Proba 3 - interviul

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
iancumatei

Post by iancumatei » 17 Sep 2008, 13:53

Exista cineva dintre domniile voastre care cunoaste daca este posibil sa se afiseze maine rezultatele ?(din discutia cu membrii comisiei la momentul cand am dat interviul a rezultat ca se vor afisa pe 22 daca nu se tabileste altfel....)
In cazul unui raspuns afirmativ rugamintea mea ar fi sa fie impartasit si pe forum.....

iancumatei

Post by iancumatei » 17 Sep 2008, 13:59

Mai am o intrebare: cunoaste cineva daca anul trecut au existat discutii pe forum despre interviu?.........intreb asta pt ca as fi dorit sa compar descrierile cu rezultatele finale (care nu au fost deloc nesemnificative...in sensul ca notele nu au fost asa mici..)

Saint-ex

Post by Saint-ex » 17 Sep 2008, 14:43

Gavril wrote:am avut si eu interviul. nu cred ca m-am descurcat prea stralucit.
am avut impresia ca d-soara psiholog (cea mai activa) nu a facut decat sa-mi vaneze greseli si puncte vulnerabile.
d-na judecator a fost faina. si d-l profesor Cioclei a fost ok in intrebari.

nu am mintit deloc si am evitat sa le spun raspunsurile care vroiau sa le auda.

sper sa fie bine!
Dragă Gavril!
Vă ţin pumnii, ţie şi tuturor care aşteptaţi rezultatele.
În leg. cu ce ai zis tu despre interviu, şi eu am fost pus în viaţă, în fel şi fel de situaţii, când credeam că a fost aiurea, dar a fost exact cum trebuia şi am reuşit.
Indiferent însă de situaţii, trebuie să trecem demni peste ele.
MULT SUCCES!!!
Saint-ex. :cafea:

gavril

Post by gavril » 17 Sep 2008, 17:30

multumesc frumos !

nicu2

Post by nicu2 » 17 Sep 2008, 17:52

Gavril,ti-am urmarit de mai mult timp postarile pe forum si nu cred ca ar trebui sa-ti faci nici un fel de griji in ceea ce priveste interviul.Vorbesc din pozitia unei persoane care a facut si facultatea de psihologie.Faptul ca iti arati personalitatea asa cum este constituie un avantaj,desi in momentul testarii nu ai impresia respectiva.
Stii ca la testele psihologice multi nu le iau,nu pentru ca nu sunt capabili,ci pentru ca la aceleasi intrebari formulate diferit dau raspunsurile care cred ca trebuie sa le dea si le dau diferit,iar testul le este invalidat intrucat se considera ca nu poate fi luat in calcul un test la care raspunsurile nu sunt sincere?Si multi dintre cei care nu le trec au dubii ca nu sunt capabili fara sa-si dea seama unde au gresit.

serafim

Post by serafim » 17 Sep 2008, 21:17

BAFTAAAA tuturor !!!!!

magdan

Post by magdan » 18 Sep 2008, 12:53

Oare sa speram azi la rezultate??!! :roll:
Nu mai am rabdare si nu stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede!!

gavril

Post by gavril » 18 Sep 2008, 12:55

eu ascult muzica ruseasca de vreo 4 ore. :-D

magdan

Post by magdan » 18 Sep 2008, 13:53

Secretara de la INM ne-a asigurat ca asta seara sau maine dimineata vor afisa rezultatele.
Va tin pumnii!!!

gavril

Post by gavril » 18 Sep 2008, 14:00

e clar! maine seara le vedem ! :lol:

gavril

Post by gavril » 18 Sep 2008, 14:27

@aiurel

gold ! au picat la fix ! chiar nu mai stiam ce sa caut! multumesc frumos. imi place !

cred ca am deja peste 6 ore de cand ascult. se mira si colegii de serviciu. toata ziua am ascultat doar muzica si am stat cu ochii in calculator.
atata ca ei nu stiu de unde vine starea asta.

schioru

Post by schioru » 19 Sep 2008, 22:03

magdan wrote::-D
Super tare!
Cred ca ar fi fost mult mai usor sa spunem ce nu trebuie,
decat ce vor sa auda!

Dau si eu un sfat celor care mai au de dat interviul-incercati sa nu uitati ca sunteti om cu sentimente!Sunt convinsa ca psihologii urmaresc latura umana a fiecaruia. De exemplu, pe mine m-a intrebat ce as face daca in timpul sedintei de judecata as afla ca cineva foarte apropiat mie ar suferi un accident si ar fi in coma...
Ce ati fi raspuns? Chiar astept pareri si va spun apoi ce am raspuns eu.


Aceeasi intrebare mi-a picat si mie...ai fost cumva la comisia 2 Magdan?....eu cred k am comis-o.....m-am gandit prea mult la deontologie si etica...incat am uitat e familie si de ce as face!....le-am dat raspunsul pe care am crezut eu ca vor sa il auda, insa m-am inselat...si asta m-a costat enorm...enorm....

magdan

Post by magdan » 19 Sep 2008, 22:53

Da, am fost la comisia 2.
Imi pare rau sa aud asta!
Eu am zis ca as suspenda sedinta ca sa aflu ce s-a intampla si ca as relua sedinta cand m-as considera in stare. Am fost felicitata si chiar am luat 10.
Imi pare rau ca nu ai trecut de emotii ca sa poti sa te implici in situatia data.

corrine

Post by corrine » 20 Sep 2008, 09:53

schioru wrote:
magdan wrote::-D
Super tare!
Cred ca ar fi fost mult mai usor sa spunem ce nu trebuie,
decat ce vor sa auda!

Dau si eu un sfat celor care mai au de dat interviul-incercati sa nu uitati ca sunteti om cu sentimente!Sunt convinsa ca psihologii urmaresc latura umana a fiecaruia. De exemplu, pe mine m-a intrebat ce as face daca in timpul sedintei de judecata as afla ca cineva foarte apropiat mie ar suferi un accident si ar fi in coma...
Ce ati fi raspuns? Chiar astept pareri si va spun apoi ce am raspuns eu.


Aceeasi intrebare mi-a picat si mie...ai fost cumva la comisia 2 Magdan?....eu cred k am comis-o.....m-am gandit prea mult la deontologie si etica...incat am uitat e familie si de ce as face!....le-am dat raspunsul pe care am crezut eu ca vor sa il auda, insa m-am inselat...si asta m-a costat enorm...enorm....
Si pe mine m-au intrebat ceva asemanator, ca in timp ce pregatesc sedinta ptr a 2 a zi sunt sunata si mi se spune ca fiul meu e grav bolnav si trebuie internat. Dupa nota obtinuta ,cred ca am raspuns corect.Cred ca ai dreptate,se pune mare pret pe sinceritate.Eu am fost(poate din cauza emotiilor) excesiv de sincera, am spus lucruri ,nu tocmai recomandate si am luat nota mare.Cred ca asta este secretul

iulia16

Post by iulia16 » 20 Sep 2008, 10:41

Dar spuneti-ne si noua ce ati raspuns la interviu...concret.Sa stim si noi ce vor sa auda

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests