Interzicerea controalelor de rutina ale Politiei

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 22 Aug 2005, 22:30

pace, va rog!! incepe sa imi para rau ca am deschis acest subiect pe forum :(

constable

Post by constable » 22 Aug 2005, 23:13

Si fiindca domnul comisar m-a atacat si pe mine caut un raspuns.

Stiind ca pentru a accede in politie trebuie sa fii inalt, frumos si inteligent raspund cu un banc :


Agentul de circulatie catre colegul sau :

- Daca-mi spui cate gogosi am la spate ti le dau pe amandoua.

Raspunsul colegului :

- Trei...

comisar

Post by comisar » 23 Aug 2005, 07:41

Stimata doamna presedinta Croc ma sint onorat de amenintarile si blestemurile dvs ,daca sunteti si din Bucuresti va inteleg durerea dar nu o simt si va asigur ca de azi inainte voi fi un membru decent si civilizat,nu pot sa-mi cer scuze in fata unei necunoscute ,de altfel afirmatiile mele nu au jignit pe nimeni fiind o gluma.
Constable multumesc pentru banc si vreau raspuns la chestionarul meu ;a),b) sau c).
Cu bine tututor

croc

Post by croc » 23 Aug 2005, 07:53

Cuvantul blestemuri nu a fost gasit. Cele mai apropiate rezultate sunt:
abrevieri.........................


BLESTÉM, blesteme, s.n. Invocare a urgiei divinitatii impotriva cuiva; nenorocire a cuiva pusa pe seama furiei divine. [Acc. si: blestem] - Din blestema (derivat regresiv).


nu ca s-ar lipi ceva.................... :lol:


lasa roxana, nu te supara, ca nu ne certam :) , a fost un schim de replici

insa nu am reusit sa trec peste, oricat de mult am incercat :(

dinubocos

Post by dinubocos » 23 Aug 2005, 08:28

Comisare, acum inteleg de ce m-ai luat cu domnu!
Defect profesional.
Croc, oricum sa stii si tu ca numai la cei considerati mai mari in grad sau functie li se spune domn,doamna.

Si Comisare, las-o domnule mai moale cu chestionarele. Ai vazut ce a iesit la Turcescu atunci cand Fatuloiu sau cum l-o chema a gresit raspunsul.

Sa demonstrat clar ca e gresit dar e bun. Vai de bietii soferi. Ce naiba fac ei acum cand vad un agent in intersectie. Ca sa coboare din masina si sa-l intrebe ce sa faca nu au voie.

In rest, despre politist numai de bine! Eu personal incerc sa-i inteleg.
Si ca o sugestie: sa renunte la ticul ala verbal cu: stati sa va explic!

kko

Post by kko » 23 Aug 2005, 08:31

1. Se da un test de inteligenta unor politisti.
El consta in a pune niste obiecte in diferite forme geometrice.
La sfirsit s-a constatat ca 10% din politisti sunt inteligenti, iar restul sunt foarte puternici.

2. - De ce are un politist vara, mintea cat o nuca?
- Fiindca i se dilata.

3. Un politist se bierberea .Suna cinava la usa.Politistul se taie.De ce s-a taiat politistul? Raspuns;sa nu uite unde a ramas.


4. Doi politisti merg pe strada si la un moment dat gasesc o conserva de peste.Incearca ei sa o desfaca si nu reusesc la care unul dintre ei ia conserva o arunca pe jos scoate pistolu si zice:
-Politia deschide !

5. Merge un preot , imbracat in negru pe strada ... Deodata un politist sare si il omoara in bataie cu bulanul . Dupa ce termina , ii zice preotului : Veze bei ninja ca nu-i ca-n filme !

6. stiti care e diferenta dintre un politist si un padurar?
Raspuns:padurarul e un om printre tufe, iar politistul e o tufa printre oameni.

7. Stiti cate bancuri cu politisti exista?
-???
-Vreo 2-3 ca restul sunt adevarate.

ildi

Post by ildi » 23 Aug 2005, 08:57

Draga Domnule Dinubocos, stimati forumisti, musai trebe sa intervin si eu, insa nu cu bancuri, citez din presa (rau intentioanta si care ne manipuleaza). Astfel stau lucrurile pe la noi:
" Dupa ce un politist turdean a fost acuzat de proxenetism si a fost trimis in judecata, fiind cercetat in stare de libertate, alti trei agenti de circulatie au fost pusi oficial sub acuzare, saptamana trecuta. Ei sunt acuzati ca au sprijinit grupurile infractionale organizate pe raza municipiului, care practicau proxenetismul si prostitutia. Scandalul e pe cale sa ia amploare, pentru ca procurorii DIICOT Cluj au mai anchetat inca patru politisti turdenu, banuiti a fi si ei implicati. "

Cel mai si cel mai mult mi-a placut ca agentii au declarat, ca in schimbul protectiei ar fi primit partide de sex cu prostituatele ori CHEFURI CU MANELE!!!!
No comment.

comisar

Post by comisar » 23 Aug 2005, 09:01

Multumesc baieti ca barem voi tineti cu mine,bancuri puteti spune cite vreti dar sa fie bune si mai de actualitate
Dna presedinta mai lasati dictionarele ca nu tine,ce nu stiti ce inseamna blestem,am niste exemple practice de blestem dar nu le spun ca iar vi se ridica tensiunea.
Cu mult respect,

dinubocos

Post by dinubocos » 23 Aug 2005, 09:02

Draga Ildi,
draga spune-mi cat vrei tu. :)
Dan mai scutiti-ma cu "domnule" ca imi cade [b]greu[/b] nu bine la ficat. Sau esti si tu dintre cei din gasca Comisarului?!

dinubocos

Post by dinubocos » 23 Aug 2005, 09:04

Comisare,
de blesteme am auzit toti dar cu [u][b]blestemurile [/b][/u]nu ne dumirim. Ca e greu limba romana. Chiar daca e dulce. :grin:

ildi

Post by ildi » 23 Aug 2005, 09:08

Mai Dinule (domnule) :mrgreen: , de fapt eu fac parte din gasca prostituatelor protejate, n-ai inteles?!

Iti cade numa greu ori te chiar doare? Ficatul.

croc

Post by croc » 23 Aug 2005, 09:13

mai comisare, niste "blestemuri" ar mai lipsi sa torni pe forum ca sa ti se interzica accesul;

in conditiile astea cred ca sunt dispusa sa le vad :lol: :lol: :lol:

inconnu

Post by inconnu » 23 Aug 2005, 09:16

comisar wrote:Bine ai revenit Dle Constable pe acest forum si cred ca va intereseaza acest subiect mai ales ca este vorba despre politisti.
Si daca tot veni vorba despre coruptia politistilor ce faceti dvs daca va deplasati cu auto proprietate personala marca Audi A6 cu nr de immatriculare Dj 01 CST,in directia Atena si la intrarea in Giurgiu sinteti surprins de aparatul radar cu o viteza ce necesita suspendarea permisului de conducere:
a).incercati mituirea politistului cu 100 euro;
b).va intoarceti cu familia acasa.
c).injurati guvernul;

Cit priveste pregatirea profesionala a politistilor nu va faceti probleme cei fara liceu executa activitati care nu au legatura cu publicul la fel si ofiterii fara facultate care sunt foarte putini respectiv pe cale de disparitie.

Dle Croc numai faceti misto de politisti, in vorbe sinteti tare dar daca va opreste un politist de la circulatie va tremura chilotii.

Cind va aparea codul de conduita al politistilor de la circulatie il voi pune si la dispozitia membrilor forumului

Stimate comisar, continuati aluzia cu 100 de euro; probabil asta este pretul la comisari, nu stiu, nu ma bag, de comisar inca n-am avut nevoie, dar va asigur ca restul sunt la kilogram.

maxxim

Post by maxxim » 23 Aug 2005, 10:37

Ofer favoruri .................celor ce nu dau spaga. :grin:

dinubocos

Post by dinubocos » 23 Aug 2005, 10:58

Defineste ce intelegi tu prin favoruri.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests