teren cu antecontract

Succesiuni, Terenuri, Constructii, Dezmembraminte, Societati Comerciale
Post Reply
anastacya

teren cu antecontract

Post by anastacya » 25 Nov 2015, 22:19

Ioana(mama mamei mele )impreuna cu sora ei Geta(matusa mamei mele) au mostenit de la parintii acestora 5ha de pamant agricol si 1000mp casa parinteasca. In anul 1999 li s-a eliberat titllul de proprietar pe numele lor. In anul 2004 Ioana face un act de vanzare cumparare la Consilul Jud.Giurgiu cu un domn in acest act scrie k vinde cele 5ha de teren in schimbul sumei de 15.000.000lei vechi semneaza doar Ioana si domnul ca vinde si primeste suma desi acesteia ii revine doar jumate din cei 5ha de teren! In 2006 se intal.cu amandoua cu domnul la notar si face un antecontract unde declara ca au primit suma mai sus mentionata si ca promite vanzarea acestor 5ha acestui domn, unde contractul de vanz.-cumarare va fi incheiat cel mai tarziu la data de 10.04.2007 orele 11 la sediul Bir.Notarial. in acest ante contract scrie ca daca nu isi respecta promisiunea de a vinde terenul domnului ii v-a returna suma inapoi + de 3ori din aceasta suma! NU S-AU PREZENTAT LA NOTAR NICI ELE NICI DOMNUL RESPECTIV! Dupa atatia ani eu find mostenitoarea Geta domnul respectiv ma contacteaza sa ii fac acte pe aceste terenuri eu ne stiind de ele...dupa care imi fac azi 2015 act aditional pe succesune si imi revine partea ioanei ! VReau sa stiu daca Domnul respectiv mai are vrun drept sau daca are castig de cauza in instata? si daca eu pot vinde aceste terenuri impreuna cu soara decedatei cu Ioama??
Iar pe cei 1000mp intravilan casa a fost vanduta cu chitanta de mana...cntactata de primaria de acolo k figuram k proprietari....iar doamna care a cumparat casa nu are nici un act decat o chitanta de mana si nu poate vinde sau face rol pe numele ei sau testament aceasta vrea sa faca cu noi un act de vanzare cumparare dupa atata timp (ea a cumparat casa in anii 80) Ce e de facut?

Guest

Re: teren cu antecontract

Post by Guest » 29 Nov 2015, 20:32

Rog precizati orasul de domiciliu. Mesaj la ismikep@yahoo.com. Sper sa va pot da un raspuns cat mai complet.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests