facultatea

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
crrrb

facultatea

Post by crrrb » 04 Jul 2020, 19:38

Buna ziua!
Examenul de bacalaureat s-a finalizat cu bine, anul acesta s-au scos admiterile la toate facultățile de drept din țara, mai puțin la Bucuresti. Cu media mea de la BAC de 9,65 as putea sa intru la cam orice facultate anul acesta, doar ca eu mereu mi-am dorit la Bucuresti. M-am pregătit pentru admiterea din cadrul UNIBUC, însă prea puțin, deoarece profesorii care îmi ofereau meditații erau destul de in vârsta și odată cu virusul ăsta, am fost luați total prin surprindere ei nereușind sa se descurce in segmentul asta tehnologic..iar ulterior a urmat bacul și m-am axat foarte mult pe el.
Singura mea soluție acum este sa merg la o universitate privată din Bucuresti, iar din câte am auzit Univ. Nicolae Titulescu și Univ. Titu Maiorescu sunt cele mai bune alegeri pe partea asta de Drept..pe care mi-ați recomanda-o dintre cele doua? Voi fi vreodata mai prejos decât cineva care a terminat o universitate de stat? Sunt aceste doua universități văzute “prost”? O sa am pusă o baza buna in domeniu? Mulțumesc mult!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests