Citatie de la Parchet in calitate de Invinuit

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
ccmihai

Citatie de la Parchet in calitate de Invinuit

Post by ccmihai » 29 May 2011, 15:05

Buna ziua,
In urma unor declaratii pe care le-am dat la Politie, s-a constituit un dosar si a fost trimis la Judecatorie. Despre ce este vorba: Fiind angajat fara forme legale la o societate comerciala, am inmanat si completat la rubrica cod Iban o fila CEC catre o societate, fila care s-a dovedit a fi fara acoperire. Fila a fost completata si semnata in prealabil de catre administratorul societatii. Dupa ce am dat declaratiile de rigoare la Politie, am fost trimis in judecata. Administratorul societatii din cate am aflat de la Politie nu este de gasit, deci din partea sa nu exista absolut nicio declaratie. Mentionez ca societatea a efectuat plati cash si este prima data cand am intalnit aceasta problema. Am venit la Politie ori de cate ori am fost chemat pe parcursul unui an intreg si am tot dat declaratii, pentru ca in final sa vad ca sunt chemat ca Invinuit. Ce se poate intampla in aceasta situatie? Ma voi prezenta la data inscrisa pe Citatie, dar ce se poate intampla?
Va multumesc anticipat pentru raspuns iar daca mai doriti sa cunoasteti si alte date pe care poate le-am omis va rog sa-mi spuneti.

ccmihai

Re: Citatie de la Parchet in calitate de Invinuit

Post by ccmihai » 06 Jun 2011, 01:00

Se poate inchide subiectul. Multumesc oricum.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests