FURT DE ENERGIE ELECTRICA

Discutii privind Dreptul Penal
12345

re.

Post by 12345 » 03 Jun 2005, 09:22

Solutia :
Pe baza dovezilor administrate ( pv. al B.E.J. prin care parata refuza sa iasa din imobil pe motiv ca are mutatie pe buletin si ca nu avem titlu impotriva ei ci doar a fiului: declaratie de la electrica prin care confirmau ca au taiat de mai multe ori alimentarea cu energie elctrica, [din exterior])................ Image a admis cererea formulata de mine pentru evacuarea paretei !!!!!! Image

excalibur

Post by excalibur » 03 Jun 2005, 10:33

Ai obtinut evacuarea pe ordonanta sau pe dreptul comun?

12345

re.

Post by 12345 » 03 Jun 2005, 11:15

Am obtinut-o pe drept comun, iar acum astept si pronuntarea pentru O.P.

Deci s-a pronuntat mai intai pe drept comun...............inaintea O.P.

excalibur

Post by excalibur » 03 Jun 2005, 11:41

Si pe OP nu ar trebui acum sa se respinga pentru ca s-a judecat pe fond?

sansiro

Post by sansiro » 03 Jun 2005, 11:45

De ce astepti ordonanta? Daca poti exeuta-o cu titlul de drept comun cand devine executoriu. Ordonanta presupune executare vremelnica si trebuie motivata pe urgenta. Este bine sa ai si ordonanta daca judecata de drept comun se prelungeste cu un apel si iti trebuie mai repede un titlu executoriu. Daca nu, arde-i pe titlul de drept comun.

12345

re

Post by 12345 » 03 Jun 2005, 13:32

Sansiro, binenteles ca eu nu astept o.p. ci voi executa pe drept comun, dar daca tot era introdusa o.p. , dece sa nu o las sa se pronunte si acolo.................

Si in plus ptr. dr.; comun abia s-a pronuntat instanta, dar comunicarea se face in circa 1luna.............urmeaza 15 zile ptr. recurs ........eventual si vacanta si.................................................. Pe cand o.p. ma astept sa-mi fie comunicata mai repede si are termen de recurs 5 zile. Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests