executare silita pe un imobil pt care nu e facuta succesiune

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
samson

executare silita pe un imobil pt care nu e facuta succesiune

Post by samson » 22 Apr 2016, 22:10

Buna ziua,
Am fost anuntat ca voi fi executat silit.
Ce urmeaza? Poprire pe salariu?
Daca nu exista nici un venit se cauta bunuri imobile pe numele meu?
Eu locuiesc cu mama, tatal a decedat acum 15,ani, dar nu a fost facuta niciodata succesiunea pe apartament. Numele meu nu apare pe titlul de proprietate, (banca are o copie dupa titlu, titularii sunt parintii mei)desi stiu ca legal as avea dreptul la o parte din apartament. Poate banca sa ceara situatia apartamentului in care locuiesc, are dreptul sa ceara sa se faca succesiunea? Are de unde sa stie banca ca tatal meu e decedat ?

Daca intr.adevar are dreptul sa ceara sa se faca succesiunea, pot ceda partea care mi se cuvine surorii mele inaintea inceperii executarii silite in asa fel incat sa nu ramana mama fara casa?

Vlad1

Re: executare silita pe un imobil pt care nu e facuta succes

Post by Vlad1 » 26 Apr 2016, 15:22

Buna ziua ,

Banca nu stie ..... .
Executorul juecatoresc stie si probabil a informat si banca., informatia probabil a fost obtinuta de la DITL , primarii sau oficiu de cadastru .Faptul ca nu este facuta sucesiune , executorul o poace cere in instanta insa dvs puteti grabi acest lucru si refuza bunul lasat de parinti in favoarea sorei .

O zi usoara !

Sebastian

Re: executare silita pe un imobil pt care nu e facuta succesiune

Post by Sebastian » 22 May 2017, 23:26

Deci cum s-a rezolvat?

Ion1212

Re: executare silita pe un imobil pt care nu e facuta succesiune

Post by Ion1212 » 11 May 2018, 19:15

A murit executorul

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests