amenda autoritatea protectie sociala

Discutii privind Contenciosul Administrativ
Post Reply
marianradu

amenda autoritatea protectie sociala

Post by marianradu » 25 Mar 2013, 15:17

Am fost amendat cu 1000 lei ca am incasat ajutor de incalzire de la primarie in mod necuvenit ( ca detineam doua locuinte ) Am contestat p.v de amenda, am administrat probe ( adresa primarie care recunoaste ca figurez cu o locuinta, raspuns OCPI ca detin o singura locuinta si ca la celelalte adrese figurau alti proprietari ) si am anulat p.v si amenda . Ministerul Muncii si protectiei sociale a formulat recurs si culmea , completul de recurs mi a respins plangerea si a admis recursul.(???) Motivul :"Trib constata ca la data de ..petentul figura in calitate de proprietar in evidentele orasului cu doua cladiri evidentiate la matricolele...si un imobil teren la matricola.." Instanta de recurs n a tinut cont deloc de probele administate la fond . S a pronuntat in 20 11 2012 si motivat in 28.12 2012. Ce pot face acum???? E aberant, nu am decat o casa si reiese cu certitudine de la fond dar ... degeaba!!! Nu vreau sa platesc amenda, e clar o eroare dar nu stiu ce mai pot face acum? Nu ma incadrez in nici o cale de atac extraordinara. Astept parerea dvs.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests