Cum a fost la examenul din 2 noiembrie?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 06 Nov 2008, 18:50

6.85. nu ma pot opri din plans. dar nu ma las! le arat eu lor. iar tu nu te speria ca n-ai de ce - conteaza enorm sa fi super atenta, eu din cauza neatentiei am pierdut. Succes!

croxana42

Post by croxana42 » 06 Nov 2008, 19:00

:( te cred ca e nasol.
Dar asta e viata
lasa ca acum daca ai fost asa de aproape ai toate sansele sa reuseti in primavara, mai ales ca ai bine invatata materia.
Mult succes

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 06 Nov 2008, 19:03

multumesc pentru incurajare. succes si tie!

DanyT

Post by DanyT » 06 Nov 2008, 19:08

s-au afisat rezultatele?
daca da, rog un link , sa pot vedea si eu, ca nu ma descurc deloc pe siteul ala!
multumesc.

cleopatra71

Post by cleopatra71 » 06 Nov 2008, 20:04

Am luat 6 deoarece nu am facut 10 spete. Nu-mi vine sa cred cat de pueril am gresit la penal. Nu-mi vine sa cred, locurile nu s-au ocupat. La examenul trecut am facut toate spetele iar acum gresesc 10 odata. Dumnezeule, ce oare s-a intamplat?

luc4s

Post by luc4s » 06 Nov 2008, 20:13

Nu va mai ganditi, ce a fost a fost.
La mine au intrat toti cei 3 colegi de serviciu cu care am mers cu masina la Bucuresti
La anul nu stiu daca mai am cu cine sa merg. :?

observer

Post by observer » 06 Nov 2008, 20:25

Capul sus toata lumea. La primavara intrati. Numai ca ar fi fost urat din partea voastra sa intrati acum fara mine. :-D :-D

Si apoi era naspa sa incepi serviciul iarna. Frig, zapada, greu de ajuns la munca.... :lol: :lol:

@cory capul sus.

ignite

Post by ignite » 06 Nov 2008, 20:36

oBSERVER, NU STIU DE UNDE NAIBA LE SCOTI, DAR LE ZICI BINE DE TOT.

giovanni

Post by giovanni » 06 Nov 2008, 21:48

Ce sa zic... Pacat. Data viitoare va fi mai bine. Trebuia sa fie pe undeva reversul medaliei. Daca inceputul toamnei a adus multa bucurie pe forum, sfarsitul ei raspandeste o oarecare tristete.
Capul sus. Din greseli invatam. Iar intrarea in magistratura se face, de regula, din aproape in aproape.
Apropos: cand va fi urmatorul examen, aveti idee?

cory_pisycutz06

Post by cory_pisycutz06 » 06 Nov 2008, 21:53

dupa toate probabilitatile, undeva in primavara - martie, aprilie. sa speram ca locurile neocupate acum se vor adauga la cele alocate deja acelui examen

ama

Post by ama » 07 Nov 2008, 06:31

Felicitari celor care au reusit !

Felcitari tuturor pentru curajul de a participa !
Bafta mai departe !
:floare: :floare: :floare:

mazgalici

Post by mazgalici » 07 Nov 2008, 09:41

observer wrote:Capul sus toata lumea. La primavara intrati. Numai ca ar fi fost urat din partea voastra sa intrati acum fara mine. :-D :-D

:-D Ai inceput sa ai sentimente mai bune, Observer? Deci aici era problema ta. Nu aveai vechimea necesara pentru a participa la examenul asta. Invidioso!!! :mrgreen:

fanfanlatulipe

Post by fanfanlatulipe » 07 Nov 2008, 09:56

cory_pisycutz06 wrote:dupa toate probabilitatile, undeva in primavara - martie, aprilie. sa speram ca locurile neocupate acum se vor adauga la cele alocate deja acelui examen
imi e dor de examene :grin: ...la primavara concurez si eu :grin:

croxana42

Post by croxana42 » 07 Nov 2008, 10:25

Citeam acum raportul sedintei csm din 5.11. Astia sunt cam disperati ca multi magistrati cer pensionarea, ca le e frica ca se schimba legea si nu mai beneficiaza de pensie mare. Ceea ce pentru noi e bine.
Sper sa se orienteze si ei spre noi, in sensul sa scoata in primavara mai multe locuri si sa dea grile mai umane, ca doar au nevoie de magistrati.
Adica asa ar fi logic, dar nu stiu ce logica au astia de la csm:)
ei vorbeau ca sa ii faca cumva sa ii motiveze pe actualii magistrati sa nu se mai pensioneze.

mazgalici

Post by mazgalici » 07 Nov 2008, 10:42

No offence, croxana. Dar cred ca mai bine ai pune altfel problema. Nu e important cati magistrati ies la pensie si de cata nevoie de oameni este in sistem, ci de cat de bine pregatiti sunt cei care vor ocupa locurile vacante. Ca decat multi da prosti, mai bine putini, da buni.

Cei care trec peste un asemenea examen sunt direct asezati pe scaun si dau cu penita hotarari prin care decid viata unui om. Nu am nici o invidie legata de faptul ca nu am vechimea necesara pentru a participa la un astfel de concurs si nici nu vreau sa-mi pun in cap colegii proaspat picati , care oricum sunt foarte suparati, dar cred ca ar trebui un pic mai multa constiinta.
Magistratul e ca un doctor. Diferenta dintre doctor si macelar e ca ceea ce taie macelarul nu are familie care sa il planga. In cazul doctorului, nu e chiar asa. Uite ce se intampla in sanatate de cand au mai slabit un pic curelele si intra si termina medicina orice batut in cap. Iti place cand te duci la doctor plangandu-te de dureri de cap si el iti prescrie supozitoare? Cam asa e si cu cei care ajung judecatori si pronunta hotarari dupa ureche.
Mai bine spune: vom invata si vom fi mult mai bine pregatiti, nu poate vor fi spete mai usoare. Spetele aduse in discutie la examen sunt inspirate din viata de zi cu zi, si din pacate , nu sunt atat de usoare, incat sa iei codul si o carte si sa aplici adliteram. Viata nu e atat de simpla.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests