furt in germania

Discutii privind procedura penala
miha

Re: furt in germania

Post by miha » 04 Oct 2017, 03:53

buna !ma poate ajuta cineva cu un raspuns ?am furat ceva din supermarket germania in valoare de 2 euro mi au trimis acasa niste hartii precum ca recunoasc si ca daca sunt de acord sa platesc o amenda .am trimis hartiile inapoi la politie dar de 2 luni astept un raspuns.primesc o amenda sau ce se intampla?va multumesc

Irina iry

Re: furt in germania

Post by Irina iry » 21 Oct 2017, 22:52

Cum ai rezolvat?st intr-o situtie asemanatoare

irinel simion

Re: furt in germaniac prietena mea aestras o sumă de bani de la10 atm valoare totala1700 euro vreau sa aflu ce pedeapsa

Post by irinel simion » 04 Dec 2017, 22:50

Prietena mea a furate la 10 atm o valoare totala de 1700 euro ce în se poate intampla

Zina

Re: furt in germania

Post by Zina » 12 Feb 2018, 20:46

buna , azi am furat si eu din magazin de haine o bluza si cand am iesit sa sunat , mie foarte rusine , eu am stat putin la usa si am vazut ca nu vine nimeni dupa am plecat repede. Ce sa fac acum ? Ce o sa urmeze ?. O sa vina politia?
Imi e frica am doar 16 ani si mie foarte runisine -

petrica

Re: furt in germania

Post by petrica » 06 Jul 2018, 09:40

am si eu o problema .ma ajuta si pe mine cineva va rogggg. in urma cu 4 ani si 5luni ma prins intrunn magazin ma luat politia .am stat o saptamana si ceva inchis la puscarie cand ma eliberat am arucat foile ce mi lau dat .nesitind germana .am arucat cateva foii .Vreau sa va rog sa ma ajutati vreau sa trec pe teritoriu german si mie frica .cum sa fac unde sa sun Nu stiu cat timp nu am voie pe teritoriu germaniei va rog

carina

Re: furt in germania

Post by carina » 05 Oct 2018, 17:28

buna seara,va rog cei care ati patit scrieti aici ce vi sa intamplat.Am si eu o prietena buna si a furat ceva alimente in jur de 50 e prima data iar la un an jum a mai furat iar in valoare de 35 eur.Prima data a platit amenda direct in magazin si ia venit de la judecatorie ca nu este nimic iar acum au chemato din nou la politie iau facut poze,bine ea nu a recunoscut ca le a furat ci ca le a uitat sa le plateasca.A dat iar o amenda in magazin si acum nu stie ce i se poate intampla pt ca plange intr una si are acsa si copil mic.E posibil sa o cheme in judecata_

Cristofercolumb

Re: furt in germania

Post by Cristofercolumb » 10 Nov 2018, 23:50

Mancavar puscaria ! Saraciilor, ati venit aici luavar dracii.
In loc sa stati cu tiganii in tara veniti aici.

Ada

Re: furt in germania

Post by Ada » 25 Feb 2019, 17:21

Am comis o si eu din pacate,e prima dată în viața si ultima..am plătit o amendă de 100€la magazinul cu pricina ..poliția ma identificat și ma lasat sa plec,acum nu stiu la ce sa ma astept.?prejudiciul a fost în jur de 20€...

Lau

Re: furt in germania

Post by Lau » 23 Nov 2019, 20:13

buna seara, nu e nimic de ras, toti gresim important sa iti dai seama si sa nu o mai comiti, fica mea a facut acelasi lucru ca si majoritatea de aici ieri seara cand eream in vacanta in DE Koln, a luat un odorizant de camera si un pachet de guma a fost vazut pe camere si la iesire dupa ce am plati un cos de aprox. 60€ am fost condusi intr o incapere legitimati, a fost chemata politia, am platit 100€ la Kaufland apoi am mers la sectie, unde a semnat o declaratie ca isi recunoaste fapta am platit amenda de 150€ si am plecat spre casa ..in schimb nu am reusit sa intelg daca mai sunt proceduri sau vom fi chemati la alte audierei, daca se deschide dosar penal..ca parinte am ramas inmarmurit de fapta, insa cred cu mana pe inima ca nu va mai gresi tot restul vietii..daca a mai trecut cineva prin asta de curand va rog sa imi spuneti si mie care a fost finalul povesti..fiind din postura de turist care au fost urmarile in ce priveste cazierul..va multumesc

Guest

Re: furt in germania

Post by Guest » 03 Dec 2019, 19:23

buna seara am si eu o problema .fiul meu este inchis de 3 saptamani in germania pt un furt de parfum si nu stiu nimik de el .ce trebuie sa fac .poate a intampinat cineva o problema din asta

Guest

Re: furt in germania

Post by Guest » 19 Aug 2020, 18:17

Buna ziua, am o problema asemanatoare, am fost influientata de catre o fata hai sa mergem la magazin sa furam eu m-ai proasta m-am dus problema este ca am fost de 3 ori in acela si magazin si acum ma prins, locuiesc in danemarca am 2 copii si sotul aici, ce pot face vor sa ma trimita in romania eu le-am spus ca nu am pe nimeni acolo, ma poate lua de langa copii va implor daca este cineva care a patit asa ceva va rogggggg sa imi trimite ti un gmail pe adresa danamagureanu90@gmail.com

Cruceru

Re: furt in germania

Post by Cruceru » 02 Apr 2021, 20:12

Buna seara!Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac!Am un coleg de apartament in germania care imi intra in camera imi cotrobaie prin luvruri si imi fura bani si alte lucruri l.am surprins cu camera de cateva ori nu i.am spus nimic pana acum ce pot sa fac daca chem politia lui ce i se poate intampla in cazul asta?Multumesc

Sda

Re: furt in germania

Post by Sda » 06 Nov 2021, 23:21

[
Spunemi Te rog Ce sa intamplat?

quote=carina post_id=181055 time=1538753291]
buna seara,va rog cei care ati patit scrieti aici ce vi sa intamplat.Am si eu o prietena buna si a furat ceva alimente in jur de 50 e prima data iar la un an jum a mai furat iar in valoare de 35 eur.Prima data a platit amenda direct in magazin si ia venit de la judecatorie ca nu este nimic iar acum au chemato din nou la politie iau facut poze,bine ea nu a recunoscut ca le a furat ci ca le a uitat sa le plateasca.A dat iar o amenda in magazin si acum nu stie ce i se poate intampla pt ca plange intr una si are acsa si copil mic.E posibil sa o cheme in judecata_
[/quote]

Linda

Re: furt in germania

Post by Linda » 01 Dec 2021, 19:18

simona simona wrote:
02 Feb 2011, 11:53
Buna.
As avea si eu o intrebare care ma macina cumplit :cry:
am furat din kaufland o monstra de parfum...la casa am achitat produsele pe care intentionam sa le cumpar iar cand am iesit un domn tare,, politicos,, ma retinut si ma bagat la un separeu.acolo a urmat perchezitionarea a descoperit monstra de parfum.... sa dus sa vada cat costa....si apoi mia zis ca suma depaseste 2.50 euro defapt un parfum intreg costa 11 euro dar monstra era pe jumate goala...in fine....mi-a spus ca trebuie sa achit la magazin 100 de euro si apoi a chemat politia in acest timp a urmat o serie de batai de joc la adresa mea venite de la acest ,,domn politicos,,. A venit doi domni de la politie si mau dus la sectie unde m -au pus sa semnez o foaie in care scria in lb romana ca sunt de acord cu faptele care le-am facut si ca nu solicit nici un avocat.deoarece nu stiu prea bine lb germana nu am putut sa il intreb ce o sa urmeze adica amenda parasirea tarii sau in cel mai rau caz inchisoare....de aceea va rog sa imi dati dvs un raspuns cam care ar fi pedepsele pt cazul meu.va multumesc
ps: am restrictie in kaufland timp de 1 an ...cum as putea sa achit suma magazinului de 100 de euro daca nu am cum sa intru acolo????
Cum sa terminat la tine?Sunt un caz asemanator si eu.

Laura

Re: furt in germania

Post by Laura » 21 Oct 2022, 11:39

Bună ziua am nevoie și eu urgent de un răspuns va rog prietena mea a furat niște parfumuri în jur de o 100E din magazin și eu eram cu ea nam știut ce face și cutia goala mi dat-o mie în mana eu mam blocat și după aia am aruncat-o pe raft ea a fugit afara eu am rămas acolo în speranța că nu îmi face nimica ca nam luat eu nimica în schimb am fost ținută acolo pana a venit ea la magazin cu datele ei și a ajuns între timp și politia nea luat datele la amdoua și ei ea venit de plata 500E totalul cu judecați și cu totul în schimb mie nu mia venit nimica dar îs trecuta în foi ca complice vrebuia sa îmi vina și mie ceva sau nu? Mie frica de mor sa nu fiu băgată la închisoare :-( nici limba germana no știu sa sun sa vorbesc cu eii

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests