Cum a fost la examenul din 2 noiembrie?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 04 Nov 2008, 11:19

Si eu te sfatuiesc sa perseverezi. Am sa-ti dau un exemplu, care poate te va convinge. Am o colega, care acum e judecator. Are 54 de ani si cred ca a incercat de cel putin 10 ori, in final a intrat anul trecut. Atata ambitie si perseverenta rar mi-a fost dat sa intalnesc. am apreciat-o in mod deosebit pentru efort, in conditiile in care pe langa serviciu, mai avea si 4 copii acasa. Deci, daca exista determinare, restul nu mai conteaza! Chiar azi m-a sunat sa ma intrebe ce-am facut si m-a incurajat sa nu ma las...

olim

Post by olim » 04 Nov 2008, 11:53

Citind comentariile voastre nu m-am putut abtine sa nu intervin.
Vreau sa va felicit pe toti pt. curajul de a merge mai departe indiferent de situatie. Sper sa va tina si in acelasi timp sper sa ma tina si pe mine. Nu va spun nici cati ani am si nici de cate ori am dat, insa am impresia ca desi pare atat de aproape, totusi e atat de departe.
Va inteleg perfect. Numai cine nu a trecut prin asa ceva nu stie.

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 04 Nov 2008, 12:06

e doar o impresie ca ar fi departe... numai de tine depinde si intr-o extrem de mica masura de stropul ala de sansa. Dar stii cum se spune, norocul si-l face omul cu mana lui!

misa

Post by misa » 04 Nov 2008, 12:16

Hai ca devine incurajator. Sa inteleg ca vom fi 2 tabere printre admisi? Veteranii si cei tinerei....nu? Hai sa punem mana tare pe carte, ca dupa atatea incurajari reciproce....musai trebuie sa reusim. Multa bafta deci pentru cei peste 30, 40, 50 care vor invata si intra la institut.
:aplauze: :cafea: :floare:

cleo27ro

Post by cleo27ro » 04 Nov 2008, 13:35

Nu stiu ce sa zic. Poate ca nu sunt singura. Dar simt ca , desi invat in fiecare zi cate 4- 5 ore tot pe loc stau. De cand ma prezint la acest examen cariera mea a intrat intr-un con de umbra... Si asta ma obsedeaza. Fac ce fac si tot la asta ma gandesc in fiecare zi.
Azi e prima zi de concediu pe anul asta si in loc sa dau draq toate gandurile negre... ma plang ca o spalatoreasa :( ...

...In orice caz...foarte frustrant...

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 04 Nov 2008, 13:44

te inteleg perfect pentru ca nu sunt departe de tine. dar trebuie sa gasesti in tine resursele de a depasi momentul. intr-o zi va rasari soarele si pe strada noastra! depinde numai de noi cat de apropiata e acea zi. si incearca sa gandesti pozitiv si sa nu incetezi sa speri, speranta moare ultima! si se mai spune ca daca gandesti pozitiv, atragi energii pozitive. nu lasa depresia si gandurile negre sa te doboare. tata spune ca om e cel care nu se lasa infrant de necazuri, ci trece peste ele si merge mai departe....SUCCES!

cleo27ro

Post by cleo27ro » 04 Nov 2008, 13:52

cory_pisycutz06 wrote:te inteleg perfect pentru ca nu sunt departe de tine. dar trebuie sa gasesti in tine resursele de a depasi momentul. intr-o zi va rasari soarele si pe strada noastra! depinde numai de noi cat de apropiata e acea zi. si incearca sa gandesti pozitiv si sa nu incetezi sa speri, speranta moare ultima! si se mai spune ca daca gandesti pozitiv, atragi energii pozitive. nu lasa depresia si gandurile negre sa te doboare. tata spune ca om e cel care nu se lasa infrant de necazuri, ci trece peste ele si merge mai departe....SUCCES!
:floare: :kiss:

olim

Post by olim » 04 Nov 2008, 14:12

pt cory si cleo dar nu numai

:floare: :floare: :floare: :floare: :floare:

ama

Post by ama » 04 Nov 2008, 14:42

:aplauze: Bravo, tuturor !

cleo27ro

Post by cleo27ro » 04 Nov 2008, 15:45

Giovanni, scuze ca am deviat de la subiect...! :oops: Dan am ajuns ca pensionarii aia care la orice intrebare au acelasi raspuns...sa se mareasca pensiile!!!

:floare:

misa

Post by misa » 05 Nov 2008, 14:31

[quote="cory_pisycutz06"]va rog frumos, unde gasesc spete de procedura penala? in afara de cele din mapa lui NEAGU.[/quote]

Cory, daca ai rabdare sa caut prin biblioteca de acasa, iti recomand cateva carti de spete la penal, cu autori cu tot.. daca mai esti interesata.Si fireste de unde le poti procura. :cafea:

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 05 Nov 2008, 14:38

multumesc mult! astept, sigur.

mazgalici

Post by mazgalici » 05 Nov 2008, 14:59

Misa, sper ca le faci publice. Ma intereseaza si pe mine. Mersi.

misa

Post by misa » 05 Nov 2008, 15:15

Pana mai caut, iata 2, sper sa mai aveti noroc sa le gasiti.
1.Editura Coresi, mai veche carte, Theodor Mrejeru, spete penal. Cam prin 2003 cred..
2. De Boroi Alex., spete pt uzul studentilor, de la CH Beck. Asta sigur o mai gasiti, parca am vazut-o la libraria Eminescu din centrul Buc.

Voi mai cauta, mai am, dar sunt mai vechi, poate prin anticariat mai gasiti. Totusi o sa le caut si sa le postez.

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 05 Nov 2008, 16:08

multumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests