Fisa postului

Discutii privind litigiile de munca
Post Reply
marexim

Fisa postului

Post by marexim » 17 Apr 2005, 18:58

Acum ceva timp in urma am fost administrator unic la un SA si apoi director executiv la o alta. Administator am fost numit prin statul societatii la care eram si actionar majoritar. Problema este ca acum imi trebuie o fisa postului pentru pozitiile pe care le-am avut. La momentul acela nici nu mi-a trecut prin cap ca ar trebui sa-mi fac asa ceva si va rog daca aveti un model chiar bazat pe un contract de administrare sa-mi trimiteti si mie.
Pentru functia de dir. executiv am un contract de munca dar nu si fisa postului. Oricum aici ar avea cine sa-mi semneze o astfel de fisa, adica administratorul care a semnat si contractul de munca dar, pentru functia de administrator cine ar putea sa o semneze?
Un reprezentant al actionarilor?

adviser45

Post by adviser45 » 18 Apr 2005, 09:49

1. Nu inteleg de ce ti-ar trebui acum fisa postului ptr. activitati anterioare.
Ti se imputa ceva?
2. O fisa a postului datata pe perioada functiei detinute, trebuie semnata de superiorul tau pe prioada respectiva.
Totusi mai bine ai specifica de ce iti trebuie.

marexim

Post by marexim » 18 Apr 2005, 10:46

Pentru emigrare in Canada :)
M-am trezit cu o scrisoare in care imi cer doua fise a postului pentru exact acele joburi pentru care nu am avut asa ceva.

Nu stiu cum sa rezolv problema, ma gindesc chiar sa fac o copie legalizata de pe capitolul cu conducerea SA-ului din statut si sa o trimit pe aceasta.

Voi cum vedeti solutia asta?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests