dricaru

Post by dricaru » 09 Jul 2004, 16:02

Of of offffff.....Iar nu ne prea intzelegem....
Sechestrul fiind dispus in proc pen, nu ai ce cauta in civil deoarece ti se resp cererea ca inadmisibila.
Si am impresia ca unii onoratzi antevorbitori fac grave confuzii intre caile de atac impotriva sentintei penale si cererile de ridicare ale sechestrului, neconditionate de termene! :evil: :evil: :twisted:
Du-te onorata domnisoara la instanta de executare(adica aia P E N A L A )
Cererea ta nu are valoarea unei cai de atac impotriva sentintei penale pt a se pune problema termenelor de promovare! :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests