Executarea silita a Statului Roman

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
Doru Piroi

Executarea silita a Statului Roman

Post by Doru Piroi » 03 Feb 2016, 20:01

Buna seara.
Am o hotarare definitiva prin care Statul Roman, prin Ministerul Finantelor, este obligat sa imi plateasca o suna de bani. Am depus la Anaf Giurgiu cererea de punere in executare a hotararii judecatoresti, pe data de 15 ianuarie 2016. Nici o miscare pina acum. Vreau sa urgentez procedura deoarece speta cazului judecat este veche de 20 de ani si am inceput sa ma satur de jocurile statului! Cit mai urgent astept propuneri de la executori! Lasati raspuns la https://www.facebook.com/dorupiroi
Astept!
Multumesc!

Vlad

Re: Executarea silita a Statului Roman

Post by Vlad » 09 Feb 2016, 10:29

Domnule Doru Piroi,

In primul rand daca doriti sa puneti in executare o hotarare definitiva va adresati unu executor care are competenta teritorila in zona dumneavoastra , mai exect un executor din orasul dumneavoastra.
Imi este greu sa cred ca un executor judecatoresc are timp sa va contacteze pe dumneavoastra pe FB :roll: :roll:

Tazzz

Re: Executarea silita a Statului Roman

Post by Tazzz » 20 Mar 2018, 15:24

Pai si dacă ai o hotărâre deja cu titlul executoriu de 7 luni și ANAF teritorial(Galați)spune ca ei au trimis de o luna in urma nota la sediul central precum ei sunt in imposibilitatea de a face aceasta plata și dosarul pt validare la eu??ce se mai poate face??

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests