cine s-a apucat de invatat pt INM?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
elle_cv

Post by elle_cv » 08 Jun 2008, 08:49

poate sunt eu somnoroasa, dar nu inteleg la ce te referi Gavril! :x . anul trecut erau discutii ca de anul asta vor introduce o limba straina. stiu ca nu asta e cel mai imp obiect ci grilele, dar daca tot am vazut ca modififca regulamentul eram curioasa ce idei le-au mai venit celor de la INM.
Salutari :lol:

gavril

Post by gavril » 08 Jun 2008, 10:00

informatiile primite sunt cat se poate de concrete. mai concret de atat .. ce vrei ? testele grila ce se vor da la examen?
ai aflat tot ce aveai nevoie sa afli. in afra de data examenului.

discutia cu introducerea lb. straine era pt. anul 2009.

parole

Post by parole » 08 Jun 2008, 11:35

Cresterea ponderii rationamentului de logica de la 10 la 15 este imbucuratoare. Si mai imbucurator ar fi sa se fi crescut pragul eliminatoriu la logica. De la 30 la 40. Sau chiar 50. De ce sa fi considerat admis cand ai luat 40 din 100 posibile? Sistemul romanesc al evaluarii si notarii are o traditie din a-l face sfant pe 5. Sa vedem cand iasa hotararea...

elle_cv

Post by elle_cv » 08 Jun 2008, 18:59

Nu trebuie sa fii "acid" Gavril! Era o discutie pe un anumit topic nu o invitatie la " comentarii ironice".
Oricum, spor la invatat celor care vor da anul acesta examen.

allynna

Post by allynna » 08 Jun 2008, 19:19

Eeeee, ce ironie?E multa dreptate in "ironia" asa -zisa a lui Gavril.
In alta ordine de idei , ia treceti toata lumea pe topicul cu grile.

piorel

Post by piorel » 09 Jun 2008, 14:24

:-D Iarăşi daţi la ineme? Sportivi de performanţă, nu glumă...

gavril

Post by gavril » 09 Jun 2008, 16:04

nu ma baga la numaratoare.

vechile nostalgii ma face sa mai scriu pe aici.

allynna

Post by allynna » 09 Jun 2008, 16:26

Piorel wrote::-D Iarăşi daţi la ineme? Sportivi de performanţă, nu glumă...

Da, mai Pipirel, or fi care dau iarasi la "ineme".... :-D

elle_cv

Post by elle_cv » 09 Jun 2008, 16:33

scuze pt interventie, dar vreau si EU :lol: sa stiu. Colegul "pipirel" a fost si el aspirant la titlul de auditor? :grin: Sunt noua pe acilea..... vreau sa fiu si eu la curent cu stirile

piorel

Post by piorel » 09 Jun 2008, 16:52

Dacă despre mine e vorba... am dat anul trecut la ineme şi am fost coleg cu o domnişoară îmbrăcată în rochie roşie care era foarte mirată că dau pentru prima dată. Nu mare mi-a fost mie mirarea să văd că a făcut cu 20 de grile sub mine, eu fiind respins. A mai rămas ea mirată şi când i-am spus că e şi ultima dată când dau la ineme. De ce? Pentru că, aşa cum îmi spunea un prieten cu venituri la care puţini de pe acest forum aspirăm, nu poţi să îţi amâni la nesfârşit viitorul. Pasiunea asta pentru ineme pe mine mă depăşeşte.

allynna

Post by allynna » 09 Jun 2008, 17:08

Asa, si ce este asa de mirare ca tu ai dat o singura data si ca nu vei mai da a doua oara?
Daca altii vor sa mai incerca o data inseamna ca isi amana viitorul?
Asta poate daca unicul si supremul sau scop in viata este inm-ul si doar atat.Dar atata timp cat il iei ca pe o alternativa, nu vad de ce sa nu incerci.Eu zic ca se merita si nu ai nimic de pierdut daca ai timp disponibil, rabdare si vointa.
Fiecare cum vede lucrurile.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne amuzam de cei care gandesc si procedeaza altfel decat noi.
:) Pa.

iancumatei

Post by iancumatei » 09 Jun 2008, 17:51

Piorel wrote:Dacă despre mine e vorba... am dat anul trecut la ineme şi am fost coleg cu o domnişoară îmbrăcată în rochie roşie care era foarte mirată că dau pentru prima dată. Nu mare mi-a fost mie mirarea să văd că a făcut cu 20 de grile sub mine, eu fiind respins. A mai rămas ea mirată şi când i-am spus că e şi ultima dată când dau la ineme. De ce? Pentru că, aşa cum îmi spunea un prieten cu venituri la care puţini de pe acest forum aspirăm, nu poţi să îţi amâni la nesfârşit viitorul. Pasiunea asta pentru ineme pe mine mă depăşeşte.
Si eu am avut un prieten care spunea ca : ".....asteptarea este provizorie chiar si atunci cand dureaza o viata intrega......"
.....nu stiu cat castiga acel prieten....dar stiu sigur ca era un om foarte destept.....( a nu se intelege ca prietenul dvs. ar fi vreun zevzec, prin antiteza, sau vreun tip lipsit de talent....)

piorel

Post by piorel » 10 Jun 2008, 07:00

allynna wrote:Eu zic ca se merita si nu ai nimic de pierdut daca ai timp
Permite-mi să nu mă distrez, văzând exprimarea asta... ci să mă întristez.

bobocel

Post by bobocel » 10 Jun 2008, 19:28

elle_cv wrote:eu abia am terminat primul capitol din civilul de anul I :-(
hmmmm
elle_cv wrote:cresterea ponderei notei la rationamentul logic nu prea imi place. Urasc genul ala de testare.
intre timp ai terminat de invatat toata materia de te temi de logica ? :-P

hai, pe carti si mult succes ! :cafea:

bobocel

Post by bobocel » 10 Jun 2008, 19:42

Gavril wrote:nu ma baga la numaratoare.

vechile nostalgii ma face sa mai scriu pe aici.
Gavril, am pile la fundeni :grin:
daca te razgandesti facem rost de medicale... :-P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests