cine s-a apucat de invatat pt INM?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
allynna

Post by allynna » 07 Jul 2008, 21:57

elle_cv wrote:obligatiile- sunt cele mai TARI!!!!!!!!!!!!! :grin:
In ce sens TARI?

elle_cv

Post by elle_cv » 07 Jul 2008, 22:18

cele mai grele, dar imi plac :grin: .
Totusi cred ca am sa trec peste raspundere civila delictuala, e prea mult de citit si nu ar putea sa dea decat vreo doua intrebari de acolo.
daca imi mai ramane timp la sfarsit, am sa citesc esentialul.
Invatati de pe alta carte decat Statescu si Barsan care sa fie mai putin stufoasa la RCD?

allynna

Post by allynna » 08 Jul 2008, 16:33

elle_cv wrote:cele mai grele, dar imi plac :grin: .
Totusi cred ca am sa trec peste raspundere civila delictuala, e prea mult de citit si nu ar putea sa dea decat vreo doua intrebari de acolo.
daca imi mai ramane timp la sfarsit, am sa citesc esentialul.
Invatati de pe alta carte decat Statescu si Barsan care sa fie mai putin stufoasa la RCD?
Asta e cea mai buna dupa parerea mea, chiar daca e stufoasa dar e complexa si concisa.

bobocel

Post by bobocel » 08 Jul 2008, 16:41

elle_cv wrote:....am sa trec peste raspundere civila delictuala, e prea mult de citit si nu ar putea sa dea decat vreo doua intrebari de acolo.
doua grile de-acolo, doua de dincolo, ca "e prea mult de citit" uite asa pierzi puncte....valoroase

elle_cv

Post by elle_cv » 08 Jul 2008, 18:41

sincer, nu sunt chiar straina de raspunderea civila delictuala,
dar la civil sunt 25 de puncte. Sa termin eu toate celelalte materii si promit ca invat si asta :grin:

elle_cv

Post by elle_cv » 08 Jul 2008, 18:43

voi cum stati cu materia?

allynna

Post by allynna » 11 Jul 2008, 09:17

elle_cv wrote:voi cum stati cu materia?
Conform tematicii , considerati ca intra in materie si exheredarea si executia testam. la succesiuni?

oana_dan

Post by oana_dan » 11 Jul 2008, 09:57

NU.

sisif

Post by sisif » 11 Jul 2008, 10:55

Nu intra.

marky_84

Post by marky_84 » 11 Jul 2008, 12:23

va doresc mult succes tuturor celor care o sa sustineti examenul ptr INM
este timpul ca justitia sa primeasca un suflet de prospetime.......

ionut777

noroc si bafta!

Post by ionut777 » 11 Jul 2008, 22:13

va urez bafta la toti...sper de data asta sa intru...a 3-a oara..anul trecut am avut 75,iar acum 2 ani 83 ,dar am luat putin la logica ,doar 35..ghinion..

elle_cv

Post by elle_cv » 12 Jul 2008, 19:14

daca prin conventia lor, partile unui contr de intretinere inteleg sa inlocuiasca obligatia de intretinere cu o suma de bani prestata periodic, contr se transforma in renta viagera sau nu?
Deak zice ca nu dar citeaza o solutie a tribunalului suprem prin care se spune invers.

ursu

Post by ursu » 14 Jul 2008, 21:58

marky_84 wrote: este timpul ca justitia sa primeasca un suflet de prospetime.......
sau de...prospaturi ! :)

Teodora

Post by Teodora » 05 Aug 2008, 23:17

vreau sa urez multa bafta celor care sustin examenul de admitere la inm. Eu am terminat acum anul 1 si vreau sa zic ca a afost cel mai greu an din viata mea. Dar merita.

Spor ma citit.

Teodora

Post by Teodora » 05 Aug 2008, 23:19

Scuze
Spor la citit.

In timpul examenului, dozati-va timpul si fiti cit mai relaxati.
Iar la rationamentul logic, nu pierdeti timpul cu intrebarile f grele. Pentru ca aveti sanse mari sa le gresiti si sa nu mai aveti timp pt cele mai usoare.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests