Cum a fost la examenul din 2 noiembrie?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 05 Nov 2008, 16:17

s-au afisat contestatiile la barem

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 05 Nov 2008, 16:31

am 6.70, offfffffffffffffffffffff. mi-a profitat doar speta la procedura penala, la celelalte 2 intrebari de teorie raspunsesem corect conform baremului initial. asta e!

giovanni

Post by giovanni » 05 Nov 2008, 19:17

Cei care au fost pe aproape, ma refer aici la cei peste 6, sunt aproape sigur ca vor intra data viitoare. Statistica o spune.
De ex., la mine in grupa, doar o singura persoana a intrat din prima. Ceilalti de la a 2-a incercare in sus. Cei care au intrat din a 2-a incercare au fost foarte aproape prima oara. Si suntem destui in aceasta situatie. Cei care am intrat anu asta am picat data trecuta cu 77 - 79. Iar acum am trecut pragul fara emotii. Ma rog... am avut emotii, dar dupa afisarea rezultatelor ne-am dat seama ca ni le-am facut singuri, fara nici un rost.
Ce sa zic... faceti multe grile, nu abuzati cu cititul doctrinei (ca veti ajunge prea obositi la examen - glumesc aici), axati-va cu precadere pe coduri, cand invatati doctrina cititi din autorii "agreati" iar dupa ce veti intra - ma refer la cei care vor sustine examenul de admitere la Institut la sfarsitul verii - va veti da cu capul de CEDO si comunitar pentru ca pretentiile la aceste materii sunt, spun eu, exagerate din partea formatorilor. Eu unu am impresia ca incep sa uit din civil si penal, ceea ce nu e bine.
Hai succes la toata lumea si sa fie intr-un ceas bun. Speranta moare ultima.

Cicero25

Post by Cicero25 » 05 Nov 2008, 20:16

in ce grupa esti ?

andreea_pa

Post by andreea_pa » 05 Nov 2008, 20:20

Sunt minunata! am mai castigat 10 sutimi!
:roll:
giovanni, cu peste 6 sunt de 2 examene!
incep sa vad ca fiind foarte departe aceasta functie, pe care mi-o doresc din tot sufletul!
poate pentru ca nu-mi place deloc unde sunt acum! si ca sunt in afara domeniului meu! asta e, eu am facut alegerile in momentul nepotrivit!si chiar am invatat! ii spuneam sotului inainte de examen ca nu prea are ce sa-mi dea sa nu stiu!
hai pariu! au castigat! :evil:
asta e! nu mi-am adunat cartile, mai fac o incercare! o sa incep treptat sa sedimentez ce am acumulat in timp, de data asta din timp!
vor litera cartii! sper sa le-o pot oferi! deja a devenit ceva "personal" eu sau ei! :lol:
dar sa sti ca increderea dispare in timp .... si increderea altora in tine!
eu sunt depresiva de duminica incoace, am o stare cum nu tin minte sa o fi avut vreodata!
succese tuturor!
si felicitari!

giovanni

Post by giovanni » 05 Nov 2008, 20:25

Cicero25 wrote:in ce grupa esti ?
In 8. Tu?

luc4s

Post by luc4s » 05 Nov 2008, 21:28

Am castigat si eu 35 de sutimi. Am 6,6
Daca mai rezolvam 2 spete eram in carti :(
Acum asta e, vreau cam mult de prima oara, dupa 5 saptamani de invatat.
Dar pacat pt ca se putea, si e ca un tren in viata, nu trebuie pierdut.

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 05 Nov 2008, 21:33

daca e prima oara cand dai, ai reusit super performanta! felicitari! data viitoare intram cu brio, sa vezi tu. Succes!

luc4s

Post by luc4s » 06 Nov 2008, 00:04

Sa-ti fie gura aurita si poate ne vedem la repartitie. :)

luc4s

Post by luc4s » 06 Nov 2008, 09:58

N-am vazut ca sunt 3 intrebari.
Am 6,7.
Am o oftica in mine :mad:
Oare se intra cu 7?

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 06 Nov 2008, 10:13

nu-mi spune de oftica, eu sunt neagra de suparare. si in aprilie am avut acelasi ghinion nenorocit. cred ca se intra cu medie peste 7 si oricum au fost foarte putine locuri. asta e! ne stergem lacrimile de ciuda si mergem mai departe, sunt lucruri mai grave in viata pentru care trebuie sa ne necajim.BAFTA SI PUTERE SA TRECI PESTE NEIMPLINIREA ASTA!

andreea_pa

Post by andreea_pa » 06 Nov 2008, 18:02

s-au afisat!
nu s-au ocupat locurile!
bafta in primavara! o sa fie mai multe! :D
felicitari admisilor, daca avem printre noi!

gavril

Post by gavril » 06 Nov 2008, 18:15

exista o limita de nota?

PS: felicitari celor ce au reusit!
PS2: succes in continuare celorlati!
probabil mai urmeaza in primavara un alt examen.

andreea_pa

Post by andreea_pa » 06 Nov 2008, 18:17

da, 7!

croxana42

Post by croxana42 » 06 Nov 2008, 18:46

oricum, vad ca nu prea conteaza ca o sa fie mai multe locuri in primavara, daca o sa fie ca acum
Eu o sa incerc prima data in primavara si nu-mi fac prea mari sperante dupa ce v-am citit opiniile despre exam asta...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 40 guests